Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Północnica

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz polnocnica.png

Opis

Północnica to złośliwy i morderczy demon polujący na tych, którzy niebacznie w środku nocy podróżują samotnie. Północnicami zostają dusze kobiet zmarłych tuż przed lub w trakcie ślubu, bądź wkrótce po weselu. Nie mogące pogodzić się ze śmiercią i stratą ukochanego kobiety dobijają paktu z demonem, który obdarza je życiem wiecznym kosztem człowieczeństwa. Istoty te uwielbiają zwodzić ludzi, wyprowadzać ich na bezdroża, na których muszą długo błądzić, uniemożliwiając lub utrudniając im odnalezienie drogi. Zabijają lub okaleczają swoje ofiary, duszą śpiących przy drogach i porywają dzieci bawiące się na skraju lasu. Północnice ukazują się jako kobiety ubrane w białe płachty i czarne suknie, pojawiające się nocami, głównie na bezdrożach i wychodzące ze swych kryjówek na dźwięk klasztornych dzwonów, a także po przywołaniu gwizdem. Z racji tego, że są demonami niższego rzędu, które zdeformowały swoją dusze w przeklęty twór otchłani, śmierć osobnika wiąże się z jego ostatecznym unicestwieniem.

Statystyki

Broń: szpony
Ostrość: 32
Wytrzymałość: 35

Bestia: północnica
Kategoria: II
Wytrzymałość: 20


Technika walki

Północnica próbuje oszukać i omamić ofiarę wyprowadzając ją na manowce, po czym atakuje z ukrycia niczym nocna bestia, by przejść do ataku i pozbawić przeciwnika życia przy pomocy śmiercionośnych szponów.

Ataki

 • Walka wręcz - Długie szpony północnicy w połączeniu z wielką siłą są doskonałą bronią przeciwko humanoidom. Walcząc koncentruje się na atakach głowy a w szczególności twarzy, by jak najszybciej unieszkodliwić ofiarę.
 • Zamarznięcie - Północnica jest w stanie wytworzyć zimno na danym obszarze wywołując u przeciwnika ochłodzenie organizmu, a nawet zamarznięcie. Zasięg zamarznięcia wynosi 10 metrów. Zamarznięcie działa na obszarze koła o średnicy 50 centymetrów, jest w stanie osłabić i zamrozić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 10 punktów. Atak można zastosować trzy razy na jeden post z walką.
 • Wysączanie - Północnica jest w stanie wyssać z przeciwnika siłę witalną pozbawiając go finiszerów. Wysączenie pozbawia przeciwnika 2 finiszerów na następne 3 posty z walką lub 30 minut w pozostałych sytuacjach. Atak można zastosować raz na jeden post z walką.
 • Mrok - Wyzwala mroczny obłok z dłoni północnicy o zasięgu 5 metrów, zdolny oślepić każdego przeciwnika stojącego w zasięgu pola rażenia na następny post obejmujący walkę lub godzinę w pozostałych sytuacjach. W przypadku przeciwnika z wyostrzonym zmysłem wzroku oślepienie działa przez dwa następne posty obejmujące walkę lub dwie godziny w pozostałych sytuacjach. Atak można zastosować trzy razy na jeden post z walką.
 • Dotyk północnicy - Północnica potrafi zadać obrażenia od śmierci w postaci 12 punktów na obszarze, który dotknie swoimi dłońmi.


Umiejętności

 • Moc północy - Północnica jest odporna na wszelkie ataki fizyczne poza tymi wywołanymi przez żelazo, srebro lub zaklęcia żywiołów: ogień, powietrze, ziemia, życie. Atak wodą lub śmiercią nie zabija północnicy, jedynie dezintegruje formę awatara w jakim się objawiła, do momentu zregenerowania jej zasobów energii magicznej.
 • Niezwykła percepcja - Istota obdarzona jest niebywałym darem zauważania procesów i zdarzeń zachodzących w około niej. Składają się na to doskonały wzrok i słuch. Czasami również nienaganne wykrywanie drgań powietrza i zapachu. W związku z tym nie można podejść do północnicy niewykrytym. Ponadto w walce zawsze otrzymuje pierwszy ruch w walce.
 • Lewitacja - Umiejętność ta pozwala istocie na unoszenie się w powietrzu, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niej problemu.
 • Nieumarły - Niepodatny na efekty z żywiołu umysłu, odporny na perswazje, uduszenie, zatrucia wszystkimi rodzajami trucizn, zastraszenie, otumanienie i wszelkie choroby. Nie wpływają na niego rany krytyczne i stłuczenia.
 • Niewidzialność - Dzięki tej umiejętności istota może rozpłynąć się w powietrzu znikając z oczu przeciwnika na dowolny okres czasu. Kurtyna niewidzialności trwa do chwili zrzucenia bądź wykonania pierwszej akcji związanej z atakiem. Nie można użyć przeciwko przeciwnikom wyposażonym w umiejętności czarne serce i dotyk demona.


Słabe punkty

 • Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.
 • Podatność na żelazo - Przeciwnik jest podatny na żelazo w związku z czym bronie stworzone z żelaza otrzymują +5 punktów do ostrości lub obuchu.
 • Podatność na srebro - Przeciwnik jest podatny na srebro w związku z czym bronie stworzone ze srebra otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu.
 • Pomiot zaświatów - Istota jest bardzo wrażliwa na wszelakie oznaki kultu bogów powszechnie uważanych za strażników dobra głównie Zartata. W przypadku, gdy gracz posiada broń pobłogosławioną przez Zartata istota nie może wykonać kontry.
 • Podatność na światło - Przeciwnik jest podatny na światło, które dezintegruje formę w jakiej się objawił, do momentu zregenerowania jego zasobów energii magicznej. Północnica dezintegruje się o każdym wschodzie słońca i powraca do życia po zachodzie.
 • Podatność na ealin beinar - Przeciwnik jest podatny na ealin beinar w związku z czym bronie stworzone z ealin beinar otrzymują +8 punktów do ostrości lub obuchu.

Trofea

 • brak
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF