Aktualny dzień w Marancie: 14.04.33
Użytkownik:Mourtun

Z Forumowy system RPG Marant

Portret

Portret-M.png

Rasa: niziołek
Mutacja: brak
Udźwig: 2.30kg/10kg
Majątek: 195 grzywien

Brązowe talenty: 7
Srebrne talenty: 4
Złote talenty: 1

Bronie

PRZY PASIE [1]

Nazwa broni: bułat adepta magii żywiołów
Rodzaj: bułat
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuta z 1,38kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,8 metra

NA PLECACH [2]

Brak

PRZY PASIE I KOSTCE [3]

Przy pasie:

Nazwa broni: Ręka bandyty 
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra


  • 1xMikstura leczenia ran (0.3l)
*1xMaść na odmrożenia i poparzenia (0,2l)
Składniki: 1 poroże jelenia, 0,1l krwi jelenia, naczynie 0,2l
Cena: 10 grzywien
Działanie: Po naniesieniu na ranę oddziałuje na newralgiczne miejsce przyspieszając okres leczenia wszelkich poparzeń i odmrożeń. Natychmiastowo łagodzi ból i obrzęk oraz jednorazowo skraca regenerację o 12 godzin. Można jej użyć co 24 godziny. Wystarcza na 5 aplikacji.


Na kostce:
Brak

NA KORPUSIE [4]

Nazwa runy: Heshar 
Rodzaj: runa ognia
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Runy można użyć raz na 24h.
Nazwa: Anoshu
Rodzaj: runa wody
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 6 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie śmiertelnie zamrozić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 15 punktów. Jeśli wytrzymałość przeciwnika wynosi więcej niż 15 a mniej niż 20 punktów zostaje on zamrożony na następny post i nie może wykonać żadnej akcji. Runy można użyć raz na 24h.
Nazwa: Aresh
Rodzaj: runa ziemi
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg wywołania 4 stalagmitów wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Obszar na którym wyłaniają się stalagmity obejmuje okrąg o średnicy 1 metra. Cztery ostre jak brzytwa stalagmity są w stanie przebić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Wytrzymałość stalagmitów wynosi 15. Runy można użyć raz na 24h

Pozyskane:

Odzienie

GŁOWA [1]

brak


RAMIONA [2]

brak


KORPUS [3]

Nazwa odzienia: koszula wędrowca
Rodzaj: koszula
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyta z 0,03kg bawełny.


Nazwa odzienia: Długa szata z wełny
Rodzaj: długa szata
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyta z 0,11kg wełny. Chroni przed zimnem do temperatury -20 stopni. Gruba warstwa wełny zapewnia ciepło i wygodę. Krój szaty nie utrudnia ruchów w ewentualnej walce.


Nazwa odzienia: płaszcz adepta magii żywiołów
Rodzaj: płaszcz
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 0,03kg bawełny.

RĘCE [4]

brak


NOGI [5]

Lewa noga Mourtuna od kolana w dół jest kombinacją tkanki mięśniowej oraz żywej rośliny. Noga nie straciła na sprawności, ale Mourtun nie ma w niej czucia.
Nazwa odzienia: spodnie wędrowca
Rodzaj: spodnie
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyte z 0,03kg bawełny.

STOPY [6]

Nazwa odzienia: buty adepta magii żywiołów
Rodzaj: buty
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobione z 0,1kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

Statystyki postaci

Specjalizacje walki

  • Lekcja I [50%] -Podstawowe techniki walki -sztylet
  • Lekcja I [50%] -Podstawowe techniki walki -bułat

Umiejętności nabywane

Umiejętności rasowe

Niziołek

Niziołek jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 0,9 do 1,2 metra i wagę od 30 kg do 60 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się jasną cerą, różnymi kolorami zazwyczaj kręconych włosów i drobną, słabo umięśnioną budową ciała.

  • Funkcja - Maksymalny udźwig postaci wynosi 10 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 30 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 40 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 0,5 metra, a w dal 1,5 metra. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 2 metry. Prędkość biegu wynosi 17 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 27 km/h. Niziołek może wypić 2 mikstury na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.

Potencjał Magiczny

Niziołek posiada nieskalaną duszę, w której egzystuje jego energia magiczna. W przeciwieństwie do ras tworzących swoją historię dzięki czystej sile mięśni, niziołek rozwijał również duchowe aspekty swojego jestestwa. Od zawsze stawiał rozwój mentalny i duchowy na pierwszym miejscu. Dzięki temu może bez większych przeszkód obcować z energią magiczną, wydobywając ją ze swojej duszy i przekształcać ją w fizyczną postać zaklęcia poprzez słowa inkantacji.

  • Funkcja - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.

Urodzony Handlarz

Niziołek nigdy nie był dobry w bijatykach, przenoszeniu ciężkich skrzyń czy naprawdę ciężkiej pracy na roli. Dlatego żeby zarobić musiał nauczyć się sprzedawać. Od dziada pradziada prowadzone sklepy i faktorie handlowe kształciły przyszłych mistrzów sprzedaży, którzy ten fach wynieśli do statusu sztuki. Każdy niziołek już od małego jest trenowany w tym, by wytargować jak najlepszą cenę na bazarze czy w sklepie, czasem nawet kogoś okantować, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Lata zbieranych doświadczeń doprowadziły do tego, że przedstawiciele tej rasy zarobią więcej dosłownie wszędzie i na wszystkim, jakikolwiek interes by nie prowadzili.

  • Funkcja - Towary u NPC są o 15% tańsze, zaś towary sprzedawane dla NPC o 15% droższe. W połączeniu z umiejętnością Perswazja bonus ten wynosi 30%. Zniżka ta obejmuje także koszta usług, jak opłata za naukę czy leczenie w szpitalu. Zniżka na zakup certyfikatów, domostw itp. obejmuje 20% (nie sumuje się z umiejętnością Perswazja). Zniżki nie dotyczą handlu z innymi graczami.

Alchemik

Cały świat poznał niziołki od strony ich alchemicznego kunsztu. Sprawny umysł, zmysł wynalazcy i zdolność szybkiego uczenia się sprawiły, że stali się oni mistrzami w alchemii. Mówi się, że dzieciom od maleńkiego wpaja się podstawowe receptury i zasady alchemiczne, aby nie miały problemów nauki pod okiem swoich przyszłych Mistrzów. Wychodząc z domu niziołek ma zaszczepione zamiłowanie do warzenia przeróżnych specyfików, co w połączeniu z cichym chodem pozwala skuteczniej i bezpieczniej pozyskiwać potrzebne i trudno dostępne składniki alchemiczne.

Cichy Chód

Niziołek jaki jest każdy widzi - mały, zwinny, lekki i sprytny. W związku z tym czasem dochodzi do sytuacji, że takiego osobnika dostrzec jest trudno. Poruszając się na swoich drobnych i dobrze zamortyzowanych stopach niziołek potrafi zakraść się dosłownie wszędzie. Niewielka waga dodatkowo ułatwia mu zadanie, gdyż drastycznie zmniejsza szansę na skrzypnięcie starej deski w podłodze, czy na schodach. Jedną z ulubionych zabaw młodych niziołków jest zakradanie się do spiżarni, by wykraść niejednokrotnie bardzo cenne fanty. W związku z tym, że takie harce zazwyczaj odbywają się nocą, przedstawiciele tej niewysokiej racy nauczyli się radzić sobie z ciemnościami i żadne mroki nie są w stanie ich powstrzymać.

  • Funkcja - Postać może zakraść się niepostrzeżenie do przeciwnika w związku z czym otrzymuje pierwszeństwo do ataku nawet wtedy, gdy znajduje się na terenie, gdzie pierwszeństwo ma przeciwnik. Na niziołka nie działa kara Osłona nocy.

Spis zaklęć magicznych


Pozostałe

0xziele lecznicze
0xbrzuchowiec
0xFiolka 0.3l
1xFiolka 0.5l

Chowańce

  • brak


Niewolnicy

  • brak


Wierzchowce

  • brak
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF