Aktualny dzień w Marancie: 26.04.2
Specjalizacje walki OLD

Z Forumowy system RPG Marant

Rodzaje broni

  • Broń drzewcowa (kij)
  • Broń sieczna (miecz, topór, włócznia, sztylet, szpon, wardyna)
  • Broń obuchowa (młot, kostur, buława)
  • Broń dystansowa (łuk, kusza, proca, różdżka, broń palna)

Specjalizacje walki

  • Walka bronią drzewcową

Lekcja I - uczysz się podstawowych technik walki kijem. [50%] (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 40 - sztuk złota.

Lekcja II - uczysz się zaawansowanych technik walki kijem. [75%] (nauka wymaga srebrny talent) Koszt: 250 - sztuk złota.

Lekcja III - opanowujesz mistrzostwo w posługiwaniu się kijem [100%] (nauka wymaga złoty talent) Koszt: 800 - sztuk złota.


  • Walka bronią sieczną

Lekcja I - uczysz się podstawowych technik walki mieczem, toporem, włócznią, sztyletem, szponen i wardyną. [50%] (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 50 - sztuk złota.

Lekcja II - uczysz się zaawansowanych technik walki mieczem, toporem, włócznią, sztyletem, szponen i wardyną. [75%] (nauka wymaga srebrny talent) Koszt: 300 - sztuk złota.

Lekcja III - opanowujesz mistrzostwo w posługiwaniu się mieczem, toporem, włócznią, sztyletem, szponen i wardyną. [100%] (nauka wymaga złoty talent) Koszt: 1500 - sztuk złota.


  • Walka bronią obuchową

Lekcja I - uczysz się podstawowych technik walki młotem, kosturem, buławą. [50%] (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 60 - sztuk złota.

Lekcja II - uczysz się zaawansowanych technik walkimłotem, kosturem, buławą. [75%] (nauka wymaga srebrny talent) Koszt: 320 - sztuk złota.

Lekcja III - opanowujesz mistrzostwo w posługiwaniu się młotem, kosturem, buławą. [100%] (nauka wymaga złoty talent) Koszt: 1800 - sztuk złota.


  • Walka bronią dystansową

Lekcja I - uczysz się podstawowych technik walki łukiem, kuszą, procą. [50%] (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 60 - sztuk złota.

Lekcja II - uczysz się zaawansowanych technik walki łukiem, kuszą, procą. [75%] (nauka wymaga srebrny talent) Koszt: 320 - sztuk złota.

Lekcja III - opanowujesz mistrzostwo w posługiwaniu się łukiem, kuszą, procą. [100%] (nauka wymaga złoty talent) Koszt: 1800 - sztuk złota.


  • Walka tarczą

Lekcja I - uczysz się podstawowych technik walki tarczą. [50%] (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 50 - sztuk złota.

Lekcja II - uczysz się zaawansowanych technik walki tarczą. [75%] (nauka wymaga srebrny talent) Koszt: 300 - sztuk złota.

Lekcja III - opanowujesz mistrzostwo w posługiwaniu się tarczą. [100%] (nauka wymaga złoty talent) Koszt: 1500 - sztuk złota.


  • Walka różdżką

Lekcja I - uczysz się technik walki różdżką. (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 300 - sztuk złota.


  • Walka bronią palną

Krasnoludzka broń palna - uczysz się technik walki bronią palną. (nauka wymaga dwa złote talenty) Koszt:3500 - sztuk złota.

Dodatkowe specjalizacje

  • Używanie zbrój miękkich - uczysz się korzystania ze zbrój lekkich, do których zaliczamy płaszcze, szaty, stroje, kaftany skórzane (skórznie), zbroje z utwardzanej skóry i przeszywanice . (nauka wymaga brązowy talent) Koszt: 200 - sztuk złota.
  • Używanie zbrój niepłytowych - uczysz się korzystania ze zbrój niepłytowych, do których zaliczamy zbroje lamelkowe, zbroje łuskowe, bechtery (brygantyny), czepce kolcze i zbroje kolcze . (nauka wymaga srebrny talent) Koszt: 800 - sztuk złota.
  • Używanie zbrój płytowych - uczysz się korzystania ze zbrój płytowych, do których zaliczamy zbroje kryte i zbroje bojowe. (nauka wymaga złoty talent) Koszt: 3500 - sztuk złota.

Ataki

UWAGA, GRACZ SAM BUDUJE KLIMAT OPISUJĄC WYPROWADZANE PRZEZ SIEBIE ATAKI, PONIŻSZA LISTA SŁUŻY JEDYNIE JAKO POMOC MERYTORYCZNA DLA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMÓW ZAAWANSOWANIA: PODSTAWOWE TECHNIKI WALKI [50%], ZAAWANSOWANE TECHNIKI WALKI [75%], MISTRZOSTWO WALKI [100%]


Sugestia ataków do walki bronią jednoręczną [MIECZ, TOPÓR, SZTYLET, MŁOT, BUŁAWA]

Miecz-jednoreczny.jpg

Klasyczne pchnięcie - cięcie lewo-/prawostronne; góra/dół

Blok górny - Blok ułożony na wyprostowanej ręce, kończący atak przeciwnika.

Pchnięcie - Pchnięcie mieczem w pozycji równoległej do ziemi, ciężko raniące przeciwnika.

Blok z odbiciem - Wytrąca przeciwnika z rytmu, odbiciem jego własnej broni.

Pchnięcie w tył - Bardzo użyteczny cios, polegający na odwróceniu miecza ostrzem do naszego ciała i szybkim ruchy zgięcia reki. W tym ataku miecz przechodzi między naszym ręką a ciałem, godząc przeciwnika za naszymi plecami.

Potężny cios - Atak wyprowadzający do bardziej skomplikowanych technik walki bronią jednoręczną. Cios łamiący proste bloki, zadający dużo większe obrażenia.

Wytrącenie broni – Cios należący do grupy zręcznościowych; polega na wyczuciu odpowiedniego momentu i wybiciu przeciwnikowi broni z rąk. Sztuczkę tą można przeprowadzić jedynie na przeciwnikach nie znających dobrze dziedziny walki bronią jednoręczną, w przeciwnym razie wykonujący może sam stracić broń.

Przerzucenie broni - Atak, którego można użyć tylko w walce bez tarczy. Polegający na przerzuceniu miecza z jednej dłoni do drugiej, co dezorientuje napastnika, dając nam dużo większe szanse na zabicie go.

Dokładny cios – Atak wymagający dużego doświadczenia; polega na bardzo precyzyjnym i szybkim zaatakowaniu przeciwnika. Wykonujący może obrać dowolną część ciała (ucho, oko), którą może bez problemu uszkodzić.

Zabójczy rzut – Atak ten polega na złapaniu rękojeści miecza od dołu i rzuceniu go w przeciwnika. Atak, gdy zadziała, powoduje zazwyczaj śmierć, gdyż siła z jaką oręż wbija się w czyjeś ciało, jest ogromna; jednak gdy atak nie zadziała wykonujący jest w wielkich tarapatach, gdyż nie ma broni.

Piruet - Zestaw kliku cięć polegający na wyprowadzeniu Potężnego ciosu, zawróceniu na pięcie i wykonaniu kolejnej kombinacji po drugiej stronie. Przydatny w walce w kilkoma szybkimi napastnikami. Raniący wrogów dookoła, trudny do sparowania.

Atak z ziemi - Atak pozwalający na zranienie przeciwnika podczas naszego wstawania z ziemi. Bardzo przydatny w sytuacji, gdy przeciwnik chce nas dobić.

Kaskada uderzeń - Najbardziej skomplikowany atak, składający się z pomniejszych ataków złożonych w bardzo efektywny układ cięć i bloków. najbardziej znaną kombinacją jest następujący układ: Piruet, Blok z odbiciem, Pchnięcie w tył, Piruet, Przerzucenie broni. Atak wykonany dynamicznie jest praktycznie nie do sparowania. Bardzo skuteczny przy dużej ilości wrogów.

Sugestia ataków do walki bronią jednoręczną wraz z tarczą [MIECZ, TOPÓR, SZTYLET, MŁOT, BUŁAWA + TARCZA]

Miecz-tarcza.jpg

Blok - Klasyczne blokowanie uderzenia.

Blok z odbiciem - Wytrąca przeciwnika z rytmu, odbiciem jego własnej broni.

Ogłuszenie - Pozwala na uderzenie napastnika tarczą, ogłuszając go na chwilę.

Atak zza tarczy - Podczas blokowania ciosów przeciwnika lub osłaniania się, możemy ciąć przeciwnika zza tarczy.

Odbite ostrze - pozwala na tak sile odbicie ostrza przeciwnika, że sam przeciwnik zostaje nim zraniony.

Pchnięcie zza tarczy - Podczas blokowania ciosu przeciwnika, możemy wyprowadzić pchnięcie, które przechyli szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Atak tarczą – Czynność opiera się na podobnym schemacie – atak tarczą, za pomocą ostrej krawędzi, kolców na niej lub wszelkiego rodzaju śmiertelnych dodatków. Obrażenia są na tyle poważne (cięte, kłute), iż są zazwyczaj śmiertelne.

Sugestia ataków do walki broniami oburęcznymi [MIECZ, TOPÓR, MŁOT, BUŁAWA]

Dlugi miecz.jpg

Uderzenie klasyczne - Klasyczne uderzenie prawo-/lewostronne; góra/dół

Pchnięcie - Klasyczne pchnięcie, wymagające dużo siły.

Parowanie - Klasyczny blok, wytrącający przeciwnika z rytmu.

Cios rękojeścią – atak bardzo prosty do nauki; wykorzystywany przede wszystkim do obezwładnienia powolnego przeciwnika. Miecz trzymany w obu rękach, nad głową, niczym do ataku, lecz wykonujący nie obraca ostrza o 180° tylko cioska rękojeścią w głowę przeciwnika.

Atak z bloku - Blokując przeciwnika przejmujemy jego energię zawarta w uderzeniu, którą po bloku przekładamy w uderzenie, którego siła jest podwojona. Mocny atak.

Obrót - Trzymając miecz równolegle do ziemi wykonujemy obrót o 360o tnąc wrogów dookoła. Atak trudny do sparowania.

Wir - Sekwencja kilku (3-5) Obrotów. Bardzo skuteczne w większej grupie przeciwników. Atak praktycznie niemożliwy do sparowania. Ceną za siłę i skuteczność ataków jest brak możliwości szybkiego parowania.

Uderzenie z wyskoku - Po blokowaniu możemy wykonać obrót i wyskoczyć w powietrze. Energię jaką zyskamy przeznaczamy w uderzenie które jest praktycznie nie do sparowania. Uderzenie skutecznie w niewielkiej grupie wrogów.

Szarża - Specjalny zestaw ciosów, dzięki któremu oczyścimy teren wokół siebie z dużej liczby wrogów. Po wykonaniu Ataku z bloku, kręcimy Wir i kończymy atak uderzeniem z wyskoku. Atak zapewnia nam swoiste parowanie ciosów przeciwników. Sam jest bardzo skuteczny i praktycznie nie do sparowania.

Sugestia ataków do walki długimi broniami oburęcznymi [KIJ, WŁÓCZNIA, WARDYNA, KOSTUR]

Kostur.jpg

Uderzenie obustronne - Atak dzięki któremu możemy ciąć przeciwników po obu stronach naszej osoby. Dzięki temu trzymamy przeciwników daleko od ciebie.

Parowanie - W długich broniach dwuręcznych parujemy najczęściej środkową częścią broni - rękojeścią, która jest specyficznie wydłużona.

Pchnięcie - Pchnięcie długimi broniami 2H jest o tyle skuteczniejsze, że zadajemy je z większej odległości, co chroni nas przed atakami napastników.

Koło ostrzy - Koło ostrzy tworzymy poprzez skierowanie broni równolegle do podłoża i wykonanie kilku (2-4) obrotów. Atak skuteczny ze względu na odległość z jaką zadajemy obrażenia oraz jest trudny do sparowania.

Cięcie z bloku - blokując napastnika mamy możliwość atakowania wrogów po dwóch stronach naszego ciała.

Obrót górny - Trzymając bron nad głową obracamy ją bardzo szybko tnąc wrogów od góry lub spuszczając broń w dół tniemy ich w tułów. Obrót choć dotkliwie rani wroga, łamie tyko lekki i średnie bloki. Skuteczność i obrażenia są opłacone brakiem możliwości szybkiego bloku.

Kosa - Kosa, to kombinacja Koła ostrzy i Cięcia z bloku. Po wykręcenia koła wykonujemy cięcie z bardzo wielką siłą ruchem koszącym. Atak jest praktycznie nie do starowania - jego moc uderzeniowa łamie większość bloków i zadaje krytycznie obrażenia.

Koło młyńskie - Broń jest obracana, ale dookoła naszego ciał lub z jednej strony. Dzięki temu atakowi możemy przekładać obracaną broń dookoła siebie tworząc bardzo dobry blok. Jednocześnie jest to bardzo skuteczny atak. Możemy dowolnie zmieniać położenie broni względem nas i obracając ją ciąć wroga.

Śmiertelny cios – Kombinacja Koła młyńskiego i Pchnięcia. Po wykonaniu 2-3 obrotów tnących wrogów należy wykonać pchnięcie kończące atak. Atak bardzo skuteczny, dodatkowo trudny do sparowania.

Masowa śmierć – Najskuteczniejszy z ataków. Wymaga dużej siły i koncentracji. Atak rozpoczynamy z klasycznego Uderzenia obustronnego, po czym przechodzimy do Koła młyńskiego, Śmiertelny cios, zakończony Pchnięciem, atak kończymy powtórzonym Kołem młyńskim i kończącą Kosą. Atak jest nie do sparowania. Najlepiej skutkuje w dużej grupie wrogów. Jego dynamika i różnorodność dezorientują przeciwników. Atak wymaga wielkiej siły oraz zwinności i koncentracji, która wpływa na odpowiednie ustawienie ataków w potężną kombinację. Atak bardzo nas osłabia – zalecana chwila przerwy.

Sugestia ataków do walki dwiema broniami [DWA MIECZE, DWA TOPORY, DWA SZTYLETY, DWA MŁOTY, DWIE BUŁAWY, SZPONY]

Szpon.jpg

Atak lewostronny – klasyczne cięcie lewą ręką od prawej do lewej(góra/dół) /klasyczne lewostronne pchnięcie.

Atak prawostronny – klasyczne cięcie prawą ręką od lewej do prawej (góra/dół) /klasyczne prawostronne pchnięcie.

Blok lewostronny – blokowanie uderzenia lewą ręką.

Blok prawostronny – blokowanie uderzenia prawą ręką.

Podwójny atak – Cięcie 2x 1H ze skosu (lewy/prawy; góra/dół)

Pchnięcie z bloku – Układamy lewostronny blok, w czasie wykonywania praworęcznego pchnięcia.

Blok krzyżowy – Blok tworzymy składając miecze w X. Blok wytrąca większość najsilniejszych uderzeń.

Zabójcze pchnięcie – Najmocniejsze pchnięcie. Tworzymy, układając bronie równolegle do siebie i wykonując pchnięcie, wykorzystujące całą nasza siłę oraz masę ciała.

Atak krzyżowy – Atak polegający na skrzyżowaniu ostrzy w X, wybijających się w ciało przeciwnika.

Atak z półobrotu - Atak polegający na cięciu równoległym do ziemi wszystkich przeciwników po naszej przedniej stronie ciała. Siłę i skuteczność ataku przypłacamy brakiem możliwości szybkiego bloku.

Atak z obrotu – Atak polegający na cięciu równoległym do ziemi wszystkich przeciwników po obu stronach naszego ciała. Po wykonaniu Ataku z półobrotu, należy zakręcić się na nodze w celu wykonania drugiej części ataku. Trudny do sparowania. Siłę i skuteczność ataku przypłacamy brakiem możliwości szybkiego bloku.

Młyniec – Sekwencja kilku (3-5) Ataków z obrotu. Atak bardzo skuteczny w większej grupie wrogów. Bardzo trudny do sparowania. Siłę i skuteczność ataku przypłacamy brakiem możliwości szybkiego bloku.

Taniec ostrzy – bardzo skomplikowana sekwencja ataków (4 – 7), które zadawane są z niezwykłą gracją i precyzją; atak polega, na obrzuceniu wroga gradem ciosów, które są niezwykle trudne do sparowania. Szybkość ataku niestety obniża jego siłę, dlatego ataki nie są w stanie uszkodzić grubego pancerza przeciwnika.

Sugestia ataków do walki broniami dystansowymi [ŁUK, KUSZA, PROCA]

Luk.jpg

Strzał 2 pociskami - Wystrzeliwujesz 2 pociskami na raz.

Potężny strzał - Naciągasz cięciwę przez 10 sekund po czym wystrzeliwujesz pocisk, który rani 1 przeciwnika. Strzała leci z o wiele większą prędkością i potrafi przebić przeciwnika na wylot.

Strzał 3 pociskami - Wystrzeliwujesz 3 pociskami na raz.

Celny strzał - Celujesz w nieruchomy cel przez 10 sekund, a następnie strzelasz. Zasięg pocisku wynosi maksymalnie do 100 metrów ponad maksymalne możliwości broni.

Szybki strzał – Proces wystrzelenia strzały – przygotowanie sprzętu, napięcie cięciwy – jest dużo szybszy, niż w przypadku normalnego strzału. Czynność ta trwa 4 sekundy. Szybkość ataku przypłacamy gorszej celności.

Bardzo potężny strzał - Naciągasz cięciwę przez 5 sekund po czym wystrzeliwujesz pocisk, który rani 1 przeciwnika. Lot strzały jest niemal niezauważalny, potrafi ona przebić przeciwnika na wylot i trafić kolejnego, stojącego za nim. Dodatkowo jest nie do sparowania nawet przez najbardziej wykwalifikowane bestie (np. wampiry)

Grad strzał - Wystrzeliwujesz do 10 pocisków, które ranią rozbieżnie przeciwników stojących blisko siebie.

Precyzyjnie celny strzał - Celujesz w jakikolwiek ruchomy cel przez 10 sekund, a następnie strzelasz. Zasięg pocisku wynosi maksymalnie do 250 metrów ponad maksymalne możliwości broni.

Bardzo szybki strzał - Proces wystrzelenia strzały – przygotowanie sprzętu, napięcie cięciwy – jest dużo szybszy, niż w przypadku normalnego strzału. Czynność ta trwa 2 sekundy. Szybkość ataku przypłacamy gorszej celności.

Chmura pocisków - Wystrzeliwujesz do 10 pocisków, które w locie dzielą się na 20 pocisków. Każdy z nich rani rozbieżnie stojących blisko siebie przeciwników.

Perfekcyjnie celny strzał - Celujesz w jakikolwiek ruchomy cel przez 5 sekund, a następnie strzelasz. Zasięg pocisku wynosi maksymalnie do 300 metrów ponad maksymalne możliwości broni.