Aktualny dzień w Marancie: 29.03.33
Wampiry Numenoru

Z Forumowy system RPG Marant

Zgromadzeniecieniasymbo.png

Siedziba

Wampiry numenoru siedziba.jpg

O organizacji

Zgromadzenie Cienia to organizacja powołana na zasadach starożytnego prawa, w czasach niepokoju i zagrożenia rasy Nieśmiertelnych. Warownia Zgromadzenia ma swe miejsce w nieznanych ostępach starego pasma górskiego, daleko na północy, do których drogę zagradzają jary, bezdroża, lasy i zdradzieckie wąwozy. To ugrupowanie przyjmuje i kształci nowe pokolenia Nieśmiertelnych, wpajając w nich kodeks i szkoląc na najlepszych łowców. Członkowie Zgromadzenia Cienia to przedstawiciele starożytnej rasy potężnych Wampirów. Działając według starodawnego kodeksu nie mówią kim są ani jakie potężne moce posiadają. Ich misją jest walka z potwornościami tego świata zagrażającym ludzkości. Kolejnych kandydatów wybiera się w specjalnej selekcji ofiarując najodpowiedniejszym największy dar - nieśmiertelność.

Historia

Historia założenia Siedziby Wampirów sięga tysięcy lat wstecz, kiedy to Draconi opuszczając wyspę Numenor uznali, że to właśnie Wampiry, a nie Elfy czy ludzie są godni mieć pieczę nad wyspą. Wampiry egzystowały na Numenorze przez tysiące lat, jednak po zdradzie jednego ze Starszyzny – Kagana, Wampiry poniosły klęskę w wojnie z Wilkołakami, chramy stanęły puste. Nieliczni z ocalałych Nieśmiertelnych rozbiegli się po świecie. Jeden z nich - Dragosani odnowił Sabat Wampirów na wyspie Marant. Przez następne lata równi Władcy sprawowali pieczę nad Wampirami. Kiedy po upadku asteroidy obywatele Marantu osiedlili się na Valfden, dawnym Numenorze, na Numenor wróciły również Wampiry. Po tych tysiącach lat od utraty wyspy potomkowie dawnych Wampirów założyli Siedzibę Wampirów Numenoru, która egzystuje do dziś dzień.


Wieża Snu

Komnata ciszy.jpg

Wieża Snu - To właśnie tu, na kilkudziesięciu piętrach tej potężnej wieży znajdują się komnaty Nieśmiertelnych. Każdy z Wampirów zajmuje osobną salę i łaźnie, stanowiącą dla Dziecka Nocy schronienie, azyl, miejsce wypoczynku czy ucieczki od świata. Znajdują się tu komnaty Władcy i jego Ostrza oraz pozostałych Braci i Sióstr Krwi.

Siedliszcze

Siedziba wampirów.png

Siedliszcze, twierdza Nieśmiertelnych, to najwyżej położona część Siedziby Zgromadzenia Cienia. Ten warowny zamek obronny o wysokich wieżach i grubych murach zapewnia bezpieczeństwo i świadczy o potędze Zgromadzenia. Masywne mury chronią wampirzy przybytek. To właśnie w tym zamczysku znajdują się najważniejsze gmachy i komnaty w tym Komnata Cieni i Przemiany. Siedliszcze jest sercem Zgromadzenia, to z niego w świat wyruszają kolejni Nieśmiertelni. Twardy, zimny, masywny kamień tworzy grube mury, a jego zdobienia dopełniają ideału tego miejsca.

Dziedziniec

Dziedziniec.jpg

Kilka arów ziemi pozostałych po budowie Siedziby Wampirów zostało zagospodarowanych i przekształconych w Plac Treningowy. To tam wampirzy nauczyciele przekazują swą wiedzę. Zostaniesz zapoznany tu z teorią walki, atrybutów oraz z ich wykorzystaniem na wszelkiego rodzaju istotach. Po teorii, będziesz musiał spróbować swych sił w praktyce pokazując nauczycielowi wykorzystanie twej wiedzy.

Podziemie

Podziemie.jpg

Tunele, dziedzińce, sale i komnaty skryte w głębiach ziemi. Przyjemnie chłodne, mroczne, dające schronienie przed światłem dnia. To tutaj toczy się życie organizacji za dnia. Podziemia tworzone są przez kilka kondygnacji pięter, co sprawia wrażenie istnienia małego miasta pod murami wampirzej twierdzy. Znajdują się tu komnaty Skarbca. Trzy potężnie zbudowane komory, wypełnione ekwipunkiem potrzebnym Wampirom. Spotkać tu można Karczmę Pod Kroplą Krwi, będącą miejscem spotkań i rozmów Nieśmiertelnych, a również miejscem zamieszczania najważniejszych informacji, zleceń zadań czy zwykłej dyskusji oraz potężny Alkierz, w którym zbierają się Wampiry na obrady.

Odzienia

Nazwa odzienia: Szata Wampira Numenoru
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: szata
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyta z 100 kawałków Alfistru. Chroni Wampira przed zgubnymi promieniami słońca odbijając je. Pozwala to Wampirom na funkcjonowanie w dzień. Dodatkowo szata posiada kaptur zwany maską, który można zawiązać w dzień, a zdjąć w nocy.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich


Nazwa odzienia: Płaszcz Zgromadzenia Cienia
Rodzaj: zbroja miękka
Typ: płaszcz
Wytrzymałość: 6
Opis: Uszyty z 100 kawałków alfistrowego płótna. Dodatkowo chroni przed promieniami słońca.
Wymagania: Używanie zbrój miękkich

Postacie niezależne (NPC)

Rekrutacja

Punkt rekrutacji Zgromadzenia Cienia

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF