Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Siepacz bractwa ciemności

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz siepacz bractwa ciemnosci.jpg

Opis

Siepacze bractwa ciemności to wyłącznie ludzie, mężczyźni o średniej budowie ciała. Zostali poddani eksperymentowi, który miał na celu uczynienie z nich niezwyciężonych wojowników. W tym celu podawano im mutageny stworzone z krwi demonów. Niestety nie są idealnym tworem. Pomimo kilku profitów jakie przyniosła im mutacja obciążyła organizm wieloma defektami i chorobami. Siepacze przeżywają góra do 10 lat, ze względu na poważnie uszkodzoną wątrobę lub zakażenia, które wdają się przez rany od zbroi zespolonej z ciałem za pomocą śrub w kościach. Nie są zdolni do jakichkolwiek emocji poza gniewem, który chwilowo wyzwala w nich ponadprzeciętne zdolności ofensywne.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 8
Wytrzymałość: 25

Broń: miecz siepacza
Ostrość: 36
Wytrzymałość: 32

Bestia: siepacz bractwa ciemności
Kategoria: II
Wytrzymałość: 25


Technika walki

Siepacz bractwa ciemności spędził wiele tygodni na intensywnym treningu bojowym. Potrafi umiejętnie walczyć bronią białą, której finezje w boju dopełnia wykorzystywaniem umiejętności pozyskanymi podczas mutacji.

Ataki

 • Walka wręcz- Siepacz potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią- Istota uzbrojona jest w jednoręczny miecz siepacza o zasięgu 0,9 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte. Po śmierci siepacza jego broń zamienia się w zgniliznę.
 • Piorun kulisty - Siepacz skupia za pomocą gniewu demoniczną energie tworząc kule błyskawic, którą miota we wrogów. Zasięg rzutu piorunu kulistego wynosi 20 metrów. Uderzenie piorunu kulistego zadaje obrażenia na całym ciele przeciwnika. Uderzenie jest w stanie zabić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 15 punktów. Jeśli wytrzymałość celu wynosi więcej niż 15 a mniej niż 25 punktów zostaje on ogłuszony na następny post i nie ma pierwszeństwa ataku. W przypadku, gdy wytrzymałość celu jest mniejsza niż 10 punktów błyskawica jest w stanie wywołać natychmiastowy zapłon zadając obrażenia od ognia na całym ciele przeciwnika. Płomień jest tak gorący, że w ciągu minuty jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 10 punktów.


Umiejętności

 • Akrobatyka siepacza - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 2 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 5 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 6 metrów.
 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią sieczną - miecz[75%].
 • Nieudany eksperyment - Istota jest odporna na choroby oraz truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu. Posiada dużą krzepliwość krwi w związku z czym rany krytyczne przestają krwawić po kilku sekundach. Nie dotyczy uszkodzeń głównych arterii. Dobrze znosi uszkodzenia organów wewnętrznych, pomimo uszkodzeń może przeżyć nawet do 24h bez wątroby, płuca, nerki; za wyjątkiem serca.
 • Telekineza siepacza - Zasięg telekinezy oraz czarów ofensywnych miotanych wynosi 20 metrów. Może raz na post pchnąć przeciwnikiem lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 90 kilogramów na odległość 2,5 metra. Może raz na post podciągnąć przeciwnika lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 90 kilogramów z odległości 2,5 metra. Może unieść przeciwnika do 90 kilogramów metr nad ziemię dusząc go telekinetycznym uściskiem, wykonując tą czynność nie możesz wykonać żadnej innej akcji ani używać zaklęcia długotrwałego. Duszony przeciwnik nie może mówić i zostaje obezwładniony na następny post z walką, o ile nie zastosuje kontrataku za pomocą teleportacji lub telekinezy i jej wyższych form. Waga unoszonych telekinezą przedmiotów nie może przekraczać 3kg. Może rozbijać przedmioty np. drzwi, wazony, okna, barykady, których wytrzymałość nie przekracza 6 punktów.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 1 serce siepacza bractwa ciemności
 • 5 litrów krwi siepacza bractwa ciemności
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF