Z Forumowy system RPG Marant
Spis treści
O lokacji
Miasteczko położone na bezkresnej równinie gminy Lafos (Dystryk Noran, hrabstwo Maer). Miasto para się handlem wyrobami rzemieślniczymi oraz tym co uda się wyhodować w pobliskich farmach. Posiada własną Gwardie strzegącą murów miasta i jego okolicznych wiosek. Dowodzi nią Eret, były rycerz zwolniony ze służby. Gwardia jest w pełni lojalna wobec Królestwa Valfden. Miasto nie ma dostępu do rzek ani do morza co utrudnia handel. Posiada dobrze prosperujące kuźnie jak i inne zakłady rzemieślnicze. Rządzi nim burmistrz spokrewniony z rodem Caved. Otaczające miasto lasy zaopatrują je w drewno jak i wyroby z niego. Ludność do miasta emigruje w poszukiwaniu pracy, której tu nie brakuje. Ulice miasta są dobrze pilnowane przez gwardie co może świadczy o tym brak jakichkolwiek wzmianek na temat szajek terroryzujących te ziemie. Mieści się tutaj jedna z okolicznych wytwórni browaru, który czerpie chmiel z wioski Chmielowo. Dobrej jakości piwa ściągają w te strony różnej maści koneserów tych trunków. Z racji że pobliskie farmy są małe nie jest w tych stronach opłacalna hodowla chmielu.
Ulica Denoalena
Mieszczą się tutaj różnej maści sklepy i warsztaty rzemieślnicze. Odznacza się wąskimi uliczkami oraz wysokimi budynkami charakterystycznymi dla tej dzielnicy. Nazwa ulicy wzięła się od obrońcy miasta Denoalena broniącego miasta przed buntownikami. Mieszczą się tu także budynki mieszkalne ważnych osobistości oraz pośrednictwa handlowe. Życie na tej ulicy trwa cały dzień aż do zmroku. Tą ulice odgradza niewielki mur ze względów bezpieczeństwa. Na uboczu ulicy mieści się miejski targ wprost kipiący od ilości straganów. Rozkładają się tam farmerzy sprzedający to co udało się im wyhodować za dogodne ceny. Każdy może handlować na targu pod warunkiem że ma stosowne zezwolenie od władz miasta.
Starówka
Serce miasta. Mieszczą się tutaj wszystkie urzędy w tym i budynek ratusza. Odznacza się zabytkową architekturą wzniesioną przez pierwszych jaszczuroludzi osiedlającą się w tych okolicach. Ogromny budynek ratusza a także okoliczna zabudowa góruje nad całym miastem. Starówka jest głównym ośrodkiem kulturalnym miasta. Ściągają tu artyści i trupy cyrkowe przedstawiające swoje występy i sztuczki. Starówka odznacza się także charakterystyczną, półkolistą bramą. Można tu znaleść miejską wytwórnie browaru tworzącą jeden z lepszych okolicznych trunków. Dzielnica podzielona jest na dwa główne sektory. W pierwszym sektorze mieszczą się najbardziej zabytkowe budowle oraz budynki urzędowe i kulturalne. W drugim sektorze mieszą się koszary miejskie i budynki podlegające gwardii. Mogą się tam dostać jedynie gwardziści i zasłużeni obywatele miasta.
Koszary miejskie
Dostępne są jedynie dla gwardzistów i zasłużonych obywateli miasta. Koszary mieszczą się w drugim sektorze starówki. Góruje tu główny plac składający się z budynków gwardii oraz placu treningowego otoczonego murem. Mieszczą się tam najważniejsze dla miasta ośrodki rzemieślnicze produkujące broń dla gwardii. Zobaczyć tam można zniszczenia pamiętające jeszcze wojnę z buntownikami. Drugi sektor podzielony jest na trzy pomniejsze sektory. Pierwszy sektor składa się z ośrodków rzemieślniczych, w których skład wchodzą kuźnie i warsztaty płatnerzy. Odznacza się niskimi budynkami najczęściej przypominające te z Ekkerund. W drugim sektorze największą role odgrywa główna zabudowa koszar. Mieszczą się tam sypialnie gwardii, plac treningowy, sala narad oraz mieszczący się w baszcie pokój dowódcy gwardii. Trzeci sektor jest najbardziej odseparowany od pozostałych części miasta. Ze względu na lochy, które się tam znajdują przebywać tam może jedynie Gwardia Ludowa.
Karczma "Tłusty Wieprz"
Tutejsza karczma nosi nazwę "Tłusty Wieprz" z powodów do dzisiaj nie znanych. Zimne i świeże trunki biorą się z pobliskiej miejskiej wytwórni browaru. Każdy spragniony piwa po długiej pracy może tu zawitać o każdej porze dnia i roku. Wszczynający burdy pijacy i awanturnicy zostają natychmiastowo łapani i umieszczani w lochach miejskich do czasu aż nie wytrzeźwieją. W centralnym punkcie budynku ulokowana jest lada wraz z wielką beczką piwa. Wygodne dywany i kominek stwarzają przytulne miejsce do odpoczynku i chwili relaksu. Zauważasz na ścianach stare beczki po piwie i różnej maści ozdoby. Po lokalu krzątają się służki roznoszące różnorakie dania i trunki. W rogu karczmy kontem oka zauważasz ludzi grających w kości. Rozbawiony tłum i przyjemna atmosfera zapraszają cię do wstąpienia na dłuższą chwilę.
Armia
Po objęciu władzy w mieście, po śmierci Denoalena, przez Ereta została zreformowana tutejsza straż miejska. Konsekwencją tej reformacji była zamiana słabo wyszkolonej straży na regularną armie zwaną Gwardią Ludową. Owa Gwardia lata swej największej potęgi przeżywała za czasów walk o Giethoorn, wtedy właśnie liczyła 6 tyś. gwardzistów. Po wojnie z orkami została uszczuplona ale determinacja okolicznej ludności spowodowała jej nagły wzrost.
Po zakończeniu wojny i działań wojennych, garnizon miasta został zredukowany. Część żołnierzy została zwolniona ze służby i w nagrodę za przykładną służbę została uhonorowana własnym, niewielkim skrawkiem ziemi.
Jednostki
Postacie
Dowódca Gwardii Ludowej
- Imię: Eret z Tihios
- Przydomek: Stalowa łeb
- Płeć: mężczyzna
- Rasa: człowiek
- Mutacja: brak
- Data urodzenia: 22.01.26512 , eIII
- Lokalizacja: Tihios
- Status: Żywy
Jest założycielem i głównym dowódcą Gwardii Ludowej. Postawny mężczyzna odzianym w stalową zbroje. Były rycerz biorący udział w wojnie z Meanebem, walczył także w wojnie z buntownikami broniąc murów miasta. Z niejednej miski jadł. Będąc czynnym rycerzem pobrał stosowne szkolenie, które nie raz uratowało jego tyłek od poważnych kłopotów. Poznał się z Szeklanem w trakcie odbywania służby w straży miejskiej. Od tego czasu współpracuje z nim. Często przesiaduje w koszarach skupiony na swojej robocie.
Gwardia Ludowa
- Imię: Denis Degan
- Płeć: mężczyzna
- Rasa: człowiek
- Mutacja: brak
- Data urodzenia: 12.01.26517, eIII
- Lokalizacja: Tihios
- Status: Żywy
Denis zajmuje się szkoleniem rekrutów. Wieloletnie doświadczenie w walce i kilkanaście lat czynnej służby w straży miejskiej nauczyło go zręcznego władania mieczem co pomaga mu w przekazywaniu swojej wiedzy rekrutom. Przewodzi garnizonem "Północ", który trzyma piecze nad bezpieczeństwem Starówki. Trzyma także piecze nad zbrojownią i jej zawartością. Charakteryzuje się zwinnością, siłą i dobrą perswazją. W porze po południowej większą część czasu przeznacza na szkolenie rekrutów i gwardzistów.