Aktualny dzień w Marancie: 02.02.2
Umiejętności dracona

Z Forumowy system RPG Marant

Dracon mezczyzna.jpg

Smocza łuska

Dracon jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,8 do 2,4 metrów i wagę od 100 kg do 150 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się czerwoną łuską pokrywającą ciało, kolcami na głowie, ogromnymi szponami a także parą skrzydeł na plecach i masywnym ogonem.

  • Funkcja - Maksymalny udźwig postaci wynosi 15 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 65 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 100 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1,5 metra, a w dal 5 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 8 metrów. Prędkość biegu wynosi 18 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 28 km/h. Dracon może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 2 punkty, zaś wytrzymałość kości 8 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 4 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 2 punktów.


Smoczy potencjał

Draconi są bezpośrednimi potomkami smoków. Mimo że skarłowaciali w stosunku do swoich przodków, to jednak ich dusza wiele się nie zmieniła. Z łatwością radzą sobie z panowaniem nad energią magiczną, wyzwalaniem jej i formowaniem w różne zaklęcia. Słowa inkantacji wypływają z ich ust z wielką melodyjnością, ich ciało i umysł nie męczy się tak szybko podczas rzucania skomplikowanych zaklęć, co przekłada się na to, że ostatecznie mają większe predyspozycje do zostania wielkimi czarodziejami niż przedstawiciele tak zwanych młodszych ras.

  • Funkcja - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.


Uskrzydlony

W toku ewolucji, gdy smok przeradzał się w dracona, tracił sporo ze swojego rozmiaru. Smoczy potomek postawę przyjął wyprostowaną, zaczął poruszać się na dwóch nogach, nie zatracił jednak tego, co w jego starszych rodzicach takiego charakterystycznego - skrzydeł. Dostosowując je do swoich rozmiarów, dracon również mógł latać, szybować w przestworzach, pikować z zabójczą prędkością, czy walczyć pośród chmur. Dotarcie do trudno dostępnych miejsc w górach, lasach, czy miastach nie stanowiło dla niego najmniejszego problemu, gdyż po prostu mógł wzlecieć do góry i pokonać każdą przeszkodę.

  • Funkcja - Postać może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niej problemu. Dodatkowo potrafi pochwycić ofiarę do 80 kg i wznieść się z nią w powietrze, by następnie upuścić z dużej wysokości doprowadzając do jej okaleczenia lub śmierci. Atak można zastosować raz na post z walką.


Drapieżnik

Draconi posiadają wielkie szpony, ostre pazury, wyczulone zmysły i wielką siłę. Ich tok ewolucji doprowadził do tego, że stali się naczelnymi drapieżnikami i szczytowymi organizmami łańcucha pokarmowego. Zanim opracowali całą swoją technologię i ucywilizowali się w wielkich miastach, musieli zabijać, by przeżyć. Nikt nie potrafił nigdy zaskoczyć dracona, podpuścić go, czy oszukać w walce. Świetnie znający swoje możliwości dracon potrafił użyć nawet swojego ogona, by poradzić sobie z niebezpieczeństwem. Nie straszna mu noc, nie straszna ciemność - to on jest królem drapieżników. Wszystko kwestia smoczych genów.

  • Funkcja - Postać posiada pierwszeństwo ataku podczas walki w nocy oraz ciemnych pomieszczeniach. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy znajduje się w środowisku, w którym to przeciwnik ma pierwszeństwo ataku. Przeciwko postaci nie można zastosować umiejętności kamuflaż ani cichy zabójca. Podczas walki może raz na post użyć swych pazurów o ostrości 15 i wytrzymałości 20, aby uśmiercić przeciwnika. Raz na post z walką może użyć swojego ogona o obuchu 8 i wytrzymałości 2, aby ogłuszyć nim przeciwnika do II kategorii. Cios musi trafić w głowę/łeb przeciwnika. Ogłuszony przeciwnik nie może podjąć żadnej akcji w tym i następnym poście z walką.


Smoczy potomek

Smok od początku swojego istnienia posiadał umiejętność ziania ogniem. Procesy zachodzące we wnętrzu jego organizmu sprawiły, że i jego zewnętrzna powłoka musiała uodpornić się na działanie tego nieokiełznanego żywiołu. Gruba łuska sama w sobie była niezwykle wytrzymała, a i tak uzyskała jeszcze dodatkową odporność od działania wysokiej temperatury, przez co bestii nie straszne były ogniste ataki. Dracon jest bezpośrednim potomkiem wielkiego gada, więc logicznym jest, że łuska pokrywająca jego własne ciało również posiada zwiększoną wytrzymałość na ogień. A jak to wszystko działa na to, co wydobywa się z wnętrza? Mimo iż sam nie zionie ogniem, to rzucanie zaklęć z tego żywiołu przychodzi draconowi zdecydowanie łatwiej.

  • Funkcja - Ciało dracona jest odporne na działanie ognia i wszelkich zaklęć opartych na tym żywiole do 30 punktów wytrzymałości. Postać otrzymuje plus 1 inkantację na post, gdy używa czarów z żywiołu ognia.