Aktualny dzień w Marancie: 26.02.2
Shizi

Z Forumowy system RPG Marant

Icon exclamation.png Treść zamieszczona na tej stronie nie jest zgodna z prawdziwymi zasadami gry. Należy ją poprawić.
Bestiariusz shizi.jpg

Opis

Shizi to skarłowaciały smok. W toku ewolucji niektóre podgatunki przedstawicieli smoczych ras zaczęły zmniejszać swoje rozmiary, aż osiągnęły te współczesne. Nawet 5 metrów długości ciała, następne 3 samego ogona, do tego w kłębie osiągają nawet 2,5 metra. Istoty te mocno zdziczały w stosunku do swoich przodków, przestały porozumiewać się artykułowaną mową i używać dowolnie magii, lecz nadal są bardzo inteligentne na tle innych zwierząt zamieszkujących świat Marantu. Zamieszkują głównie wymiar Tinriletu, lecz zostały również sprowadzone na Valfden przez kupców, którzy podróżowali między tymi dwoma światami. Shizi szybko opuściły kupieckie posiadłości, osiedlając się w pobliżu terenów kolonii karnej Mor Andor. Tam żyją dziko, chowając potomstwo i zakładając swoje gniazda. Z reguły nie są agresywne, atakują raczej w obliczu zagrożenia i na wyraźny rozkaz kogoś, kogo uznają za bratnią duszę - członków najbliższej gadziej rodziny, czy opiekuna, który wychowywał ich od maleńkiego. Umięśnione ciało niewielkiego smoka pokryte jest grubą i wytrzymałą łuską koloru złotego. W kłębie shizi osiąga około dwóch metrów wysokości, a długość jego ciała bez ogona waha się od sześciu do siedmiu metrów. Samice są niewiele mniejsze od samców, o około dziesięć procent. Gadzi ogon mierzy nawet drugie tyle, co całe ciało. Istoty te dysponują mocnymi skrzydłami, które pozwalają im latać nawet pod obciążeniem w postaci jeźdźca, którego mogą unieść na swoim grzbiecie. Długie pazury, ostre zęby i ognisty oddech sprawiają, że shizi staje się jednym z bardziej śmiercionośnych stworzeń, jakie można odnaleźć na Valfden.

Statystyki

Broń: kły
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 26

Broń: pazury
Ostrość: 21
Wytrzymałość: 25

Broń: ogon
Obuch: 13
Wytrzymałość: 15

Broń: skrzydło
Obuch: 11
Wytrzymałość: 15

Bestia: shizi
Kategoria: III
Wytrzymałość: 15


Technika walki

Shizi to śmiercionośne stworzenia, które atakują głównie wtedy, gdy czują się zagrożone. Polują na duże stworzenia, jak górskie kozice, bydło, wargi, czy nawet cieniostwory. Ich technika walki polega na pikowaniu w dół w szaleńczym locie i wbijaniu przeciwnika w ziemię ciężarem swojego ciała i impetem uderzenia. Podczas bezpośredniego starcia wykorzystują ostre zęby do gryzienia części ciała swoich ofiar, pazury do rozcinania tkanek i ognistego oddechu do spopielania nieostrożnych przeciwników. Ich mocne mięśnie łap pozwalają im wykonać szybkie i bardzo precyzyjne skoki na duże odległości. Shizi są zwinne, masywne i stają się postrachem nieostrożnych podróżnych, którzy wejdą w ich tereny lęgowe lub do zbudowanych wysoko na skałach gniazd.

Ataki

 • Ugryzienie - Ostre kły i mocne szczęki są śmiercionośną bronią tych bestii. Shizi stara się wgryźć w miejsca strategiczne, takie jak kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby ją uśmiercić.
 • Atak pazurami – Ostre i długie na 10 cm pazury są zabójczą bronią. Gad może zamachnąć się swoją wielką łapą i zadać przeciwnikowi obrażenia ostrymi pazurami. Mogą one przebijać słabsze pancerze, rozrywać ciało i przecinać organy. Rany powstałe po ataku pazurami mogą mieć do 7 centymetrów głębokości i nawet 40 centymetrów długości.
 • Przewracanie - Shizi jest w stanie przewrócić przeciwnika i przygnieść go swoim ciężarem do ziemi. W przypadku tego ataku nie można zastosować bloku, tylko unik. Oponent, który nie wykona w porę uniku zostaje unieruchomiony przez shizi i nie może zaatakować w następnym poście z walką. Atak można wykonać raz na post z walką.
 • Rozszarpanie - Shizi może wykonać rozszarpanie zaraz po przewróceniu przeciwnika, jeśli ten nie wykona uniku. Rozszarpanie polega na szaleńczym wgryzaniu się w ciało przeciwnika i rozszarpywaniu jego tkanek, doprowadzając go do natychmiastowej śmierci. Atak można użyć 1 raz na post z walką.
 • Pochwycenie - Shizi jest w stanie pochwycić swoimi pazurami przeciwnika ważącego do 150 kilogramów, wzbić się z nim w powietrze na dowolną wysokość, po czym wypuścić go, doprowadzając do jego śmierci w wyniku upadku. Atak można zastosować raz na post z walką.
 • Ogłuszenie skrzydłem – Shizi bierze zamach po czym uderza skrzydłem w przeciwnika obezwładniając go na 5 minut lub następny post z walką. Atak można zastosować jedynie będąc na ziemi i 2 razy na post z walką.
 • Ogłuszenie ogonem – Shizi bierze zamach po czym uderza ogonem w przeciwnika obezwładniając go na 5 minut lub następny post z walką. Atak można zastosować jedynie będąc na ziemi i 2 razy na post z walką.
 • Ognisty oddech – Shizi jako potomek smoków odziedziczył zdolność wytwarzania płomienia w jamie ustnej. Gad jest w stanie wydmuchiwać ciągły strumień ognia przez okres pięciu sekund. Zasięg podmuchu wynosi 7 metrów w linii prostej od shizi. Podmuch jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 25 punktów. Atak można wykonać raz na 3 posty z walką.
 • Kula ognia - Shizi potrafi skumulować energię podmuchu w formie kuli ognia, którą może cisnąc w swoich przeciwników. Zasięg kuli ognia wynosi 30 metrów w linii prostej od gada. Pocisk ten zadaje obrażenia od ognia o średnicy 30 centymetrów. Kula jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 30 punktów. Atak można zastosować raz na 4 posty z walką.


Umiejętności

 • Zwierzęcy instynkt - Shizi posiada wyczulone wszystkie zmysły, w związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Skrzydła – Shizi może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niego problemu.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.
 • Górskie zwierzę - Dobrze zna góry i jaskinie. Walcząc w środowisku gór i jaskiń otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Odporność na ogień - Zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują -10 do punktów ataku, gdy są skierowane przeciwko shizi.


Słabe punkty

 • Brak


Trofea

 • 20 pazurów shizi
 • 9l krwi shizi
 • 15 m2 łuski shizi
 • 4 kły shizi
 • serce shizi