Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Rotish

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz rotish.jpg

Opis

Owad zamieszkujący zagęszczone części dżungli oraz jej obrzeża łączące się z lasem, do których niemal nie dociera światło słoneczne. Żywi się mniejszymi od siebie ssakami, nie pogardzi również człowiekiem. Posiada szereg ostrych zębów o długości 5 centymetrów, którymi odgryza kończyny pochwyconym ofiarom. Walczy przednimi odnóżami długimi na 1,8 metra, które służą mu nie tylko do poruszania się ale również do walki. Chitynowy pancerz rotisha pokrywa niemal całe jego ciało poza podbrzuszem na odwłoku. Bestie te posiadają bardzo dobry słuch, węch jak i wzrok. Rotish potrafi wyczuć ofiarę z kilku kilometrów. Owad waży niespełna 180 kilogramów, co w walce nadrabia swoim wzrostem, który wynosi 2,2 metra, gdy ten stanie na tylnych odnóżach. Od głowy do odwłoku ma 4 metry długości. Najczęściej można go spotkać w grupach po 4-8 osobników.

Statystyki

Broń: zęby
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 20

Broń: chitynowy taran
Obuch: 55
Wytrzymałość: 23

Broń: chitynowe odnóża
Ostrość: 45
Wytrzymałość: 18

Bestia: rotish
Kategoria: II
Wytrzymałość: 18


Technika walki

Atakuje z ukrycia zeskakując na ofiarę z korony drzewa i uśmiercając ją chitynowymi odnóżami lub w sytuacji bez wyjścia atakuje otwarcie rzucając się na ofiarę chcąc ugodzić ją jedną ze swych przednich odnóży. Gdy uda mu się przebić ofiarę przybliża ją do swych siekaczy i pozbawia głowy, oraz kończyn. Rotish stosuje również ataki szarży, które przeprowadza chitynowym zgrubieniem na głowie.

Ataki

 • Ugryzienie - Szereg ostrych zębów o długości 5 centymetrów, jest śmiercionośną bronią tych bestii. Rotish stara się gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub głowa, żeby uśmiercić ofiarę. Atak można zastosować dwa razy na jeden post.
 • Taran - Rotish jest w stanie staranować i zmiażdżyć przeciwnika. W obronie nie można wykonać bloku. Taran można zastosować dwa razy na jeden post.
 • Kończyna śmierci - Ostre i twarde kończyny rotisha mogą posłużyć do przebicia ofiary na wylot, jeśli ta nie wykona uniku. Przebicie pancerza i rozszarpanie głównych organów oraz górnych arterii, doprowadzi przeciwnika do wykrwawienia i śmierci. Kończynę śmierci można zastosować pięć razy na jeden post.
 • Atak ciałem - Rotish bierze rozbieg z 1 metra po czym skacze na ofiarę obezwładniając ją na 2 minuty lub następny post z walką. W obronie nie można wykonać bloku. Atak ciałem można zastosować raz na jeden post.
 • Pisk - Rotish wytwarza ultradźwięki, które obezwładniają ofiarę na 10 minut lub następny post z walką. Pisk obejmuje zasięg o promieniu 10 metrów. Na atak odporne są istoty głuche oraz posiadające umiejętność skażenie czarną rudą, całun mroku i niezniszczalny. Pisk można zastosować raz na jeden post.
 • Szarża - Rotish podnosi swe ciało, opierając się na tylnych kończynach. Dzięki temu, jest chroniony przez chitynowy pancerz, dodatkowo siecze swymi ostrymi odnóżami we wszystkie strony szarżując przez 10 metrów do momentu napotkania przeszkody. W obronie nie można wykonać bloku. Szarżę można zastosować trzy razy na jeden post.

Umiejętności

 • Dziecko dżungli - Dobrze zna dżungle. Walcząc w środowisku dżungli otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 50 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do rotisha.
 • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Owadzia akrobatyka - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 4 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 10 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 18 metrów.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.


Słabe punkty

 • Podatność na światło - Zwierze jest wrażliwe na światło. Promienie mocnego światła są w stanie obezwładnić rotisha na 2 minuty lub następny post z walką.


Trofea

 • 2 oczy rotisha
 • 48 zębów rotisha
 • 3 litry osocza rotisha
 • 4m2 chitynowego pancerza rotisha
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF