Aktualny dzień w Marancie: 01.02.2
Umiejętności maurena

Z Forumowy system RPG Marant

Mauren mezczyzna.jpg

Nomad

Mauren jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,6 do 2 metrów i wagę od 60 kg do 120 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się śniadą cerą, przeważnie czarnymi włosami i raczej szczupłą sylwetką.

  • Funkcja - Mauren może wypić 1 miksturę na post.


Potencjał Magiczny

Mauren posiada nieskalaną duszę, w której egzystuje jego energia magiczna. W przeciwieństwie do ras tworzących swoją historię dzięki czystej sile mięśni, mauren rozwijał również duchowe aspekty swojego jestestwa. Od zawsze stawiał rozwój mentalny i duchowy na pierwszym miejscu. Dzięki temu może bez większych przeszkód obcować z energią magiczną, wydobywając ją ze swojej duszy i przekształcać ją w fizyczną postać zaklęcia poprzez słowa inkantacji.

  • Funkcja - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.


Syn Pustyni

Maureni to ludzie pustyni. Przez wiele wieków przystosowywali się do życia pośród nieprzeniknionych, bezkresnych otchłani piasku, żyjąc pod parasolem palącego słońca, które zmieniało ich ciała i odbierało nadzieję. Z czasem nauczyli się, że żar lejący się z nieba można okiełznać. Odpowiedni ubiór, racjonowanie wody, sposób poruszania się, czy wreszcie zmiany w samym organizmie sprawiły, że wysokie temperatury nie stanowią dla nich żadnego problemu. Mogą w pełni funkcjonować w warunkach takich, jakie innych doprowadzają do skrajnego wyczerpania i udaru cieplnego.

  • Funkcja - Postać otrzymuje pierwszeństwo walki na pustyni oraz otrzymuje wtedy plus 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki. W temperaturze powyżej 30 stopni mauren otrzymuje pierwszeństwo ataku oraz nie działa na niego kara Wzrost temperatury powyżej 30 stopni.


Urodzony Handlarz

Maureni od początku swojego istnienia kupowali i sprzedawali. Z racji niemożności uprawiania ziemi i życia z tego, co sami zbiorą z pól, musieli sprzedawać wszystko, co udało im się zdobyć w zgoła odmienny sposób. Kosztowności, sukna, wyroby rzemieślnicze - od zawsze potrafili to sprzedawać z wielkim zyskiem. Wrodzona smykałka do interesów sprawiała, że ich towary zawsze osiągały najwyższe ceny, ale też i był na nie największy popyt. Przy odrobinie szkolenia, które wspomoże ich wrodzony talent, maureni stają się mistrzami handlu.

  • Funkcja - Towary u NPC są o 15% tańsze, zaś towary sprzedawane dla NPC o 15% droższe. W połączeniu z umiejętnością Perswazja bonus ten wynosi 30%. Zniżka ta obejmuje także koszty usług, jak opłata za naukę czy leczenie w szpitalu. Zniżka na zakup certyfikatów, domostw itp. obejmuje 20% (nie sumuje się z umiejętnością Perswazja). Zniżki nie dotyczą handlu z innymi graczami.


Obieżyświat

Mauren to istota, która nie była rozpieszczana możliwością korzystania z drogowskazów. Na pustyni, gdzie się wychował, takich po prostu nie ma, więc musiał nauczyć się polegać na konstelacjach gwiazd, położeniu słońca, czy innych naturalnych wskazówkach mówiących o kierunkach świata. Maureni zawsze potrafią odnaleźć odpowiednią drogę, niemalże nigdy się nie gubią, a wrodzony zmysł kierunku pozwala im określić, gdzie znajduje się północ. Instynktownie czują, co kryje się za zakrętem, czy jak dojść w odpowiednie miejsce.

  • Funkcja - Mauren zawsze wie, gdzie jest północ. W przypadku możliwości wyboru spośród kilku ścieżek Prowadzący Wyprawę jest zobowiązany poinformować gracza, gdzie dana ścieżka go zaprowadzi i czy dojdzie nią do celu swojej podróży wyraźnie przedstawionego przez gracza.