Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Styks

Z Forumowy system RPG Marant

Styks.jpg

Opis

Styks jest wielkim monstrum o posturze behemota. Łączy go z nim również rozmiar - Styks mierzy sobie 6 metrów wysokości, 2 metry rozpiętości ramion i 500kg wagi. Porusza się w pozycji zgarbionej. Z jego grzbietu wyrasta rząd długich kolców, z kolei łapy uzbrojone są w długie szpony. Posiada długi na trzy metry ogon zakończony serią hakowatych, średnich ostrz o długości pół metra każdy. Nie występują naturalnie. Potwór ten nie występuje naturalnie ani nie jest nawet żywy. Jest wynikiem połączenia czarnej magii z plugawymi eksperymentami, polegającymi na fuzji ciał behemota i mrocznych sztuk, które napełniły go niewyobrażalną siłą, oraz posłuszeństwem wobec swego pana. Bestia posiada dwie pary rąk (każda z zestawem ostrych pazurów), z których jedna uzbrojona jest we wrośnięte w kończynę długie na trzy metry ostrze, a druga w kulę na łańcuchu o średnicy metra i łańcuchu o długości dwóch metrów (także złączona z ręką). Całe ciało monstrum jest okryte pancerzem, który został zespolony z ich ciałem i kośćmi, uniemożliwiając jego ściągnięcie.


Statystyki

Broń: pazury
Ostrość: 42
Wytrzymałość: 44

Broń: kolce na ogonie
Ostrość: 45
Wytrzymałość: 45

Broń: ostrze przy łapie
Ostrość: 60
Wytrzymałość: 65

Broń: kula na łańcuchu
Obuch: 60
Wytrzymałość: 65

Bestia: Styks
Kategoria: III
Wytrzymałość: 35

Technika walki

Styks w walce używa swej masy, siły oraz szerokiego wachlarza broni, w jakie został wyposażony. Potrafi uderzać, lub oplatać swoim ogonem, rozszarpywać przeciwników pazurami, czy też zmiażdżyć potężnym kulą na łańcuchu, czy też rozrąbać ostrzem. Styksowi nie obce jest także taranowanie, podczas którego używa swego opancerzonego ciała jako żywego tarana.

Ataki

 • Taran - Styks opiera się na czterech kończynach po czym szarżuje przez 40 metrów do momentu napotkania przeszkody. Jest w stanie staranować i zmiażdżyć przeciwnika ramieniem. W obronie nie można wykonać bloku. Siła uderzenie wynosi 35 punktów obuchu. Atak można wykonać raz na trzy posty
 • Walka wręcz - Styks posiada długie kończyny górne o zasięgu 3 metrów, którymi potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika. Potrafi używać swoich długich na 20 centymetrów pazurów jako śmiercionośnych ostrzy. Jest w stanie pochwycić i zmiażdżyć przeciwnika siłą swych mięśni.
 • Oplątanie ogonem - potwór może użyć swego ogona aby opleść nim przeciwnika, unieruchamiając go. W obronie nie można wykonać bloku. Ogon może służyć także do uduszenia, lub zgniecenia przeciwnika. W takim wypadku, ofiara ma trzy posty na uwolnienie się, po czym następuje zmiażdżenie jej kości i uduszenie. Atak można zastosować raz na 5 postów.
 • Kolce na ogonie - Styks strzela swym ogonem jak batem najeżonym hakowatymi ostrzami. W obronie nie można wykonać bloku. Atak można wykonać raz na jeden post. Kolce mogą przebić wszystko, co ma wartość mniejszą niż 45.
 • Atak kulą - Styks może zaatakować przeciwnika kulą na łańcuchu, miażdżąc go. W obronie nie można wykonać bloku. Atak można wykonać raz na jeden post. Kule może zmiażdżyć wszystko, czego wartość jest mniejsza niż 60.
 • Atak ostrzem - Styks atakuje ostrzem umieszczonym na drugiej z czterech łap. Atak można wykonać raz na jeden post. Ostrze może przeciąć wszystko, o wytrzymałości mniejszej niż 60.

Umiejętności

 • Akrobatyka Styksa - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 8 metrów. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 15 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 50 metrów.
 • Przyspieszenie - Styks jest w stanie wpaść w szał i na następny post z walką poruszać się z niebywałą szybkością, co pozbawia przeciwnika jednego z ilości dostępnych na post finiszerów ze wszystkich wyuczonych specjalizacji walki. Przyśpieszenie może zostać wykorzystane co 3 posty z walką włącznie.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.

Słabe punkty

Pomiot zaświatów - Istota jest bardzo wrażliwa na wszelakie oznaki kultu bogów powszechnie uważanych za strażników dobra, głównie Zartata. W przypadku, gdy gracz posiada broń pobłogosławioną przez Zartata istota nie może wykonać kontry.

Życiodajny organ - Wyłącznie zniszczenie mózgu kończy żywot Styksa.

Podatność na ealin beinar - Przeciwnik jest podatny na ealin beinar w związku z czym bronie stworzone z ealin beinar otrzymują +8 punktów do ostrości lub obuchu.

Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.

Trofea

 • 20 pazurów Styksa
 • 15l krwi Styksa
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF