Aktualny dzień w Marancie: 25.02.33
Walory czarnej magii

Z Forumowy system RPG Marant

Inicjacyjne

Czarne serce

Podczas rytuału inicjacji na adepta mrocznych sztuk serce zainteresowanego zostaje przebite sztyletem nasączonym esencją nieumarłego. Wewnątrz ciała i duszy zachodzą pewne nieodwracalne przemiany, które doprowadzając do tego, że adept staje się na wpół żywy, na wpół martwy. Jego percepcja rozszerza się na świat astralny, co pozwala mu widzenie i komunikowanie się ze światem nadprzyrodzonym, astralnym i duchowym.

 • Funkcja - Byty astralne jak np. duchy, widma i demony nie mogą się ukryć przed postacią, ponieważ widzi ona nieumarłych. Otrzymuje również pierwszeństwo ataku w walce z bytami astralnymi.
 • Nauka - [Isentor]
 • Koszt - 0 grzywien
 • Wymagania - rozpoczęcie nauki na adepta mrocznych sztuk


Świt duszy

Podczas rytuału inicjacji na lisza zostaje przyrządzona i podana mikstura świtu, która wieńczy proces transformacji. Dzięki mutacji tkanek, pełnoprawny nekromanta staje się odporny na wszelkie choroby, plagi i zarazy, które dziesiątkują zwykłych śmiertelników, kończąc ich marne żywoty. Podstawowe trucizny nie są w stanie wyrządzić nekromancie krzywdy, gdyż uodparnia się on na nie. Ciało może żywić się energią magiczną, utrzymywać je przy życiu i dostarczać niezbędnych sił witalnych.

 • Funkcja - Postać staje się odporna na wszelkie choroby. Może wypić dodatkowo do 4 mikstur na post. Jest odporna na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu. Nie otrzymuje kary od nie odżywiania się, ponieważ potrafi czerpać energię życiową poprzez transfer energii magicznej od istot żywych. Potrafi mimowolnie zrastać na swoim ciele dowolnej głębokości rany cięte, leczyć poparzenia, zarastać rany kłute tkanki mięśniowej do kilkunastu centymetrów - rany po pchnięciu mieczem lub strzale. Nie potrafi wyleczyć uszkodzonych organów. Rany goją się w pełni w ciągu 24h nie pozostawiając po sobie żadnych blizn.
 • Nauka - 1 złoty talent [Isentor]
 • Koszt - 500 grzywien
 • Wymagania - Czarne serce


Serce lisza

Proces transformacji ciała i duszy w lisza wymaga pewnych radykalnych działań. Przeprowadzany jest rytuał, który polega na wycięciu żywego organu serca i związania z nim cząstki duszy nekromanty, by mógł w pełni oddać się mrocznym sztukom i żyć wiecznie po swojej śmierci. Śmierć lisza nie prowadzi do jego całkowitego unicestwienia, gdyż jego duch może nadal opętywać dowolne humanoidy, by na powrót stać się straszliwym narzędziem w rękach magii.

 • Funkcja - Postać może zostać kompletnie unicestwiona jedynie przez zniszczenie jej serca. Po śmierci musi użyć umiejętności przedwieczny lub wieczny, by powrócić do świata żywych. Wraz z umiejętnością serce lisza otrzymuje również umiejętność żarłacz dusz, której negatywne efekty zniwelować można jedynie poprzez opanowanie umiejętności zmierzch duszy.
 • Nauka - 2 złote talentów [Isentor]
 • Koszt - 1480 grzywien
 • Wymagania - świt duszy


Zmierzch duszy

Podczas rytuału inicjacji na arcylisza zostaje podana mikstura [zmierzchu], która wieńczy proces transformacji. Dzięki mutacji, którą wywołuje pan mrocznych sztuk magii staje się odporny na wszelkie choroby i trucizny. Organizm regeneruje się samoistnie i lepiej toleruje wywary, które spożywa. Staje się samowystarczalny, ponieważ przy życiu utrzymuje go energia magiczna zgromadzona w duszy.

 • Funkcja - Postać staje się odporna na wszelkie choroby i trucizny. Może wypić dodatkowo do 2 mikstur na post. Nie otrzymuje kary od nie odżywiania się, ponieważ potrafi czerpać energię życiową z wnętrza swojej duszy. Potrafi mimowolnie zrastać na swoim ciele dowolnej głębokości rany cięte, leczyć poparzenia, zarastać rany kłute tkanki mięśniowej do kilkunastu centymetrów - rany po pchnięciu mieczem lub strzale. Proces gojenia lekkich ran obejmuje 1 post z walką lub 5 sekund w innej sytuacji. Postać mimowolnie regeneruje uszkodzone organy do pierwotnego, zdrowego stanu. Proces regeneracji organów obejmuje 1 post z walką lub 10 sekund w innej sytuacji. Postać mimowolnie nastawia i zrasta złamane lub stłuczone kości do pierwotnego, zdrowego stanu. Proces zrastania kości obejmuje 1 post z walką lub 60 sekund w innej sytuacji. Regeneruje do pierwotnego stanu obcięte kończyny lub inne części ciała, proces obejmuje 2 posty z walką lub 5 minut w innej sytuacji. Arcylisz jest w stanie powrócić do życia regenerując uszkodzone tkanki każdej części organizmu poza mózgiem. Uszkodzenie mózgu równoznaczne jest ze śmiercią ciała arcylisza. Wraz z opanowaniem umiejętności zmierzch duszy, umiejętność żarłacz dusz zostaje zastąpiona umiejętnością żarłacz dusz II.
 • Nauka - 12 złotych talent [Isentor]
 • Koszt - 5600 grzywien
 • Wymagania - przedwiecznyPasożytnicze

Żarłacz dusz

Od podania mikstury świtu mija już jakiś czas. Lisz doskonali swoje umiejętności regeneracji i przyswajania toksyn. Energia magiczna jest w stanie odżywiać jego organizm i utrzymywać go przy życiu, wzmacniać i zaspakajać głód. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje jej jednak coraz więcej, dlatego zaczyna czerpać ją od swoich przeciwników.

 • Funkcja - Postać musi raz w tygodniu doprowadzić do transferu energii magicznej z żywego humanoida. Jeśli tego nie zrobi, jej ciało zacznie gnić, zaś po 2 tygodniach bez odżywiana się zostaną z niego same kości. Postać może wyssać energię magiczną z istoty, która znajduje się od niej nie dalej niż 20 centymetrów. Pożarcie energii magicznej działa jedynie na przeciwników do I kategorii. Postać nie może wykonać innej akcji na post poza pożarciem duszy przeciwnika. Przeciwnik pozbawiony energii magicznej umiera. Ofiara w momencie użycia umiejętności musi być pozbawiona jakichkolwiek możliwości obrony.
 • Nauka - brak
 • Koszt - brak
 • Wymagania - serce lisza


Żarłacz dusz II

Od podania mikstury zmierzchu mija już jakiś czas. Arcylisz doskonali swoje umiejętności regeneracji i przyswajania toksyn. Wyzbywa się wszelkich niedoskonałości niedopracowanej wcześniej techniki, potrafi teraz czerpać energię magiczną z samego siebie, nie potrzebuje zewnętrznych żywicieli do utrzymania się przy życiu. Pożeranie jej z przeciwników stosuje już tylko i wyłącznie jako letalny atak, budzący grozę i przerażenie.

 • Funkcja - Postać może wyssać energię magiczną z istoty, która znajduje się od niej nie dalej niż 20 centymetrów. Pożarcie energii magicznej działa jedynie na przeciwników do II kategorii. Postać nie może wykonać innej akcji na post poza pożarciem duszy przeciwnika. Przeciwnik pozbawiony energii magicznej umiera. Ofiara w momencie użycia umiejętności musi być pozbawiona jakichkolwiek możliwości obrony.
 • Nauka - brak
 • Koszt - brak
 • Wymagania - serce lisza, zmierzch duszySkupione na nieśmiertelności

Przedwieczny

Lisz doskonali swoje umiejętności gromadzenia energii magicznej wzmacniając duszę poprzez rytuał wchłonięcia energii magicznej pięciu istot. Dzięki temu jego duch pozostaje na tyle potężny, by po zniszczeniu cielesnej powłoki mógł powrócić do świata materialnego opętując dowolnego humanoida.

 • Funkcja - Lisz może zostać zabity jedynie przez doszczętne zniszczenie czaszki wraz z mózgiem, w przypadku odniesienia innych ran energia magiczna utrzyma go przy życiu. Po śmierci, duch powróci do serca na 24h, by nabrać sił. Po upływie 24h postać może opętać jako duch dowolnego humanoida, który nie jest na to odporny. Po opętaniu ciała, lisz w trybie natychmiastowym jest w stanie przejąć jedynie 3 dowolne umiejętności lub specjalizacje, po upływie kolejnych 24h energia magiczna zdeformuje ciało nosiciela odblokowując wszystko czego się do tej pory nauczył.
 • Nauka - 5 złotych talentów [Isentor]
 • Koszt - 2450 grzywien
 • Wymagania - serce lisza


Wieczny

Arcylisz przechodzi wszelkie granice znane śmiertelnikom, a nawet innym adeptom czarnej magii. Poprzez rytuał wchłonięcia energii magicznej pięciu mitycznych istot, jego duch staje się na tyle potężny, że po zniszczeniu cielesnej powłoki jego ciała może bez żadnych problemów powrócić do materialnego ciała poprzez opętanie dowolnego humanoida.

 • Funkcja - Arcylisz może zostać zabity jedynie przez doszczętne zniszczenie czaszki wraz z mózgiem, w przypadku odniesienia innych ran energia magiczna utrzyma go przy życiu. Po śmierci ciała, postać natychmiastowo objawia się jako duch, może opętać dowolnego humanoida, który nie jest na to odporny. Po opętaniu ciała w trybie natychmiastowym energia magiczna zdeformuje ciało nosiciela odblokowując wszystko czego postać się do tej pory nauczyła.
 • Nauka - 8 złotych talentów [Isentor]
 • Koszt - 3100 grzywien
 • Wymagania - serce lisza, przedwiecznyUżytkowe

Czarny dym

Po setkach godzin spędzonych na doskonalenie swojego ducha, lisz nauczył się tworzyć czarny dym wokół swojego ciała, dezorientując wrogów i wspomagając swoje zdolności. Umiejętność ta pozwala nekromantom na otoczenie się kłębami gęstych, czarnych obłoków, przykrywających jego ciało i mamiących przeciwników. Struktura dymu pozwala na uniesienie ciała lisza w taki sposób, że może on dzięki niemu unosić się w powietrzu z niewyobrażalną dla zwykłych śmiertelników prędkością. Otoczony dymem mag może korzystać z prawie całego zasobu swojej magicznej energii, wszystkich wyuczonych umiejętności i przedmiotów, które posiada.

 • Funkcja - Przemiana w czarny dym pobiera energię magiczną od maga pozbawiając go 1 inkantacji na post, przez cały okres używania umiejętności. Postać w formie czarnego dymu może przemieszczać się w dowolne miejsce dzięki umiejętności lotu. Przeciwnik otrzymuje minus 80 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do kogoś pod tą postacią. W formie czarnego dymu postać może używać zaklęć magicznych, umiejętności i korzystać z całego posiadanego ekwipunku. Umiejętność jest nieograniczona czasowo.
 • Nauka - 2 złote talent [Isentor]
 • Koszt - 750 grzywien
 • Wymagania - serce lisza
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF