Aktualny dzień w Marancie: 21.02.2
Umiejętności czarnego dracona

Z Forumowy system RPG Marant

Czarny dracon mezczyzna.jpg

Smocza łuska

Czarny dracon jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,9 do 2,4 metrów i wagę od 100 kg do 200 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się czarną łuską pokrywającą ciało, kolcami na głowie, ogromnymi szponami a także parą skrzydeł na plecach i masywnym ogonem.

  • Funkcja - Maksymalny udźwig postaci wynosi 30 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 100 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 200 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1,5 metra, a w dal 5 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 8 metrów. Prędkość biegu wynosi 20 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 30 km/h. Czarny dracon może wypić 2 mikstury na post. Skóra wytrzymała jest niczym smocza łuska, zaś wytrzymałość kości równa się wytrzymałości żelaza.


Smoczy potencjał

Draconi są bezpośrednimi potomkami smoków. Mimo że skarłowaciali w stosunku do swoich przodków, to jednak ich dusza wiele się nie zmieniła. Z łatwością radzą sobie z panowaniem nad energią magiczną, wyzwalaniem jej i formowaniem w różne zaklęcia. Słowa inkantacji wypływają z ich ust z wielką melodyjnością, ich ciało i umysł nie męczą się tak szybko podczas rzucania skomplikowanych zaklęć, co przekłada się na to, że ostatecznie mają większe predyspozycje do zostania wielkimi czarodziejami niż przedstawiciele tak zwanych młodszych ras. Dodatkowo czarny dracon w związku z tym, że posiada w swoich żyłach domieszkę czarnej rudy, staje się bardziej agresywny. Jego moc wzrasta, pod względem muskulatury przypomina maszynę do zabijania. Jego furia zwiastuje hekatombę. Wszystko to sprawia, że wyrasta nie tylko na maga, ale i wojownikiem jest przednim.

  • Funkcja - Pozwala rzucić 2 formy inkantacji na post. Postać otrzymuje 2 dodatkowe finiszery na post z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Uskrzydlony

W toku ewolucji, gdy smok przeradzał się w dracona, tracił sporo ze swojego rozmiaru. Smoczy potomek postawę przyjął wyprostowaną, zaczął poruszać się na dwóch nogach, nie zatracił jednak tego, co w jego starszych rodzicach takiego charakterystycznego - skrzydeł. Dostosowując je do swoich rozmiarów, dracon również mógł latać, szybować w przestworzach, pikować z zabójczą prędkością, czy walczyć pośród chmur. Dotarcie do trudno dostępnych miejsc w górach, lasach, czy miastach nie stanowiło dla niego najmniejszego problemu, gdyż po prostu mógł wzlecieć do góry i pokonać każdą przeszkodę.

  • Funkcja - Postać może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niej problemu. Dodatkowo potrafi pochwycić ofiarę do 100 kg i wznieść się z nią w powietrze, by następnie upuścić z dużej wysokości doprowadzając do jej okaleczenia lub śmierci.


Drapieżnik

Draconi posiadają wielkie szpony, ostre pazury, wyczulone zmysły i wielką siłę. Ich tok ewolucji doprowadził do tego, że stali się naczelnymi drapieżnikami i szczytowymi organizmami łańcucha pokarmowego. Zanim opracowali całą swoją technologię i ucywilizowali się w wielkich miastach, musieli zabijać, by przeżyć. Nikt nie potrafił nigdy zaskoczyć dracona, podpuścić go, czy oszukać w walce. Świetnie znający swoje możliwości dracon potrafił użyć nawet swojego ogona, by poradzić sobie z niebezpieczeństwem. Nie straszna mu noc, nie straszna ciemność - to on jest królem drapieżników. Wszystko kwestia smoczych genów.

  • Funkcja - Postać posiada pierwszeństwo ataku podczas walki w nocy oraz ciemnych pomieszczeniach. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy znajduje się w środowisku, w którym to przeciwnik ma pierwszeństwo ataku. Przeciwko postaci nie można zastosować umiejętności kamuflaż ani cichy zabójca. Podczas walki może użyć swych pazurów o ostrości i wytrzymałości czarnej rudy aby uśmiercić przeciwnika, atak można użyć tyle razy ile wynosi liczba posiadanych finiszerów z wszystkich posiadanych specjalizacji walki. Trzy razy na post może użyć swojego ogona, aby ogłuszyć nim przeciwnika do III kategorii podatnego na ogłuszenie. Cios musi trafić w głowę/łeb przeciwnika. Ogłuszony przeciwnik nie może podjąć żadnej akcji w tym i następnym poście z walką.


Spaczenie czarną rudą

Czarny dracon jest tak naprawdę mutacją swojego kuzyna o czerwonej łusce. Czarna ruda, która znajduje się w jego żyłach, zwiększa jego siłę, zdolności, jeszcze bardziej wyostrza mu zmysły, lecz powoduje również skutki uboczne. Dracon taki jest potwornie niestabilny emocjonalnie, potrafi rozdrażnić się z byle jakiego powodu, przez co nauka zdolności, którego wymagają skupienia przychodzi mu z nieco większym trudem. żeby tego wszystkiego było mało, śmierć jest tym, co czarna ruda lubi najbardziej. Korzystając więc z magii śmierci czarny dracon staje się jeszcze niebezpieczniejszym przeciwnikiem.

  • Funkcja - Postać ma tylko 50% szans na nauczenie się umiejętności telekineza, koncentracja, teleportacja i ich wyższych form. Gdy postaci nie uda się nauczyć umiejętności, traci grzywny potrzebne na naukę i musi spróbować ponownie. Postać otrzymuje plus 2 inkantacje na post, gdy używa czarów z żywiołu śmierci.