Aktualny dzień w Marancie: 27.01.33
Pirat

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz pirat.jpg

Opis

Piraci to po prostu bandyci morscy, których jedynym zajęciem jest napadanie na bezbronne konwoje kupieckie czy uszkodzone jednostki o niskiej wartości bojowej w celu zgarnięcia bogactwa. Zazwyczaj spotkać ich można w okolicach wysp, zatok czy ruchliwych szlaków morskich, rzadziej na pełnym morzu. Najczęstszymi statkami jakich używają są brygi, z uwagi na ich mobilność i stosunkowo małe zanurzenie, pozwalające im na ucieczkę przed pogonią na płytsze wody rzek czy zatok.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 2
Wytrzymałość: 1

Broń: miecz pirata
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: sztylet pirata
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: muszkiet
Obuch: 20 + obuch materiału pocisku

Broń: stalowy pocisk
Ostrość: 28
Wytrzymałość: 30

Bestia: pirat
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Piract przechodzi zazwyczaj podstawowe szkolenie w walce mieczem i sztyletem. Nie jest wyspecjalizowanym zabójcą, gdyż jego celem są zazwyczaj słabo chronione konwoje kupieckie. Stosuje standardowe techniki walki.

Ataki

 • Walka wręcz- Pirat potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią- Istota uzbrojona jest w jednoręczny miecz pirata o zasięgu 0,9 metra i parę sztyletów o zasięgu 0,3 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.
 • Atak bronią dystansową- Istota uzbrojona jest w muszkiet o zasięgu wystrzału 300 metrów. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.

Umiejętności

 • Potencjał magiczny - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.
 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią sieczną - miecz i sztylet [75%].
 • Władanie bronią palną - Pirat posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie podstawowych technik walki bronią palną - muszkiet [50%].
 • Potencjał chemiczny - Może wypić dodatkowo jedną miksturę na post.
 • Ciało z gliny - Udźwig postaci do 20kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1 metr. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 4 metry. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 3 metry.
 • Ulubieniec bogów - W przypadku odnalezienia złota w skrzyni lub pozyskaniu złota z zabitego przeciwnika Mistrz Gry dolicza bonus +15% do znalezionych grzywien.
 • Bystry umysł - Dodaje bonus +1 do najwyższego otrzymanego w wyprawie talentu. Po otrzymaniu za wyprawę 3 brązowych talentów i 1 srebrnego talentu. Mistrz Gry doliczy bonus w postaci 1 srebrnego talentu.
 • Wilk morski - Jako doświadczony marynarz jesteś w stanie pokierować statkiem jako sternik, a także nadzorować każdą pracę na nim, jako kapitan. Umiejętność również zaznajamia cię ze wszystkimi tajnikami przetrwania na morzu.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi pirata
 • bronie:

Nazwa broni: miecz pirata
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,28kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,9 metra.

Nazwa broni: sztylet pirata
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: sztylet pirata
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni:' stalowy pocisk
Rodzaj: pocisk
Obuch: 28
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykonany z 0,019kg stali Valfdeńskiej.

Nazwa broni: muszkiet
Rodzaj: muszkiet
Obuch: 20
Opis: Wykonany z 1kg stali Valfdeńskiej i 0,65kg drewna o zasięgu do 300 metrów.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF