Aktualny dzień w Marancie: 09.04.33
Umiejętności elfa

Z Forumowy system RPG Marant

Elf mezczyzna.jpg

Długouchy

Elf jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,5 do 1,9 metra i wagę od 50 kg do 90 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się bladą cerą, różnymi kolorami włosów i raczej szczupłą budową ciała.

  • Funkcja - Maksymalny udźwig postaci wynosi 8 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 20 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 30 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1,5 metra, a w dal 6 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 4 metry. Prędkość biegu wynosi 25 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 35 km/h. Elf może wypić 2 mikstury na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 5 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.


Potencjał Magiczny

Elf posiada nieskalaną duszę, w której egzystuje jego energia magiczna. W przeciwieństwie do ras tworzących swoją historię dzięki czystej sile mięśni, elf rozwijał również duchowe aspekty swojego jestestwa. Od zawsze stawiał rozwój mentalny i duchowy na pierwszym miejscu. Dzięki temu może bez większych przeszkód obcować z energią magiczną, wydobywając ją ze swojej duszy i przekształcać ją w fizyczną postać zaklęcia poprzez słowa inkantacji.

  • Funkcja - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.


Faworyt Nalasa

Od zarania dziejów elfy tworzyły przepiękne dzieła kultury i sztuki, których ideał i doskonała harmonia wykraczały poza wszelkie wyobrażenia innych, znanych nam ras. Formułowane przez nie kanony piękna stawały się więc podwalinami wielu młodszych cywilizacji, które dążyły do mistrzostwa właśnie poprzez naśladowanie i zaszczepianie ich u siebie. Przedstawiciele tej rasy mieli ten szczególny dar dostrzegania piękna w otaczającym ich świecie, którego manifestacje przelewali do tworzonych przez siebie dzieł literackich, muzyki, obrazów oraz rzeźby. Najsławniejsi z artystów, poetów i kompozytorów tego świata wywodzili i nadal wywodzą, właśnie spośród elfich rodów Elanoi. Elfickie wzorce z których czerpały obce kultury sprawiły, że również ich języki mają bardzo dużo wspólnego, przez co elfy posiadają bardzo dobre zdolności asymilacyjne językowo. Dzięki temu wszystkiemu Nalas, patron i opiekun sztuki, spojrzał na nich przychylniej niż na inne rasy i użyczając swojej boskiej mocy przedłużył elfie istnienia. Co sprowadza się to do tego, iż mogą oni tworzyć wszelkie piękno jeszcze dłużej.

  • Funkcja - Elfy starzeją się bardzo powoli, mogą dożyć nawet do 5 tysięcy lat. Podczas nauki umiejętności na Uniwersytecie Valfdeńskim istnieje 50% szansy, że gracz nie będzie musiał wydać talentów na naukę. Koszt nauki wszystkich zaklęć magicznych jest zmniejszony o 25%.


Dziecię Lasu

Elf to istota, która od zawsze żyła wśród lasów, zagajników, puszcz i nieprzebytych kniei. Swoje wspaniałe miasta i rozległe budowle stawiali w zgodzie z naturą, między konarami drzew, wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu. Każdy elf przez całe swoje życie chadzał po lasach, obcował z naturą i poznał ją na tyle dobrze, że w końcu potrafił wykorzystywać ją także w samoobronie. Będąc pośród dzikiej puszczy czuje się pewniej i lepiej radzi sobie ze swoimi słabościami.

  • Funkcja - Podczas walki w lesie elf posiada pierwszeństwo ataku oraz otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Sokole Oko

Elfy to urodzeni łucznicy. Od maleńkiego wychowywani pośród puszczy i kniei nie rozstawali się z łukiem i kołczanem pełnym strzał. Ich świetny wzrok pozwala widzieć dokładniej na większe odległości, a latami dopracowywana technika pomaga w odpowiednim dobraniu kąta strzału, ocenienia odległości, wiatru, wilgotności powietrza i dziesiątek innych parametrów, które mogą okazać się kluczowe dla prawdziwego łucznika. Każdy elf ma po prostu strzelanie we krwi, naturalne predyspozycje i wrodzony talent.

  • Funkcja - Elf może trafić dowolny punkt na ciele przeciwnika w ramach zasięgu perfekcyjnej celności z broni dystansowej (wyłączając broń palną). Umiejętności można użyć raz na post w walce.
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF