Aktualny dzień w Marancie: 21.03.2
Użytkownik:Kendes

Z Forumowy system RPG Marant

Portret

Kendes z śniącego ognia.jpg
Rasa: jasczuroczłek
Mutacja: brak
Udźwig: 2,99kg/10
Majątek: 1249 grzywien

Brązowe talenty: 5
Srebrne talenty: 0
Złote talenty: 0

Bronie

PRZY PASIE [1]

Nazwa broni: miecz obywatela

Rodzaj: miecz

Typ: jednoręczny

Ostrość: 13

Wytrzymałość: 15

Opis: Wykuty z 0,94kg mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.

kołczan z 26 strzałami żelaznymi. Nazwa amunicji: żelazna strzała

Rodzaj: strzała

Ostrość: 15

Wytrzymałość: 25

Opis: Wykonana z 0,01kg żelaza i 0,04kg drewna.

NA PLECACH [2]

Nazwa broni: łuk refleksyjny

Rodzaj: łuk

Typ: refleksyjny

Ostrość: 15 + ostrość materiału strzały

Opis: Wykonany z 0,68kg cisu o zasięgu do 140 metrów.

PRZY PASIE I KOSTCE [3]

brak

NA KORPUSIE [4]

Nazwa: Anoshu

Rodzaj: runa wody

Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 6 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie śmiertelnie zamrozić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 15 punktów. Jeśli wytrzymałość przeciwnika wynosi więcej niż 15 a mniej niż 20 punktów zostaje on zamrożony na następny post i nie może wykonać żadnej akcji. Runy można użyć raz na 24h.

Nazwa broni: nóż do rzucania
Rodzaj: nóż
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,28kg mosiądzu o zasięgu 0,2 metra

Nazwa broni: nóż do rzucania
Rodzaj: nóż
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,28kg mosiądzu o zasięgu 0,2 metra

Nazwa: Mikstura leczenia ran (0,3l)
Działanie: Natychmiastowo leczy drobne rany cięte, siniaki oraz stłuczenia zatrzymując krwawienie z rany głębokiej do 2 centymetrów, tworzy skrzep (strup).

Nazwa: Koci wzrok (0,3l)
Działanie: Zażywający widzi doskonale w ciemności, jednak mocne światło (np. słoneczne, lub wywołane magicznie) może wywołać kilkusekundowe oślepienie. Nie otrzymujesz kary do ilości finiszerów na post w nocy. Działa przez 1h w postach obejmujących walkę jak i w pozostałe sytuacje.

Nazwa: Mikstura chwilowej niewidzialności (0,3l)
Działanie: Osoba, która wypije eliksir staje się niewidzialna na czas akcji wykonywanej w aktualnym poście. Nadal jednak można Cię usłyszeć jeśli nie będziesz się skradać.

SAKIEWKA [5]

Nazwa przedmiotu: butelka wina
Opis: Litrowa butelka czerwonego, wytrawnego wina.

Odzienie

GŁOWA [1]

brak


RAMIONA [2]

brak


KORPUS [3]

Nazwa odzienia: koszula wędrowca
Rodzaj: koszula
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyta z 0,03kg bawełny.


RĘCE [4]

brak


NOGI [5]

Nazwa odzienia: spodnie wędrowca
Rodzaj: spodnie
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyte z 0,03kg bawełny.


STOPY [6]

Nazwa odzienia: buty wędrowca
Rodzaj: buty
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobione z 0,1kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.Statystyki postaci

Specjalizacje walki

 • Podstawowe techniki walki bronią sieczną - miecz - 50%
 • Podstawowe techniki walki bronią sieczną - nóż - 50%
 • Podstawowe techniki walki bronią sieczną - sztylet - 50%
 • Podstawowe techniki walki bronią dystansową - łuk refleksyjny - 50%

Umiejętności nabywane

 • podstawy łowiectwa
 • Perswazja
 • Akrobatyka

Umiejętności rasowe

Reptilian

Jaszczuroczłek jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,7 do 2 metrów i wagę od 60 kg do 120 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się łuską pokrywającą całe ciało w różnych kolorach, przeważnie bladych i stonowanych, szeroką paszczą z mnóstwem zębów i raczej szczupłą budową ciała, z którego wyrasta ogon odpowiadający dokładnie połowie wysokości jaszczuroczłeka.

  Funkcja - Maksymalny udźwig postaci wynosi 10 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 30 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 45 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1 metr, a w dal 4 metry. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 3 metry. Prędkość biegu wynosi 20 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 30 km/h. Jaszczuroczłek może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 2 punkty, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.


Potencjał Bojowy

Wszyscy znają opowiadania o tym, jak jedne jaszczury rzuciły się na drugie - sławne powstanie przeciwko swoim panom draconom. Przyzwyczajony do twardej pracy, nieznośnych warunków i ciągłego obcowania z niebezpiecznymi przedmiotami jaszczuroczłek wyrobił sobie odpowiednią kondycję, sprawność i mobilność, by stać się świetnym wojownikiem. Przedstawiciele tej rasy są świetni w wojaczce, wykorzystując do swoich celów zwinność, paszczę, czy nawet ogon. Zawsze znajdują słaby punkt w obronie, co czyni z nich poważnych i szanowanych wojowników.

  Funkcja - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Ciepłolubność

Gady od zawsze lubowały w wysokich temperaturach. Jaszczuroludzie jako przedstawiciele tej właśnie grupy nie są pod tym względem ani trochę odmienni. Jako istoty zmiennocieplne dostosowują temperaturę swojego ciała do panujących warunków atmosferycznych - ciepło dnia dodaje im siły i animuszu, chłód wprowadza w letarg, spowalnia ruchy i odbiera cudowną witalność. Mimo wszystko przegrzanie nie służy im w takim samym stopniu jak większości istot, więc wolą nie leżeć bez ruchu w pełnym słońcu na środku wyschniętej pustyni. Jednak niech nikt nie da się zwieść tymczasowemu osłabieniu jaszczura - gdy tylko poczuje on swój czas, zyskuje niesamowite umiejętności.

  Funkcja - W temperaturach powyżej 20 stopni postać otrzymuje plus 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Jaszczurzy potomek

Jaszczuroczłekom bardzo blisko do swoich zwierzęcych krewnych. Drabina ich ewolucji prowadziła te istoty przez bagna i moczary świata, toteż zachowanie części zwierzęcych cech pozwoliło im na przeżycie w tak ciężkich warunkach. Zachowali swoje paszcze pełne ostrych zębów oraz masywne ogony dzięki którym mogą lepiej się poruszać, jak i atakować. Ich ślina zawiera w sobie mnóstwo niebezpiecznych bakterii, które gdy tylko przedostaną się do krwiobiegu, atakują z wielką siłą i potrafią powalić nawet największego wojaka.

  Funkcja - Raz na post z walką może użyć swojego ogona o obuchu 6 i wytrzymałości 2, aby ogłuszyć nim przeciwnika do II kategorii. Cios musi trafić w głowę/łeb przeciwnika. Ogłuszony przeciwnik nie może podjąć żadnej akcji w tym i następnym poście z walką. Raz na post z walką może użyć swojej paszczy pełnej zębów o ostrości 15 i wytrzymałości 20, aby ugryźć i osłabić 1 przeciwnika do II kategorii. Osłabiony przeciwnik traci możliwość ataku w następnym poście z walką. Dodatkowo bakterie i toksyny zawarte w ślinie jaszczuroczłeka zatruwają organizm przeciwnika, prowadząc do jego obumierania, a w konsekwencji do śmierci. Proces obumierania tkanek można zatrzymać jedynie w przeciągu 24 godzin poprzez wypicie odtrutki. Po tym czasie ugryziona ofiara umiera.


Wrodzona Regeneracja

Wiele gadów, które zamieszkują wszelakie ekosystemy nauczyło się regenerować swoje obrażenia. Istnieją zwierzęta, które potrafią sprawić, że odrośnie im nawet odgryziony ogon, co czyni z nich prawdziwych mistrzów przetrwania. Jaszczuroczłek jako bliski krewny tych wszystkich stworzeń również nauczył się wykorzystywać swoją fizjonomię, by radzić sobie z mniejszymi ranami. Ślady po mieczu, włóczni czy wbitym bełcie potrafią zregenerować się samoistnie, jeżeli tylko nie przekroczą poważnych rozmiarów. W przeciwieństwie do Bestii, aniołów czy arcyliszów, jaszczury wykorzystują naturalne predyspozycje swojego ciała, nie potęgę magicznej duszy. Ich niebywałe zdolności przekładają się też na to, że nie można ich zatruć większością popularnych trucizn.

  Funkcja - Lekkie rany cięte i kłute do dwóch centymetrów głębokości zasklepiają się samoczynnie w czasie 12 godzin, po kilkudziesięciu sekundach całkowicie przestają krwawić. Postać jest odporna na truciznę z czarnego bzu, dziurawca, fekaliox i jad krwiopijcy.

Spis zaklęć magicznych

 • brak


Wyuczone schematy rzemieślnicze

 • brakPozostałe

Wierzchowce

 • brak


Wozy

 • brak


Najemnicy

 • brak


Chowańce

 • brak


Okręty

 • brak