Aktualny dzień w Marancie: 27.01.33
Orkstein oficer

Z Forumowy system RPG Marant

Orcplatarmor.jpg

Opis

Oficer orksteinów jest wersją rozwojową tej bestii. Wysoki na 2,5 metra, waży w przybliżeniu 150kg, zakuty w niepłytową zbroję z szarej rudy i uzbrojony w oburęczny topór z niej. Ma zielonkawą, pogniłą skórę. Jest mieszaniną człowieka i orka wskrzeszoną za pomocą czarnej magii. Szybszy, silniejszy i mądrzejszy od podstawowej wersji.. Wyszkolony w podstawach arkanów magii, mistrzowsko walczy toporem. Ich zbroje zostały chirurgicznie złączone z ich kośćmi i nie mogą zostać zdjęte z ich ciał.

Statystyki

Broń: wielki topór z szarej rudy
Ostrość: 30
Wytrzymałość: 35


Broń: pięść
Obuch: 6
Wytrzymałość: 32


Bestia: Orkstein oficer
Kategoria: III
Wytrzymałość: 37

Technika walki

Oficer Orkstein walczy bardziej taktycznie od swych głupszych podkomendnych. Potrafi posługiwać się telekinezą, oraz jest mistrzem walki dwoma toporami.

Ataki

Walka wręcz - Istota potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.

Walka bronią białą - Istota uzbrojona jest w oburęczny topór o zasięgu 1,2 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte

Umiejętności

Władanie bronią białą - Orkstein posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki broniami siecznymi - topór [100%]

Używanie zbrój niepłytowych- Istota potrafi umiejętnie korzystać ze zbrój niepłytowych

Nieumarła siła- Orkstein jest wielką bestią. Dlatego szkolony jest w posługiwaniu się jedną ręką egzemplarzami uzbrojenia, które dla takiego człowieka czy elfa były po prostu zbyt nieporadne i ciężkie, by nie dzierżyć ich dwoma rękoma. W związku z tym orkstein może walczyć bronią dwuręczną jak jednoręczną. Ataki jego topora można zablokować tylko dzięki tarczy i mistrzowskim(100%) wyszkoleniu w jej użyciu.

Nieumarła niezłomność -Obecność ludzkich genów w Orksteinie daje mu naturalną odporność na przeciwieństwa pogody, jakimi są opady atmosferyczne

Potworna siła - Orkestein nie odczuwa bólu a przy tym dysponuje wzmocnioną czarną magią siłą orka. Dzięki temu może przebić się przez ściany i mury, których wytrzymałość wynosi nie więcej niż 10.

Telekineza - Zasięg telekinezy oraz czarów ofensywnych miotanych wynosi 20 metrów. Postać może raz na post pchnąć przeciwnikiem lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt o maksymalnej wadze 90 kilogramów na odległość 2,5 metra. Może raz na post podciągnąć przeciwnika o maksymalnej wadze 90 kilogramów z odległości 2,5 metra. Może unieść przeciwnika o maksymalnej wadze 90 kilogramów 1 metr nad ziemię dusząc go telekinetycznym uściskiem, wykonując tą czynność nie może wykonać żadnej innej akcji ani używać zaklęcia długotrwałego. Duszony przeciwnik nie może mówić i zostaje obezwładniony na następny post z walką, o ile nie zastosuje kontrataku za pomocą teleportacji, przemieszczenia lub telekinezy i ich wyższych form. Waga przedmiotów długotrwale unoszonych i manipulowanych telekinezą nie może przekraczać 3 kilogramów. Postać może rozbijać przedmioty np. drzwi, wazony, okna, barykady, których wytrzymałość nie przekracza 6 punktów.

Słabe punkty

Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.

Pomiot zaświatów - Istota jest bardzo wrażliwa na wszelakie oznaki kultu bogów powszechnie uważanych za strażników dobra, głównie Zartata. W przypadku, gdy gracz posiada broń pobłogosławioną przez Zartata istota nie może wykonać kontry.

Życiodajny organ - Wyłącznie zniszczenie mózgu kończy żywot Orksteina.

Trofea

  • bronie

Nazwa broni: wielki topór z szarej rudy
Rodzaj: topór
Typ: oburęczny
Ostrość: 30
Wytrzymałość: 35
Opis: Wykuty z 1,5kg szarej rudy o zasięgu 1,2 metra

Nazwa broni: wielki topór z szarej rudy
Rodzaj: topór
Typ: oburęczny
Ostrość: 30
Wytrzymałość: 35
Opis: Wykuty z 1,5kg szarej rudy o zasięgu 1,2 metra

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF