Aktualny dzień w Marancie: 06.02.2
Wierzchowiec - Ogier

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz wierzchowiec ogier.jpg

Opis

Ogier, inaczej zwany silnym koniem, bądź rumakiem, jest to dorosły koń. Są to ssaki z rodziny koniowatych. Przeciętna długość życia koni wynosi 25-30 lat. Wysokość w kłębie wynosi ok. 150-170cm. Występują wszystkie podstawowe rodzaje umaszczenia, najczęściej gniade i kasztanowate. Posiadają dwie pary nóg zwieńczonych kopytami. Zwierzęta te są hodowlane i służą jako środek transportu, można je zakupić odwiedzając stajnię miejską. Są w pełni wytresowane i gotowe do osiodłania przez nabywcę.

Statystyki

Broń: zęby
Ostrość: 2
Wytrzymałość: 4

Broń: kopyta
Obuch: 3
Wytrzymałość: 5

Bestia: wierzchowiec - ogier
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Wierzchowiec sam z siebie nie podejmuje walki. Jest zwierzęciem płochliwym. Będąc dosiadanym przez jeźdźca w pełni dostosowuje swe działanie do woli właściciela. Podczas biegu z woltyżerem na grzbiecie są w stanie współgrać ze sobą. koń potrafi dobiec do przeciwnika umożliwiając starcie Woltyżera z przeciwnikiem.

Ataki

 • Szarża - Wierzchowiec potrafi zaszarżować nisko opuszczając głowę. Uderza on w ten sposób w w korpus przeciwnika, powalając go na ziemię, jeśli ten nie zdoła wykonać uniku. Atak można zastosować raz na dwa posty. Przed atakiem nie można zastosować bloku.
 • Kopnięcie - Wierzchowiec potrafi kopnąć przeciwnika, może to zrobić zarówno przednimi, jak i tylnymi kończynami. Wierzchowiec zazwyczaj uderza albo w głowę przeciwnika, albo też w jego korpus. Zasięg kopnięcia wynosi 0,9 metra i można zastosować je raz na jeden post. Możliwe jest zastosowanie bloku przed atakiem wyłącznie za pomocą tarczy.


Umiejętności

 • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 30 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do wierzchowca.
 • Prędkość - Wierzchowce są zwierzętami przystosowanymi do szybkiego i zwinnego biegu. Potrafią szybko rozwinąć dużą prędkość. W terenach zalesionych wierzchowiec potrafi rozwinąć prędkość do 25km/h, natomiast w na otwartej przestrzeni potrafi biec z prędkością 50km/h.
 • Wierzchowiec - Jest w stanie udźwignąć jeźdźca, którego waga ekwipunku i oporządzenia nie przekracza 110kg, gdy waga ekwipunku przekroczy 110kg, prędkość wierzchowca spadnie o połowę. Ciągnąc wóz ogier jest w stanie uciągnąć jeźdźca wraz z ekwipunkiem nie przekraczającym wagi 450kg, gdy obciążenie przekroczy 450kg, prędkość wierzchowca spadnie o połowę.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.


Słabe punkty

 • Podatność na zastraszenie - Przeciwnik jest podatny na wszelkie formy zastraszenia. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.
 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.


Trofea

 • 10 zębów ogiera
 • 2,5m2 skóry ogiera
 • 5 litrów krwi ogiera