Aktualny dzień w Marancie: 28.03.33
Wysoki elf

Z Forumowy system RPG Marant

High Elf.jpg

Opis

Wysoki elf wywodzi się z prastarych Elfów Wysokiego Rodu, prekursorów teraźniejszych elfów pochodzących z Elanoi. Oczywiście nie są to potomkowie w prostej linii Wysokiego Rodu gdyż ci już dawno odeszli lecz mimo wszystko w ich żyłach płynie krew przodków. Wychowani w ogromnych lasach swej elfiej stolicy, wśród krzaków, zwierząt, mieszkający na drzewach, przyzwyczajeni są do wyłapywania najcichszych odgłosów zwierzyny czy potencjalnego zagrożenia. Ich gibkie ciała zdolne są do nie lada akrobacji, natomiast mistrzowska umiejętność posługiwania się łukiem wraz z celnym elfim okiem pozwala im z 140 metrów trafić przeciwnika w serce. Z racji iż w Elanoi zrobiło się niebezpiecznie duża ich część uciekła na Valfden by w tamtejszych lasach szukać nowego domu.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 1
Wytrzymałość: 1

Broń: Stalowy sztylet
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: Srebrny miecz
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: Refleksyjny łuk
Ostrość: 15 + ostrość strzały

Amunicja: stalowa strzała
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30

Amunicja: srebrna strzała
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30

Bestia: Wysoki elf
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Wysokie elfy to idealni myśliwi i zabójcy choć zwykle nie atakują pierwsi, starają się stronić od walki przez to iż ich natura dyktuje im poszanowanie wszelakiego życia. Mimo to gdy walka jest nieunikniona nie przebierają w środkach. Ich celne oko sprawia że trafiają w dowolny punkt na cele przeciwnika z maksymalnej odległości na jaką pozwala im ich łuk. Ponadto świetnie się kamuflują oraz posiadają doskonały słuch przez co nie można ich wziąć z zaskoczenia. W bezpośrednim starciu walczą mieczem przy którym posiłkują się sztyletem co czyni ich naprawdę szybkimi i zwinnymi - śmiercionośnymi przeciwnikami.

Ataki

 • Walka wręcz - Elf potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią białą- Istota uzbrojona jest w jednoręczny, srebrny miecz o zasięgu 0,9 metra oraz stalowy sztylet o zasięgu 0,3 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.
 • Atak bronią dystansową- Istota uzbrojona jest w łuk refleksyjny o zasięgu wystrzału 140 metrów. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.


Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią sieczną - miecz, sztylet [75%].
 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią dystansową - łuk refleksyjny [100%].
 • Długouchy - Maksymalny udźwig postaci wynosi 8 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 20 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 30 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1,5 metra, a w dal 6 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 4 metry. Prędkość biegu wynosi 25 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 35 km/h. Elf może wypić 2 mikstury na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 5 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.
 • Potencjał Magiczny - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.
 • Faworyt Nalasa - Elfy starzeją się bardzo powoli, mogą dożyć nawet do 5 tysięcy lat. Podczas nauki umiejętności na Uniwersytecie Valfdeńskim istnieje 50% szansy, że gracz nie będzie musiał wydać talentów na naukę. Koszt nauki wszystkich zaklęć magicznych jest zmniejszony o 25%.
 • Dziecię Lasu - Podczas walki w lesie elf posiada pierwszeństwo ataku oraz otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.
 • Sokole Oko - Elf może trafić dowolny punkt na ciele przeciwnika w ramach zasięgu perfekcyjnej celności z broni dystansowej (wyłączając broń palną). Umiejętności można użyć raz na post w walce.
 • Kamuflaż - Postać może się ukryć i przyczaić w celu pozyskania pierwszeństwa ataku w walce. Umiejętność nie jest skuteczna w przypadku przeciwnika z wyostrzonymi zmysłami.
 • Elfia percepcja - Środowisko w jakim wysokie elfy się wychowały oraz geny obdarzyły ich niebywałym refleksem oraz zmysłem słuchu. W związku z tym nie można ich podejść niewykrytym. Ponadto w walce zawsze otrzymują pierwszy ruch w walce.
 • Akrobatyka - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż, długość skoku w dal i optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobienia sobie przy tym krzywdy, wzrasta o 50%. Po przekroczeniu 50% maksymalnego udźwigu postaci, owa umiejętność nie ma zastosowania i staje się nieaktywna.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 4 litry elfiej krwi.
 • bronie:

Nazwa broni: Łuk refleksyjny
Rodzaj: łuk
Typ: refleksyjny
Ostrość: 15 + ostrość materiału strzały
Opis: Wykonany z 0,68kg cisu o zasięgu do 140 metrów.

 • 30x

Amunicja: stalowa strzała
Rodzaj: strzała
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykonana z 0,01kg stali Valfdeńskiej i 0,04kg drewna.

 • 30x

Amunicja: srebrna strzała
Rodzaj: strzała
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykonana z 0,01kg srebra i 0,04kg drewna.

Nazwa broni: Stalowy sztylet
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: Srebrny miecz
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,35kg srebra o zasięgu 0,9 metra.

 • odzienie:

Nazwa odzienia: Hełm wysokiego elfa
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobiony z 0,005kg skóry wiewiórki. Wyjątkowo elastyczna skóra została zabarwiona na różnorakie odcienie zieleni pomagające się wtopić w leśne otoczenie.

Nazwa odzienia: Napierśnik wysokiego elfa
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobiony z 0,03kg skóry wiewiórki. Wyjątkowo elastyczna skóra została zabarwiona na różnorakie odcienie zieleni pomagające się wtopić w leśne otoczenie.

Nazwa odzienia: Lewy karwasz wysokiego elfa
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobiony z 0,003kg skóry wiewiórki. Wyjątkowo elastyczna skóra została zabarwiona na różnorakie odcienie zieleni pomagające się wtopić w leśne otoczenie.

Nazwa odzienia: Prawy karwasz wysokiego elfa
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobiony z 0,003kg skóry wiewiórki. Wyjątkowo elastyczna skóra została zabarwiona na różnorakie odcienie zieleni pomagające się wtopić w leśne otoczenie.

Nazwa odzienia: Spodnie wysokiego elfa
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 1
Opis: Wykonane z 0,025kg skóry wiewiórki. Wyjątkowo elastyczna skóra została zabarwiona na różnorakie odcienie zieleni pomagające się wtopić w leśne otoczenie.

Nazwa odzienia: Buty wysokiego elfa
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobiony z 0,02kg skóry wiewiórki. Wyjątkowo elastyczna skóra została zabarwiona na różnorakie odcienie zieleni pomagające się wtopić w leśne otoczenie.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF