Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Pełzacz

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz pełzacz.jpg

Opis

Pełzacze są to niezwykle zwinne i wytrzymałe bestie z rodziny pajakopodobnych. Zamieszkują zazwyczaj ciemne jaskinie oraz podziemne tunele, przez co dobrze czują się również na terenach górskich gdzie można spotkać je nawet na powierzchni, gdy wychodzą ze swych jaskiń w poszukiwaniu pożywienia. Dorosłe osobniki osiągają wymiary z rzędu 1,8 m wysokości oraz do 3 m długości. Ich ciało pokryte jest naturalnym pancerzem składającym się z grubych chitynowych płyt w metalicznym szaro-czarnym odcieniu. Prawie 10 centymetrowy pancerz chroni te wielkie insekty od naturalnych zagrożeń jakimi w tym środowisku są na przede wszystkim spadające kamienie oraz bronią śmiałków którzy chcą stawić im czoła. Z racji tego że stwór jest istotą podziemną jest całkowicie odporny na czary z kręgu magii ziemi, acz przy okazji wrażliwym na światło i ogień. Jako stawonóg porusza się na 6 odnóżach, z których to dwie przednie kończyny zakończone są śmiertelnie niebezpiecznymi szponami ułatwiającymi rycie w ziemi, w mrocznych tunelach może rozwinąć też niebagatelną prędkość nawet 20km/h. Dzięki bardzo lepkiej i wytrzymałej pajęczynie wytwarzanej w odwłoku potrafi tworzyć bardzo niebezpieczne pułapki, a w razie zagrożenia potrafi wystrzelić ją na odległość do 5m w celu unieruchomienia przeciwnika. Pełzacz jest świetnym łowcą, zwłaszcza gdy poluje w nocy. Bestia prowadzi stadny tryb życia, zazwyczaj w jednej grupie znajduje się od 6 do 8 osobników. Polując w samotności potrafi kamuflować się nagich kamiennych ścian czy półek skalnych, a następnie zeskoczyć na ofiarę śmiertelnie ją raniąc. W grupie starają się osaczyć swojego wroga i uśmiercić go za pomocą swoich szponów lub gryząc go mocnymi żuwaczkami. Walka z pełzaczami jest więc wyzwaniem nawet dla doświadczonego wojownika gdyż te szybkie i niezwykle zwinne owady nauczyły się bardzo dobrze wykorzystywać przewagę jaką stanowi niezwykle dobre przystosowanie do życia i poruszania się po terenie niebędącym naturalnym środowiskiem ludzi czy elfów. Mówi się, że nawet górskie krasnoludy czują respekt przed tymi bestiami, choć oczywiście ich wrodzona duma nie pozwala im się do tego przyznać.

Statystyki

Broń: szpony
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 28

Broń: żuwaczki
Ostrość: 20
Wytrzymałość: 25

Broń: głowa
Obuch: 20
Wytrzymałość: 22

Bestia: pełzacz
Kategoria: II
Wytrzymałość: 13


Technika walki

Podczas walki pełzacze starają się zaskoczyć swojego wroga a gdy dodatkowo posiadają przewagę liczebną otoczyć go uniemożliwiając ucieczkę i ukrócić jego życie. W bezpośrednim starciu bestia wykorzystuje swoje śmiercionośne prawie 60 centymetrowe szpony by przy ich pomocy zadawać nimi nawet 20 centymetrowe pchnięcia w korpus lub głowę. Kiedy szpony nie dadzą pożądanego efektu stwor szarżuje na przeciwnika uderzając swoja twardą głową w oponenta by w zamierzeniu powalić go na ziemię dając sobie większą szansę przyszpilenie go do ziemi i dobicie cięciem mocnych i ostrych żuwaczek. W chwili zagrożenia pajęczak wystrzeliwuje w swojego przeciwnika lepką i wytrzymałą pajęczynę unieruchamiając cel dając sobie czas na ucieczkę, bądź skrycie się w mrokach jaskiń. Przystosowanie do życia w jaskini dało tym owadom niezwykle wyczulone zmysły i zwinność, przez co trafienie ich jest niezwykle trudne ze względu na szybkie uniki i niespodziewane wycofywanie się wgłąb tunelu czy jaskini.

Ataki

 • Zabójcze szpony - Pełzacz używa swoich 60 centymetrowych szponów stara się je wbić w ciało przeciwnika zostawiając po sobie 30 centymetrowe rany kłute, o średnicy 8 centymetrów. Atak można zastosować 5 razy na post.
 • Taranowanie - Bestia szarżuje na swojego oponenta z impetem uderzając w niego starając się go ogłuszyć lub obalić z nóg. Atak może ogłuszyć cel na 15 minut lub następny post z walką. Siła uderzenia może zwalić z nóg cel. Atak można zastosować 2 razy na post.
 • Ugryzienie - Stwór wbija w ciało wroga swoje krótkie lecz ostre żuwaczki zostawiając na celu rany cięte o długości 5 cm i głębokości 8 cm. Atak można zastosować 3 razy na post.
 • Pajęczy ostrzał - Pełzacz wystrzeliwuje z odwłoka lepką, wytrzymałą pajęczynę w stronę wroga starając się go unieruchomić. Atak może unieruchomić cel na 15 minut lub następny post z walką. Atak można zastosować raz na post.


Umiejętności

 • Tkacz - Posiada na odwłoku gruczoł za pomocą którego może wytwarzać lepką i niezwykle wytrzymałą pajęczynę wykorzystując ją do zastawiania pułapek bądź zamykania tuneli.
 • Górskie zwierzę - Dobrze zna góry i jaskinie. Walcząc w środowisku gór i jaskiń otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w jaskiniach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszy ruch w walce.
 • Odporność na ziemię - Przeciwnik jest niepodatny na ziemię w związku z czym zaklęcia z żywiołu ziemi otrzymują -20 punktów do siły czaru.
 • Owadzia akrobatyka - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 4 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 10 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 18 metrów.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.

Słabe punkty

 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +10 punktów do siły czaru.
 • Podatność na światło - Zwierze jest wrażliwe na światło. Promienie mocnego światła są w stanie obezwładnić pełzacza na 2 minuty lub następny post z walką.


Trofea

 • 2 żuwaczki pełzacza
 • 5m2 chitynowego pancerza pełzacza
 • 12 pazurów pełzacza
 • 4 litry wydzieliny z wnętrzności pełzacza
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF