Aktualny dzień w Marancie: 02.02.2
Umiejętności krasnoluda

Z Forumowy system RPG Marant

Rasa krasnolud.jpg

Syn Gór

Krasnolud jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1 metra do 1,4 metra i wagę od 60 kg do 85 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się jasną cerą, ciemnymi włosami (często rudymi), bujnym zarostem i zbitą, mocno umięśnioną budową ciała.

  • Funkcja - Krasnolud może wypić 1 miksturę na post.


Potencjał Bojowy

Krasnolud to istota, która została wychowana w izolacji od wielkich miast ludzi i elfów, żyjąc w swoich własnych zamkniętych enklawach wewnątrz gór i pod powierzchnią ziemi. Od zawsze chwytali za oskardy, kopiąc coraz dalej i dalej. Mimo że niewielkiego wzrostu, krasnolud dysponuje wielką siłą, którą zwiększa do końca swojego życia. Kiedy tylko praca z kilofem przestaje być wyzwaniem, krasnolud chwyta topór i młot. Niszczenie samych skał dla dobra społeczeństwa przestaje wystarczać, więc młodziki wstępują do krasnoludzkich ciężkozbrojnych oddziałów szturmowych. W sztuce wojennej osiągają taką biegłość, że stają synonimem słów "ciężka piechota".

  • Funkcja - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Strzelec Wyborowy

To właśnie krasnoludy w swoich tajnych warsztatach wynalazły i następnie udoskonaliły broń palną. To one powszechnie uczą się z niej korzystać, walczyć przy jej pomocy; opracowują taktykę pola bitwy i strategię rozwoju rzemiosła. Z racji ciągłej styczności tych niewysokich istot z tym rodzajem uzbrojenia osiągają niebywałe umiejętności w posługiwaniu się nią. Odpowiednio starannie celując potrafią trafić przeciwnika w dowolny punkt na jego ciele, wykorzystując tylko i wyłącznie swój talent i obycie. Dodatkowo z racji przynależności do tej samej rasy, każdy krasnolud musi zapłacić mniejszą cenę za pobieranie odpowiednich nauk, niż wynika to ze standardowego cennika dla przedstawicieli innych rozumnych istot chcących posiąść sekret broni palnej.

  • Funkcja - Krasnolud może trafić dowolny punkt na ciele przeciwnika w ramach zasięgu perfekcyjnej celności z broni palnej. Umiejętności można użyć raz na post w walce. Koszt nauki posługiwania się bronią palną zmniejsza się o 25%.


Polarnik

Wysokie i niebotyczne górskie szczyty nigdy nie należały do najcieplejszych. Co prawda pod powierzchnią ziemi temperatura wzrasta z każdym przekopanym metrem, jednak ośnieżone granie są tym miejscem, gdzie krasnoludzcy górnicy zaczynają poszukiwanie nowych złóż metali i szlachetnych kamieni. Niejednokrotnie muszą spędzać długie tygodnie na otwartych przestrzeniach smaganych lodowatym wichrem. W toku ewolucji ich skóra pogrubiła się, otoczyła odpowiednią warstwą tłuszczu i gęstym owłosieniem. Tak przygotowany krasnolud może bez przeszkód funkcjonować w warunkach, gdy temperatura spada grubo poniżej punktu zamarzania wody.

  • Funkcja - Na krasnoluda nie działa kara Spadek temperatury poniżej 0 stopni. Otrzymuje pierwszeństwo ataku w środowisku górskim, w jaskiniach, tunelach, podczas walki pod powierzchnią ziemi i gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni.


Mistrz Cechowy

Mistrzowie kowalstwa, płatnerstwa, jubilerstwa; doświadczeni w rzeźbieniu drewna, obróbce metali szlachetnych, surowych i przetworzonych rud, czy obcowaniu z kamieniami szlachetnymi. Wszelkie rzemieślnictwo nie istniało by w takiej postaci jak obecnie, gdyby nie rasa krasnoludów. Mając wrodzoną smykałkę do wyrabiania i naprawiania wszelkich przedmiotów użytkowych, kosztowności i broni, stali się Mistrzami. Kolejne pokolenia krasnoludów doskonalą schematy rzemieślnicze, by osiągnąć doskonałość. Stali się tak wszechstronni, że często parają się dwoma różnymi gałęziami rzemiosła, osiągając wysoki poziom w każdej z nich. Nauka nowych rzeczy i ich wymyślanie przychodzą im niezwykle łatwo.

  • Funkcja - Krasnolud ma prawo posiadania dwóch dowolnych certyfikatów rzemieślniczych w tym samym momencie. Nauka schematów rzemieślniczych obniża się o 25%.