Aktualny dzień w Marancie: 30.03.33
Ork Bandyta

Z Forumowy system RPG Marant

Ork Bandyta.JPG

Opis

Orkowi bandyci w przeciwieństwie do swoich ludzkich odpowiedników są brutalniejsi i mniej inteligentni, robią wszystko co rozkaże im zleceniodawca nawet nie myśląc na tym. Jeśli nie pracują dla nikogo można ich spotkać w lesie jak napadają i grabią karawany masakrując swoimi toporami kupców, przebywają w 3-4 osobowych grupach. Gdy dochodzi do walki wpadają w swój trans bitewny, a przez nikły poziom inteligencji i bystrości lekceważą swojego przeciwnika uważając siebie za silniejszych, oraz są pewni zwycięstwa przez co gdy trafiają na bardziej wyszkolonych wojowników kończą marnie. Najczęściej ubierają się w miękkie zbroję, które przez swoją elastyczność dają większe możliwości w walce. Ich ulubionym orężem są jednoręczne, żelazne topory oraz kuszę. Gdy zauważają swoją ofiarę na początku próbują ją zdjąć z kuszy, gdy to jednak nie poskutkuje wyciągają swoje topory i ruszają do walki.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 4
Wytrzymałość: 2

Broń: Orkowy topór
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25

Broń: Orkowa kusza
Ostrość: 60 + ostrość materiału bełta

Amunicja: Żelazny bełt
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25

Bestia: Ork bandyta
Kategoria: II
Wytrzymałość: 2


Technika walki

Orkowie Bandyci najczęściej rozpoczynają walkę strzałem ze swojej kuszy, której technikę walki pojęli w sposób podstawowy. Gdy przeciwnik jest już bliskiej odległości od nich wtedy wyciągają swoje topory i ruszają do ataku, choć są zaznajomieni ze swoją bronią to przez małą zręczność tną w podstawowy aczkolwiek potężny poziomy i pionowy sposób, gdy trafiają w człowieka z łatwością potrafią takiego przeciwnika przeciąć na pół swoimi toporami, jednak gdy nie trafią tracą cenne sekundy na odnalezienie przeciwnika, który zdążył odskoczyć i wzięcia kolejnego potężnego zamachu na przeciwnika.

Ataki

 • Walka wręcz - Istota potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Walka bronią białą - Istota uzbrojona jest w jednoręczny topór o zasięgu 0,7 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.
 • Walka bronią dystansową - Istota uzbrojona jest w kuszę o zasięgu wystrzału 500 metrów. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.

Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią sieczną - topór [75%].
 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie podstawowych technik walki bronią dystansową - kusza [50%].
 • Używanie zbrój miękkich - Istota potrafi umiejętnie korzystać ze zbrój miękkich.
 • Żywa Góra - Maksymalny udźwig postaci wynosi 15 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 60 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 100 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1,2 metra, a w dal 5 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 4 metry. Prędkość biegu wynosi 18 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 28 km/h. Ork może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 8 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 4 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 2 punktów.
 • Potencjał Bojowy - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.
 • Osiłek - Ork może używać broni oburęcznej jak jednoręcznej, co pozwala mu walczyć np. dwoma broniami oburęcznymi.
 • Mocarz - Ork potrafi ogłuszyć 1 przeciwnika do II kategorii. Ogłuszenie trwa 2 posty z walką lub 8 godzin w innych sytuacjach. Umiejętności można użyć raz na jeden post. Uderzenie musi zostać zadane w głowę humanoida, bądź łeb bestii i musi do tego zostać użyte tępe i twarde narzędzie, jak np. głowica miecza, trzonek broni, kamień, pięść orka czy dowolna broń obuchowa z wyłączeniem kuli kiścienia.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi orka


 • Bronie:
 • 2x

Nazwa broni: Orkowy topór
Rodzaj: Topór
Typ: Jednoręczny
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykuty z 1,45 kg żelaza o zasięgu 0,7 metra.

Nazwa broni: Orkowa kusza
Rodzaj: Kusza
Typ: Oburęczny
Ostrość: 60 + ostrość materiału bełta
Opis: Wykonana z 2,75 kg drewna o zasięgu do do 500 metrów. Rasy inne niż ork nie mogą z niej strzelać z konia. Czas naciągu kuszy potrzebny do załadowania jednego bełtu wynosi 150 sekund..

 • 30x

Amunicja: żelazny bełt
Rodzaj: strzała
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonana z 0,01kg stali Valfdeńskiej i 0,02kg drewna.

 • Odzienie:

Nazwa odzienia: Orkowy hełm
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,02kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: Orkowy napierśnik
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,15kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: Orkowa lewa rękawica
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,02kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: Orkowa prawa rękawica
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,02kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: Orkowe spodnie
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonane z 0,17kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Nazwa odzienia: Orkowe buty
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,1kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF