Aktualny dzień w Marancie: 02.02.2
Umiejętności jaszczuroczłeka

Z Forumowy system RPG Marant

Jaszczuroczlek mezczyzna.jpg

Reptilian

Jaszczuroczłek jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,7 do 2 metrów i wagę od 60 kg do 120 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się łuską pokrywającą całe ciało w różnych kolorach, przeważnie bladych i stonowanych, szeroką paszczą z mnóstwem zębów i raczej szczupłą budową ciała, z którego wyrasta ogon odpowiadający dokładnie połowie wysokości jaszczuroczłeka.

  • Funkcja - Jaszczuroczłek może wypić 1 miksturę na post.


Potencjał Bojowy

Wszyscy znają opowiadania o tym, jak jedne jaszczury rzuciły się na drugie - sławne powstanie przeciwko swoim panom draconom. Przyzwyczajony do twardej pracy, nieznośnych warunków i ciągłego obcowania z niebezpiecznymi przedmiotami jaszczuroczłek wyrobił sobie odpowiednią kondycję, sprawność i mobilność, by stać się świetnym wojownikiem. Przedstawiciele tej rasy są świetni w wojaczce, wykorzystując do swoich celów zwinność, paszczę, czy nawet ogon. Zawsze znajdują słaby punkt w obronie, co czyni z nich poważnych i szanowanych wojowników.

  • Funkcja - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Ciepłolubność

Gady od zawsze lubowały w wysokich temperaturach. Jaszczuroludzie jako przedstawiciele tej właśnie grupy nie są pod tym względem ani trochę odmienni. Jako istoty zmiennocieplne dostosowują temperaturę swojego ciała do panujących warunków atmosferycznych - ciepło dnia dodaje im siły i animuszu, chłód wprowadza w letarg, spowalnia ruchy i odbiera cudowną witalność. Mimo wszystko przegrzanie nie służy im w takim samym stopniu jak większości istot, więc wolą nie leżeć bez ruchu w pełnym słońcu na środku wyschniętej pustyni. Jednak niech nikt nie da się zwieść tymczasowemu osłabieniu jaszczura - gdy tylko poczuje on swój czas, zyskuje niesamowite umiejętności.

  • Funkcja - W temperaturach powyżej 20 stopni postać otrzymuje plus 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Jaszczurzy potomek

Jaszczuroczłekom bardzo blisko do swoich zwierzęcych krewnych. Drabina ich ewolucji prowadziła te istoty przez bagna i moczary świata, toteż zachowanie części zwierzęcych cech pozwoliło im na przeżycie w tak ciężkich warunkach. Zachowali swoje paszcze pełne ostrych zębów oraz masywne ogony dzięki którym mogą lepiej się poruszać, jak i atakować. Ich ślina zawiera w sobie mnóstwo niebezpiecznych bakterii, które gdy tylko przedostaną się do krwiobiegu, atakują z wielką siłą i potrafią powalić nawet największego wojaka.

  • Funkcja - Raz na post z walką może użyć swojego ogona aby ogłuszyć nim przeciwnika do II kategorii. Cios musi trafić w głowę/łeb przeciwnika. Ogłuszony przeciwnik nie może podjąć żadnej akcji w tym i następnym poście z walką. Raz na post z walką może użyć swojej paszczy pełnej zębów aby ugryźć i osłabić 1 przeciwnika do II kategorii. Osłabiony przeciwnik traci możliwość ataku w następnym poście z walką. Dodatkowo bakterie i toksyny zawarte w ślinie jaszczuroczłeka zatruwają organizm przeciwnika, prowadząc do jego obumierania, a w konsekwencji do śmierci. Proces obumierania tkanek można zatrzymać jedynie w przeciągu 24 godzin poprzez wypicie odtrutki. Po tym czasie ugryziona ofiara umiera.


Wrodzona Regeneracja

Wiele gadów, które zamieszkują wszelakie ekosystemy nauczyło się regenerować swoje obrażenia. Istnieją zwierzęta, które potrafią sprawić, że odrośnie im nawet odgryziony ogon, co czyni z nich prawdziwych mistrzów przetrwania. Jaszczuroczłek jako bliski krewny tych wszystkich stworzeń również nauczył się wykorzystywać swoją fizjonomię, by radzić sobie z mniejszymi ranami. Ślady po mieczu, włóczni czy wbitym bełcie potrafią zregenerować się samoistnie, jeżeli tylko nie przekroczą poważnych rozmiarów. W przeciwieństwie do Bestii, aniołów czy arcyliszów, jaszczury wykorzystują naturalne predyspozycje swojego ciała, nie potęgę magicznej duszy. Ich niebywałe zdolności przekładają się też na to, że nie można ich zatruć większością popularnych trucizn.

  • Funkcja - Lekkie rany cięte i kłute do dwóch centymetrów głębokości zasklepiają się samoczynnie w czasie 12 godzin, po kilkudziesięciu sekundach całkowicie przestają krwawić. Postać jest odporna na truciznę z czarnego bzu, dziurawca, fekaliox i jad krwiopijcy.