Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Szczur

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz szczur.jpg

Opis

Szczur jest niewielkim gryzoniem, osiąga długość ciała 16-23 cm i ogona 18-25 cm, jego waga to 175-300 gram. Jest to popularny gryzoń, szczególnie w miastach i wsiach. Żyją także w lasach, łąkach. Mają bardzo dużą zdolność adaptacji z terenem, na którym bytują. Są to stworzenia inwazyjne, co oznacza, że potrafią pokonywać długie odległości i zajmować terytoria dla swego bytowania. Są odpowiedzialne za szerzenie się wielu chorób i epidemii. Szczególnie umiłowały sobie życie w kanałach siedzib ludzkich, gdzie mają łatwy dostęp do pożywienia. Są to stworzenia wszystkożerne i agresywne w przeciwieństwie do swoich kuzynów - myszy. Ich inteligencja jest uznawana za wysoką i niejednokrotnie udowodniono, ze przeciętny szczur jest mądrzejszy od przeciętnego valfdeńczyka mimo kilkudziesięciokrotnie mniejszego mózgu. Są to stworzenia niezwykle odporne na niesprzyjające warunki i choroby. Mogą stać się wspaniałymi chowańcami, są wierne i nieustępliwe w działaniu. Ich ciało jest różnych barw, najczęściej są spotykane czarne osobniki, lecz mozna także spotkać brązowe, popielate czy nawet białe.

Statystyki

Broń: pazury
Ostrość: 3
Wytrzymałość: 5

Broń: zęby
Ostrość: 7
Wytrzymałość: 10

Bestia: szczur
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Szczury żyją kolonialnie, rzadko kiedy atakują ludzi, jedynie w celach obrony własnych terytoriów - na przykład kanałów w których żyją. Atakują dużymi grupami składającymi się z kilkunastu lub więcej osobników. Korzystają ze swoich wybitnych akrobatycznych osiągnięć, by zaatakować w twarz, ponad to wdrapują się po ciele by wgryźć w ciało i zadawać mnóstwo drobnych ran na całym ciele. Dzięki ostrym pazurom potrafią skutecznie zaczepić się o miękkie stroje i uniemożliwić zrzucenie siebie z ciała. Ich futra przenoszą choroby i trucizny, dzięki czemu w wyniku zakażenia ranami potrafia nieświadomie zatruć przeciwnika.

Ataki

 • Atak pazurami - Szczur potrafi zaatakować pazurami górnych łap, które mogą wbić się w ciało przeciwnika i zadać mu poważne obrażenia. Przed atakiem nie można wykonać bloku.
 • Atak trucizną - Istota oblana jest trucizną, dzięki której może zatruć przeciwników ocierając się o ich otwarte rany. (Mistrz gry podaje jaką trucizną oblany jest szczur)
 • Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są śmiercionośną bronią szczura. Stara się on gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby uśmiercić ofiarę.


Umiejętności

 • Akrobatyka szczura - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 0,5 metra. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 1metr. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 2 metry.
 • Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w jaskiniach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszy ruch w walce.
 • Szczurza zwinność – Przeciwnik otrzymuje minus 80 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do szczura.
 • Zatrute futro - Futro jest chłonne i utrzymuje wszelkie dotknięte trucizny na sobie. Może zatruć przeciwnika w czasie 5 godzin od zetknięcia lub oblania futra trucizną dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.


Słabe punkty

 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
 • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

 • 10 zębów szczura
 • 16 pazurów szczura
 • 0,2m2 skóry szczóra
 • 0,2l litra krwi szczura
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF