Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Shagat

Z Forumowy system RPG Marant

Shagat.jpg

Opis

Shagaty to jeden z bardziej rozwiniętych szczepów goblinów jakie kiedykolwiek odkryto. Podobnie jak ich kuzyni Gobliny Tyrreńskie używają bardziej zaawansowanych broni niż pałki i kamienie czym zwykli posługiwać się ich kuzyni. Mierzą około 1,6 metra wzrostu przy wadze około 70kg. Są bardziej krępi niż ludzie, gdyż życie w lesie sprawia, że ich mięśnie są doskonale wyrzeźbione niezależnie od wieku i płci goblina. Z obserwacji wynika, że bardzo rzadko atakują wioski bądź uzbrojone konwoje kupieckie, częściej zakradają się do zagród uprowadzając zwierzęta, które służą im za źródło pokarmu. Najczęstszymi siedzibami Shagatów są ukryte w lasach jaskinie, gdzie przetrzymują zapasy. Gobliny te często nazywane są też Łowczymi, gdyż w doskonały sposób zapoznały się ze sztuką myśliwską. Często w ich jaskiniach znaleźć można skóry czy rogi upolowanych zwierząt. Porozumiewają się dziwnym narzeczem, w którym można rozróżniać słowa języka wspólnego.

Statystyki

Broń: Włócznia Shagata
Ostrość: 20
Wytrzymałość: 25

Bestia: shagat
Kategoria: II
Wytrzymałość: 10

Technika walki

Walczą za pomocą włóczni. Długotrwały trening sprawił, że są one prawdziwymi mistrzami walki długimi broniami oburęcznymi co sprawia, że są oni naprawdę wymagającymi przeciwnikami.


Ataki

  • Atak bronią- Istota uzbrojona jest w broń białą zazwyczaj w oburęczną, dzięki której może ranić przeciwników zadając im rany kute lub cięte.
  • Uderzenie obustronne - Atak dzięki któremu może ciąć przeciwników po obu stronach ciała.
  • Pchnięcie - Pchnięcie pozwala istocie na trzymanie przeciwnika na odległość, a jednocześnie zadając dotkliwe obrażenia.
  • Kosa - Kosa, to kombinacja Koła ostrzy i Cięcia z bloku. Po wykręcenia koła wykonuje cięcie z bardzo wielką siłą ruchem koszącym. Atak jest praktycznie nie do sparowania - jego moc uderzeniowa łamie większość bloków i zadaje krytycznie obrażenia.

Umiejętności

  • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią sieczną - oburęczna włócznia [100%].
  • Mieszkaniec lasu - Goblin doskonale zna las. Walcząc w leśnym środowisku ma pierszeństwo w walce.
  • Wszystkożerca - Obcowanie z lasem i jego bogactwami doprowadziło do tego, że Gobliny są uodpornione na truciznę dziurawca i czarnego bzu.
  • Zakładanie pułapek – Jest w stanie zakładać proste pułapki. Jeśli gracz złapie się w pułapkę, bezwzględnie traci pierwszeństwo ataku.

Słabe punkty

  • Brak


Trofea

  • Broń:

Nazwa broni: Włócznia Shagata
Rodzaj: włócznia
Typ: oburęczny
Ostrość: 20
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykuty z 0,2kg żelaza i 0,9kg drewna o zasięgu o zasięgu 1,9 metra.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF