Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Opętany pirat

Z Forumowy system RPG Marant

Kapitan piratów.jpg

Opis

Morza znanego świata są rozległe i posiadają wiele tajemnic. Wielu podróżników bada je, chcąc zyskać sławę, majątek czy wiedzę. Nieliczni z nich trafiają na tajemnice naprawdę mroczne. Efekt może być różny, od szczęśliwego zakończenia, przez śmierć, aż do czegoś gorszego od śmierci. Opętany kapitan piracki to przykład tej trzeciej opcji. W czasie swoich wędrówek odkrył sekret, który powinien zostać zapomniany. Zadarł z siłami, których nie rozumiał. I został opętany przez demona astralnego. Od tej pory jest jego więźniem, spełniającym najbardziej perwersyjne zachcianki istoty Otchłani.

Statystyki

Broń: pięści
Obuch: 2
Wytrzymałość: 4

Broń: miecz
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: sztylet
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: pistolet
Obuch: 38
Wytrzymałość: 30

Bestia: opętany pirat
Kategoria: I
Wytrzymałość: 4

Technika Walki

Kapitan piracki osobiście stara się unikać walki, rzucając najpierw do niej swoich ludzi. Sam razi wtedy przeciwników pociskami swojego pistoletu. Jego umiejętności strzeleckie są mistrzowskie. W walce w zwarciu kapitanowie używają zazwyczaj mieczy jednoręcznych. Władają nimi w stopniu mistrzowskim. W ostateczności może także walczyć sztyletem, którym włada w stopniu mistrzowskim. Stara sie ukrywać swoje demoniczne moce, lecz jest w stanie ich użyć, jeśli zachodzi taka konieczność.

Ataki

 • Walka wręcz – Kapitan piratów potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią - Kapitan uzbrojony jest w miecz o zasięgu 0,9 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte. Kapitan ponad to uzbrojony jest w sztylet o zasięgu 0,9 metra, którym może zadawać rany cięte i kłute. Do tego kapitan posiada także pistolet, którego zasięg dochodzi do 50 metrów. Kule pistoletowe mogą zadawać rany postrzałowe, Przeładowanie tej broni zajmuje 15 sekund.


Umiejętności

 • Mortokineza - Zasięg mortokinezy oraz czarów ofensywnych miotanych wynosi 100 metrów. Może raz na post pchnąć przeciwnikiem lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 580 kilogramów na odległość 10 metrów. Może raz na post podciągnąć przeciwnika lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 580 kilogramów z odległości 10 metrów. Może unieść przeciwnika do 580 kilogramów metr nad ziemię dusząc go mortokinetycznym uściskiem, wykonując tą czynność nie może wykonać żadnej innej akcji ani używać zaklęcia długotrwałego. Duszony przeciwnik nie może mówić i zostaje obezwładniony na następny post z walką, o ile nie zastosuje kontrataku za pomocą teleportacji lub telekinezy i jej wyższych form. Raz na post może złamać kark przeciwnikowi, którego wytrzymałości wynosi mniej niż 8 punktów. Waga unoszonych mortokinezą przedmiotów nie może przekraczać 120kg. Może rozbijać przedmioty np. drzwi, wazony, okna, barykady, których wytrzymałość nie przekracza 25 punktów. Jest w stanie odbić 3 pocisk z broni dystansowej lub broni palnej oraz 2 zaklęcia ofensywne, nieobszarowe na post, których atak nie przekracza 45 punktów.
 • Potencjał magiczny - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.
 • Władanie bronią białą - Kapitan posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki broniami siecznymi - miecz i sztylet [100%].
 • Władanie bronią palną - Kapitan posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią palną - pistolet skałkowy [100%].
 • Homo Sapiens - Maksymalny udźwig postaci wynosi 10 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 30 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 45 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1 metr, a w dal 4 metry. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 3 metry. Prędkość biegu wynosi 18 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 30 km/h. Człowiek może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.
 • Ulubieniec bogów - Czas działania aktywnych błogosławieństw zwiększa się o 50%.
 • Bystry umysł - Czas oczekiwania między nauką u tego samego NPC skraca się z 24 godzin do 8 godzin.
 • Hart ciała kapitana - Na kapitana nie działa kara rany krytyczne.
 • Wilk morski - Kapitan potrafi pełnić każdą funkcje (marynarz, sternik, kapitan) na dowolnym statku. Jest odporny na chorobę morską.
 • Perswazja – Kapitan piracki jest w stanie przekonać do swojej racji przeciwnika lub NPC podatnego na perswazje. Towary u NPC są dla niego o 10% tańsze, zaś towary sprzedawane przez niego NPC o 10% droższe. Zniżka nie dotyczy zakupu certyfikatów, domostw itp. oraz usług np. opłat za naukę.
 • Akrobatyka – Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 2 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 8 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 10 metrów.

Słabe punkty

 • Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.

Trofea

 • 5 litrów krwi kapitana piratów
 • bronie:

Nazwa broni: siekacz
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,28kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,9 metra.

Nazwa broni: pistolet pirata
Rodzaj: pistolet skałkowy
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 0,57kg stali Valfdeńskiej i 0,37kg drewna o zasięgu do 50 metrów.

Nazwa broni: kieł lwa morskiego
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

 • odzienia:

Nazwa odzienia: napierśnik kapitana
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 4
Opis: Wyrobiony z 1,2kg skóry piskorca, nie nasiąka wodą, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 16 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: kapitańska rękawica
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 4
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry piskorca, nie nasiąka wodą, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 16 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: kapitańska rękawica
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 4
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry piskorca, nie nasiąka wodą, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 16 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: pirackie spodnie
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 4
Opis: Wykonane z 1,4kg skóry piskorca, nie nasiąka wodą, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 16 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: buty kapitana
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 4
Opis: Wyrobione z 0,8kg skóry piskorca, nie nasiąka wodą, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 16 punktów wytrzymałości.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF