Aktualny dzień w Marancie: 24.01.33
Umocnienia miasta Atusel

Z Forumowy system RPG Marant


Fort "Custodi in aeternum"

Ten potężny fort budowany był przez kilka lat, pracę nad nim rozpoczęto w niedługim czasie po objęciu pieczy nad ziemiami przez Siliona aep Mor, prace były wykonywane naprawdę szybko i sprawnie dzięki czemu budowla ujrzała światło dzienne jeszcze za życia zleceniodawcy. Budowla obronna znajduje się około 500 metrów od portu w Atusel dzięki czemu jest w dogodnej pozycji by bronić wszystkiego wokół z tymże strategicznym portem włącznie. W tym obiekcie mieszają się różnorakie style architektoniczne sprawiające słuszne wrażenie jakoby gmach był solidny, trwały i projektowany z myślą istnienia przez długie lata. Fundamenty fortu opierają się na drewnianych skrzyniach (kaszycach), które znajdują się pod wodą. Na nich usypano gruz i na tej podstawie zbudowano obiekt. Najważniejszym punktem fortu są cztery, wysokie, masywne wieże które uzbrojone są w dalekosiężne działa i działka oraz broń do starcia na mniejsze odległości. Ogień artyleryjski z tego punktu jest naprawdę potężny i dokuczliwy dla wszelakich okrętów nieprzyjaciela. Sam budynek jak to fort zaporowy ma w zwyczaju posiada duże zapasy jedzenia i materiałów wojennych, naboi, kul, amunicji itd. Budowla jest dobrze zabezpieczona przed ogniem artyleryjskim przez solidne osypanie ziemią oraz zastosowanie wielowarstwowych stropów z rozdzielającymi je poduszkami piaskowymi.
To prawdziwa chluba Valfden.

Flota Atusel

Poza solidnym fortem, port chroni również potężna flota morska pod banderą króla, zdolna stawić czoła najeźdźcom. Te doskonałe statki wykonane przez wyśmienitych rzemieślników potrafią stawić czoła przeważającym siłom wroga, wytrzymać nie jeden sztorm oraz burzę morską.

Flota:


Osobista flota króla Dragosaniego I Antaresa

Po zakończeniu II Wielkiej Wojny, król Dragosani I Antares nakazał (i sfinansował) budowę potężnej floty, jako jednej z linii obrony Valfden.

- Galeon Evening
- Galeon Cirilla
- Galeon Licho
- Galeon Metztli
- Galeon Vincent
- Galeon Hyperion
- Galeon Odyss
- Galeon Vifon
- Galeon Ravnblod
- Galeon Tryton

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF