Aktualny dzień w Marancie: 20.01.33
Szlachcic podżegacz

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz szlachcic podzegacz.jpg

Opis

W czasach niepokojów, gdy królestwo targane jest wojnami, a mniej zamożna szlachta zostaje oddelegowana do obrony i zarządzania ziem swoich seniorów, często dochodzi do buntów i wojen domowych. Bardzo często kieruje nimi zwykła chciwość i chęć zdobycia większej władzy, czasami ma na to wpływ cicha ingerencja wrogich państw, chcących zniszczyć kraj od środka. Szlachcice tacy wykorzystując bogactwa i skarbce swoich seniorów, szkolą swoje małe armie, ekwipują ich w najlepszy ekwipunek. Pchani pychą i obsesją na kontrolowaniu wszystkiego i wszystkich sami nierzadko pchają się w tryby swoich małych destrukcyjnych maszyn. Dzięki wysokiej charyzmie i zwykłej groźbie, buntują chłopów i mieszczaństwo, by stanęli przeciwko swoim starym panom. Mając na uwadze swoje zdrowie wyposażają się w najlepszą broń dostępną na rynku. Oprócz standardowych szlacheckich szabel, wyuczyli się w walce wszelkimi broniami palnymi, których technika walki oddaje ich tchórzowskie podejście do sprawy. Zaatakować z zaskoczenia, z bezpiecznej odległości, wysyłając innych mniej ważnych, w pierwszych szeregach. Najczęściej można spotkać ich w pełnych stalowych pancerzach, rzadziej żelaznych czy mithrilowych. Taka obrona zdaje egzamin z większością ludzkich przeciwników, którym uda się spotkać ich na swojej drodze.

Statystyki

Broń: szabla podżegacza
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: sztylet podżegacza
Obuch: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: pistolet podżegacza
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku

Broń: muszkiet podżegacza
Obuch: 20 + obuch materiału pocisku

Bestia: szlachcic podżegacz
Kategoria: II
Wytrzymałość: 3

Technika walki

Podstawową bronią szlachcica podżegacza są jego dwa, wiecznie naładowane muszkiety skałkowe, których obsługę opanował do perfekcji, a także pistolet. Atakuje z odległości która pozwala mu na oddanie perfekcyjnego strzału. Stara się nie uczestniczyć w bezpośrednim starciu. Przyparty do muru, bez możliwości używania swojej broni palnej, używa swojej szabli i sztyletu. Nie walczy jednak nimi tak perfekcyjnie jak pistoletem i muszkietem. Walkę szablą opanował w zaawansowanej formie, a sztylet zna tylko od podstaw. Gdy jedno jak i drugie zawiedzie, staje się niemal bezbronny. Nigdy nie pojął walki w ręcz.

Ataki

 • Atak bronią palną - Podżegacz uzbrojony jest w dwa dwuręczne, stalowo-drewniane muszkiety, naładowane żelaznymi nabojami. Zadaje nim obrażenia obuchowe w promieniu 300 metrów po linii prostej. Jego drugą palną bronią jest pistolet skałkowy, którym zadaje obrażenia obuchowe w promieniu 50 metrów.
 • Atak bronią białą - Jest on uzbrojony w jednoręczny sztylet ze stali Valfdeńskiej, którego zasięg wynosi 0,3 metra, a także w jednoręczną szablę z tego samego materiału, której zasięg wynosi 0,8 metra. Dzięki tym broniom może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.


Umiejętności

 • Władanie bronią palną - Bandyta podżegacz posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie mistrzowskich technik walki bronią palną - pistolet skałkowy[100%] i muszkiet [100%].
 • Władanie bronią białą - Szlachcic podżegacz posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie podstawowych technik walki bronią sieczną - sztylet [50%], oraz na używanie w zaawansowanym stopniu technik walki bronią sieczną - szabla [75%].
 • Używanie zbrój niepłytowych - Szlachcic wyszkolił się w umiejętności korzystania ze zbrój niepłytowych. Udźwig postaci rośnie o 10 kg.
 • Perswazja szlachcica podżegacza - Podżegacz został specjalnie przeszkolony do wydobywania informacji i siania dezinformacji, a także do manipulowania innymi ludźmi. Dzięki umiejętności perswazji ma większą szanse na przekonanie NPC do swojej racji. Jest na tyle doświadczonym mówcą, że potrafi przegadać nie jednego kupca.
 • Potencjał chemiczny - Może wypić dodatkowo jedną miksturę na post.
 • Ciało z gliny - Udźwig postaci do 20 kg. Ludzi cechuje bardzo duże zróżnicowanie fizyczne, dlatego to jak silny i szybki się staniesz, oraz jakiej tężyzny fizycznej nabierzesz zależy od Twojego treningu.
 • Ulubieniec bogów - W przypadku odnalezienia złota w skrzyni lub pozyskaniu złota z zabitego przeciwnika Mistrz Gry dolicza bonus +15% do znalezionych grzywien.
 • Bystry umysł - Dodaje bonus +1 do najwyższego otrzymanego w wyprawie talentu. Po otrzymaniu za wyprawę 3 brązowych talentów i 1 srebrnego talentu. Mistrz Gry doliczy bonus w postaci 1 srebrnego talentu.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi ludzkiej
 • Bronie:

Nazwa broni: sztylet podżegacza
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: szabla podżegacza
Rodzaj: szabla
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuta z 1,19kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,8 metra.

Nazwa broni: pistolet podżegacza
Rodzaj: pistolet skałkowy
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 0,57kg stali Valfdeńskiej i 0,37kg drewna o zasięgu do 50 metrów.

Nazwa broni: muszkiet podżegacza
Rodzaj: muszkiet
Obuch: 20 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 1kg stali Valfdeńskiej i 0,65kg drewna o zasięgu do 300 metrów.

50x
Nazwa amunicji: żelazny nabój
Rodzaj: nabój
Obuch: 23
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonany z 0,01kg żelaza i 0,0075kg niebieskiej rudy.

 • Odzienie:

Nazwa odzienia: hełm podżegacza
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 1,66kg stali valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: prawy karwasz podżegacza
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 0,24kg stali valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: lewy karwasz podżegacza
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 0,24kg stali valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: nagolenniki podżegacza
Rodzaj: nagolennik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuta z 5,22kg stali valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: napierśnik podżegacza
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 9,5kg stali valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: prawy naramiennik podżegacza
Rodzaj: naramiennik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 0,95kg stali valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: lewy naramiennik podżegacza
Rodzaj: naramiennik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 0,95kg stali valfdeńskiej.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF