Aktualny dzień w Marancie: 03.03.33
Raanaar

Z Forumowy system RPG Marant

O rasie

Mężczyzna
Kobieta

Postacie wysokie, około 2 m wzrostu, głowy przeważnie z brakiem owłosienia. Oczy koloru niebieskiego, skóra również koloru niebieskiego, jasno niebieskiego. Rasa ta jest najprawdopodobniej pochodną od rasy Dracońskiej, wskazuje na to podobne nastawienie, wygląd, oraz bliskie miejsce dawnego występowania. Lud z pozoru dziwny i nienormalny w rzeczywistości był szanowaną rasą żyjącą w odosobnieniu. Pozornie byli nieszkodliwi, rasa ta była radosną i przyjemnie, dobrze nastawioną do innych, chodź zachowywali dystans do innych ras, ich przedstawicieli, w obawie o swój lud i swoje ziemie. Rasa niebywale waleczna, ich mocną stroną była walka włócznią oraz kijem. Poza wykorzystaniem siły fizycznej mieli rozbudowaną sferę magiczną, lecz magia została zatracona z biegiem lat, jedynie są pisma mówiące o jej wykorzystywaniu i działaniu. Wspólna mowa została stworzona przez nich, ludzie przejęli owy język i rozprowadzili na każdy zamieszkały teren.


Jak zostać raanaarem?

Należy wypić specjalnie przygotowany eliksir przemiany w Raanaar, sztukę tę odkryli Magicy Raanaar gdy jeszcze żyli na swej wyspie.Historia

Na owej wyspie istnieje zamek tzw. przeklęte opactwo. Mieszkańcy, Raanaar pod swoje ramię przyjęli niegdyś ludzkie dziecię, Janusa. Janus był przebiegłym dzieckiem, wykorzystywał naiwność swoich opiekunów dla swoich celów, odbywał treningi pod specjalnym okiem mistrzów walki. Trudność nauki sprawiało mu bycie człowiekiem. Mędrcy zaproponowali mu zmianę w Członka Raanaar, dziecię przyjęło propozycję i to był początek ich zagłady. Gdy Janus stał się Raanaar, jego złe postępowanie nadal było złe, mędrcy zaczęli pojedynczo umierać, a mistrzowie Janusa tracić zmysły. Mity głoszą, że do świata przybył sam bóg Raan'Oil i zatopił całą wyspę by wyzbyć ze swej rasy plugawego Raanaar, Janusa, przy tym poświęcając resztę przedstawicieli tej rasy.

Rasa Raanaar była neutralną rasą wobec innych państw, podczas Wielkiej Wojny nie brała udziału w działaniach wojennych, jedynie ochraniali należącą do nich wyspę. Z biegiem lat, gdy wojna Jaszczuroludzi została zakończona, a ludzie już rozpowszechnili się na terenach, Raanaar otworzyli się na rasy kontynentu i innych terenów. Rasa Raanaar znikła w krótkim czasie po wielkiej wojnie, gdy przyjęty został w poczet rasy, jeden człowiek, przez którego wyspa i wszyscy przedstawiciele, przez Dracona: Raan’Oil została zatopiona, w celu uniemożliwienia wykradnięcia ważnych tajemnic.


Pochodzenie

brakWydarzenia

brakUmiejętności raanaara

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF