Aktualny dzień w Marancie: 21.03.28
Ogrzy demon

Z Forumowy system RPG Marant

Potwór do użytku tylko za zgodą Mistrza Gry.

Bestiariusz ogrzy demon.jpg

Opis

Ogrzy demon to istota o humanoidalnych kształtach, której waga dochodzi do 120 kilogramów, o wysokości 2 metrów i szerokości ramion 0,6 metra. Naturalnie występują jedynie w otchłani, gdzie zostały uwięzione w starożytnych czasach przez Adanosa. Ogrze demony zajmują najniższe miejsce w hierarchii przeklętych istot. Od wieków próbują powrócić do naszego świata zawierając pakty z wiedźmami i nekromantami. Stworzenia te są bardzo wytrzymałe, zwinne i zarazem agresywne. Wyjątkowo trudno jest je zabić. Z racji tego, że są demonami niższego rzędu nie posiadają duszy. Śmierć osobnika wiąże się z jego ostatecznym unicestwieniem. Wielu uczonych upatruje genezę powstania tych demonów z ogrami, które wtrącone po śmierci do otchłani przechodzą na stronę boskich demonów służąc im po wsze czasy.

Statystyki

Broń: pazury
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: róg
Ostrość: 32
Wytrzymałość: 40

Broń: topór ogrzego demona
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: puklerz ogrzego demona
Wytrzymałość: 50

Broń: zęby
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 25

Bestia: ogrzy demon
Kategoria: II
Wytrzymałość: 12


Technika walki

Ogrzy demon walczy w dość chaotyczny sposób. Jest przekonany o swojej potędze w związku z czym często lekceważy słabszych przeciwników. W bliskim zwarciu atakuje pazurami tnąc ciało ofiary równie dokładnie jak robi to najlepsze ostrze. Długie i ostre żeby przydają się do rozrywania górnych arterii lub nawet pozbawiania kończyn słabszych istot. Najbardziej śmiercionośną bronią ogrzego demona jest jednak jego róg. Podczas szarży nie ma sobie równych. Do walki często używa siecznej broni białek oraz tarczy, którymi potrafi posługiwać się w stopniu zaawansowanym.

Ataki

 • Walka wręcz- Ogrzy demonn posiada długie kończyny górne o zasięgu 1,3 metra, którymi potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika. Potrafi używać swoich długich na 3 centymetry pazurów jako śmiercionośnych ostrzy.
 • Atak bronią - Istota uzbrojona jest w jednoręczny topór ogrzego demona o zasięgu 0,7 metra i jednoręczny puklerz ogrzego demona o średnicy 0,5 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte, zaś dzięki tarczy blokować i parować ciosy.
 • Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są śmiercionośną bronią ogrzego demona. Stara się on gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby uśmiercić ofiarę. Zęby wyrządzają ranę kłutą, głęboką na 4 centymetry o średnicy 2 centymetrów.
 • Taran - Ogrzy demon jest w stanie staranować i zmiażdżyć przeciwnika ramieniem. W obronie nie można wykonać bloku. Siła uderzenie wynosi 16 punktów obuchu.
 • Szarża rogiem - Ogrzy demon opiera się na dwóch kończynach po czym szarżuje przez 10 metrów do momentu napotkania przeszkody na rogu. W obronie nie można wykonać bloku.


Umiejętności

 • Akrobatyka demona - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 9 metrów. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 14 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 40 metrów.
 • Witalność demona - Istota jest odporna na choroby oraz truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu. Złamane kości, głębokie do 20 centymetrów rany cięte, rany kute tkanki mięśniowej do 50 centymetrów - rany po pchnięciu mieczem lub strzale. Leczą się w ciągu 10 sekund lub w następnym poście z walką. Odcięte kończyny nie regenerują się, rana jest w stanie jedynie się zasklepić.
 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią sieczną - miecz [75%] oraz zaawansowanych technik walki tarczą - puklerz [75%].


Słabe punkty

 • Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.
 • Podatność na srebro - Przeciwnik jest podatny na srebro w związku z czym bronie stworzone ze srebra otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu. Obrażenia zadane srebrnym orężem niwelują działanie umiejętności witalność demona.

Trofea

 • 1 róg ogrzego demona
 • 1 serce ogrzego demona
 • 1 wątroba ogrzego demona
 • 2 kły ogrzego demona
 • 6 litrów krwi ogrzego demona

Nazwa broni: topór ogrzego demona
Rodzaj: topór
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,38kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,7 metra.

Nazwa broni: puklerz ogrzego demona
Rodzaj: puklerz
Typ: jednoręczny
Wytrzymałość: 50
Opis: Wykuty z 1,42kg stali Valfdeńskiej o średnicy 0,5 metra.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF