Aktualny dzień w Marancie: 25.04.33
Wierzchowiec - Lew doliny Argos

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz wierzchowiec lew doliny argos.jpg

Opis

Lew doliny Argos - długa nazwa kryjąca w sobie specyficzne stworzenie. Lwy te to niezwykłe stworzenia, które na przekór popularnemu określeniu "króla dżungli", wolą otwarte równiny. Choć adaptują się do wielu środowisk, to preferują sawanny. Zasiedlają również tereny krzaczaste, górskie, pustynne i półpustynne. Te konkretne Lwy - Lwy doliny Argos, wyróżniają się od swoich braci - lwich kotowatych tego samego typu, dwoma elementami. Po pierwsze wielkością. Są znacznie większe, przez co prędko zostały "dostrzeżone, przez eksploratorów i odkrywców doliny Argos". Drugi element zaś to pochodzenie tych lwów- dolina Argos, która mieści się na Chatal, na wyspie Valant i otacza nekropolię na półwyspie Ur Isash. Długość życia tych kotów sięga od 20 do 30 lat; nie poznano osobnika tego gatunku, który żył by dłużej. Zwierzęta te są hodowane i służą jako sprawny środek transportu. Można je zakupić odwiedzając stajnię rycerską. Zwierzęta te są wyjątkowo inteligentne, lecz niechętnie słuchają swojego posiadacza. Wyłącznie członkowie organizacji bractwo świtu, są w stanie dosiadać i poprawnie korzystać z tego wierzchowca.


Statystyki

Broń: kły
Ostrość: 7
Wytrzymałość: 10

Broń: pazury
Ostrość: 7
Wytrzymałość: 10

Bestia: wierzchowiec - lew doliny Argos
Kategoria: I
Wytrzymałość: 4

Technika walki

Wierzchowiec sam z siebie nie podejmuje walki. Jest zwierzęciem spokojnym, lecz nie płochliwym. Będąc dosiadanym przez jeźdźca w pełni dostosowuje swe działanie do woli właściciela. Podczas biegu z woltyżerem na grzbiecie, są w stanie współgrać ze sobą. Lew doliny Argos potrafi dobiec do przeciwnika umożliwiając starcie woltyżera z przeciwnikiem oraz wyprowadzić własne ataki.

Ataki

 • Szarża - Wierzchowiec potrafi zaszarżować nisko opuszczając głowę. Uderza on w ten sposób w w korpus przeciwnika, powalając go na ziemię, jeśli ten nie zdoła wykonać uniku. Atak można zastosować raz na dwa posty. Przed atakiem nie można zastosować bloku.
 • Kopnięcie - Wierzchowiec potrafi kopnąć przeciwnika, może to zrobić zarówno przednimi, jak i tylnymi kończynami. Wierzchowiec zazwyczaj uderza albo w głowę przeciwnika, albo też w jego korpus. Zasięg kopnięcia wynosi 0,9 metra i można zastosować je raz na jeden post. Możliwe jest zastosowanie bloku przed atakiem wyłącznie za pomocą tarczy.
 • Ugryzienie - Ostre kły i mocne szczęki są bronią lwa doliny Argos. Stara się on gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby uśmiercić ofiarę. Atak można zastosować raz na jeden post.
 • Atak pazurami - Lew doliny Argos potrafi zaatakować pazurami przednich łap, które mogą wbić się w ciało przeciwnika i zadać mu poważne obrażenia o głębokości do 5 centymetrów. Zasięg ataku pazurami wynosi 0,9 metra i można zastosować je raz na jeden post. Możliwe jest zastosowanie bloku przed atakiem wyłącznie za pomocą tarczy.

Umiejętności

 • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 50 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do wierzchowca.
 • Król zwierząt - Dzięki własnej prezencji i obcowaniu z lwami - królami zwierząt, nauczył się kontrolować podatne na uległość zwierzęta. Jeśli przeciwnik posiada słaby punkt pt. "uległość", jest w stanie zmusić go do zaprzestania walki i ucieczki z pola bitwy.
 • Dziecko dżungli - Dobrze zna dżunglę. Walcząc w niej otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Pustynne zwierze - Dobrze zna pustynne stepy i oazy. Walcząc w nich otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Prędkość - Wierzchowce są zwierzętami przystosowanymi do szybkiego i zwinnego biegu. Potrafią szybko rozwinąć dużą prędkość. W terenach leśnych lew dzoliny Argos potrafi rozwinąć prędkość do 35km/h, natomiast w na otwartej przestrzeni potrafi biec z prędkością 70 km/h.
 • Wierzchowiec - Jest w stanie udźwignąć jeźdźca, którego waga ekwipunku i oporządzenia nie przekracza 110kg, gdy waga ekwipunku przekroczy 110kg, prędkość wierzchowca spadnie o połowę. Ciągnąc wóz lew doliny Argos, jest w stanie uciągnąć jeźdźca wraz z ekwipunkiem nie przekraczającym wagi 350kg, gdy obciążenie przekroczy 350kg, prędkość wierzchowca spadnie o połowę.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.


Słabe punkty

 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.


Trofea

 • 4 kły lwa doliny Argos
 • 16 pazurów lwa doliny Argos
 • 4,5 m2 skóry lwa doliny Argos
 • 8 litrów krwi lwa doliny Argos
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF