Aktualny dzień w Marancie: 21.03.2
Wyspa Aw Dradar

Z Forumowy system RPG Marant


Wyspa Aw Dradar

Aw Dradar to sporej wielkości wyspa leżąca na północ od Kontynentu. Wyspa poznaczona jest licznymi górami i iglastymi lasami na północy by na południu zmienić się w żyzne równiny i rozległe lasy mieszane. Wyspę w większości zamieszkuje lud zwący się Hersker Havet co w ich języku znaczy mniej więcej "Władcy Mórz." W istocie są ich władcami, a przynajmniej wedle zapisów kronikarzy dawnych Ziem Neutralnych na Kontynencie (obecnie Ghuruk, Torgon i Ignis Terra). Z zapisów tych wynika że trudnili się oni morską grabieżą na szeroką skalę przez dobre 500 lat od 10900 roku II ery aż do nadejścia Klątwy Mgły w 9 roku III ery. Na wyspę spadł odłamek asteroidy, jednakże tamtejszy lud dzięki swym umiejętnościom bojowym - oraz przy wsparciu Torgońskich najemników - odparł i wytłukł demony. Po opadnięciu Mgły, król Hakon powrócił do grabieżczej polityki, zaczynając łupiąc pojedyncze wioski i mniejsze osady na kontynencie, ale również zaczynając patrzeć kątem oka na Valfden. 2 Atunus 22 roku III Ery grupa Draddarczyków zaatakowała gminę Javemir. Oddział Bękartów Rashera odparł atak, biorąc do niewoli dowodzącą atakiem Ingrid. 21 Veris 23 roku III Ery Themo Kacmarus płynie na Aw Draddar oddać Ingrid za pokaźny okup. Był to jedyny oficjalny kontakt Valfden i Aw Draddar.
Mapa aw dradar.jpg

Jarlowie i klany

Klan Czarnych Kruków

Ingeborg

Klan Czarnych Kruków znajduje się na zachodzie wyspy, dokładniej położony w górach. Twierdzą tego klanu jest Kirkjusandr. Stare zamczysko, które dalej jednak jest zamieszkiwane przez tych wikingów. Po nazwie można wywnioskować, że mają dość dużo związanego z krukami, zwłaszcza gdy wiele tych ptaków krąży często nad twierdzą. Czarne Kruki są bardziej skrytym w sobie klanem, który nie robi nic tak głośno jak zwykły wiking, członkowie są lżej odziani i posługują się mniejszą bronią, a częściej też i bronią dystansową. Podobno Klan Czarnych Kruków oswoił najwięcej tych czarnych ptaszysk i nawet wykorzystują je do wysyłania wiadomości, a rzadziej podczas walki do odwrócenia uwagi przeciwnika. Jarlem klanu jest Ingeborg.

Klan Żelaznej Tarczy

Sigvard

Zamieszkujący Hjaltadalr Klan Żelaznej Tarczy to chyba najrozsądniejsi ludzie Aw Dradar. Częściej handlują aniżeli walczą. Mogą sobie na to pozwolić gdyż to przez ich ziemie prowadzi lukratywny szlak handlowy w głąb wyspy. Jarlem klanu jest Sigvard.

Klan Żelaznego Wilka

Einar

Stolica klanu Żelaznego Wilka leży na północnym zachodzie wyspy, nad jeziorem Torne, a stolica zwie się Rond. Do osady bardzo często witają inni mieszkańcy Aw Draddar gdzie mają miejsce większość obrzędów i religijnych wydarzeń wikingów. To właśnie tu składa się ofiary Odynowi, Lokiemu, czy innym bogom. Podobno to właśnie tu wojacy otrzymują błogosławieństwo bogów przez co stają się silniejsi i odważniejsi na polu walki. Tacy też są właśnie członkowie klanu Żelaznego Wilka, trzymający się w stadzie, silni i nieugięci, którzy nie zostawiają swojego towarzysza w potrzebie. Jarlem tego całego klanu jest Einar, potężny wódz który dba o swoich ludzi.

Klan Zaprzysiężonych

Olav

Jest to dość specyficzny klan, na pewno różniący się od pozostałych. Kiedy reszta jarlów próbuje zwiększać swoją potęgę i władzę to klan Zaprzysiężonych dba o to, żeby żaden z klanów nie urósł zbytnio w siłę. Można by powiedzieć, że bronią równowagi w państwie i tak właśnie jest. Przed wstąpieniem do tego klanu, każdy kandydat musi zaprzysiąc wartości jakie wyznają członkowie grupy. Funkcję jarla w klanie sprawuje Olav, urodzony przywódca, spokojny i cierpliwy - oaza spokoju. Stolicą klanu jest Kiojafell.

Klan Skalistych Progów

Klan Mroźnych Wichrów

Ragnhild

Klan Mroźnych Wichrów jest położony na mniejszej wysepce, na wschód od Aw Draddar. Główną stolicą klanu jest osada Drangavik zajmująca się rybołówstwem i budową drakkarów, z których słynie tenże klan. Jak każdy wiking, są wytrzymali i potrafią dość dobrze walczyć, ale w tym klanie najbardziej wyróżniają się wspaniali żeglarze, którzy potrafią się odnaleźć nawet w największym w sztormie i bez problemów korzystają ze swoich przyrządów pomagających na pełnym morzu. Jeśli chodzi o jarla, jest nim Ragnhild. Potężny wojownik, który wsławił się w swoim kraju wieloma udanymi i wielkimi wyprawami łupieżczymi oraz wieloma różnymi bogactwami, które ze sobą przywiózł.

Klan Krwawego Topora

Birgith

Klan Krwawego Topora jest chyba jednym z najbardziej agresywnych oraz żądnych przygód, krwi i zdobyczy ze wszystkich klanów z całej wyspy. Tutaj niezbyt góruje rozsądek, albo przynajmniej odrobina rozumu - tutaj wszyscy jedynie posługują się toporami, nie znają innego języka. A, ponieważ posługują się jedynie toporami, to nie używają tarcz ani broni dystansowych co powoduje, że gardzą tymi rzeczami i uznają za tchórzy posiadaczy tego uzbrojenia podczas walki z nimi. Atakują od razu bez jakieś szczegółowej taktyki, to właśnie też stąd pochodzą ci niebezpieczni berserkerzy. Klan Krwawego Topora znajduje się w Ingeborg, a jarlem Birgith - krótkowzroczny, nieco głupszy od pozostałych jarlów oraz bojowy.

Klan Łowców

Lagertha

Klan Łowców jak sama nazwa klanu wskazuje - trudnią się łowiectwem. Ich główna siedziba znajduję się na samym północno-wschodnim krańcu wyspy, a dokładnie w osadzie Hraunhafnara. Miasto to zajmuje się głównie z łowiectwa i pozyskiwania ze zwierząt potrzebnych skór oraz co najważniejsze - mięsa. To właśnie z tego klanu pochodzą najlepsze skóry, które potrafią ogrzać nawet w najmroźniejsze zimy, a takie na Aw Draddar zdarzają się dość często. I to właśnie z Klanu Łowców pochodzą najlepsi zwiadowcy i tropiciele, a szczególnie okryte wieloma legendami Walkirie, a najbardziej specyficzne w całym klanie jest to, że jarlem nie jest mężczyzna, a kobieta. Zwą ją Lagertha - jest jedyną kobietą, która swoimi czynami uzyskała tytuł jarla.

Większe osady

Mapa aw dradar miasta.jpg

Hjaltadalr (1)

Hjaltadalr to jedna z największych i najlepiej prosperujących osad na Aw Dradar. Żyzne ziemie, obfite lasy, dostęp do morza. Hjaltadalr od zawsze było oknem na świat Wyspiarzy, oraz wizytówką tego kawałka skały. Z pozoru spokojna, z bliska pokazuje uważnym swój pazur i naturę tutejszego ludu. Leży na południowym krańcu wyspy.

Narovik (2)

Narovik jest nieco odizolowaną osadą

Valkeheim (3)

Valkeheim.jpg

Valkeheim jest największą osadą na wyspie Aw Dradar, a co za tym idzie - najlepiej ufortyfikowaną. W przeciwieństwie do innych osad, Valkeheim jest otoczona kamiennymi murami. Rozwija się tutaj bardzo dobrze handel, a przez to rośnie zamożność miasta. I to właśnie przez tą zamożność, król Hakon wybrał to miasto jako stolicę swojego państwa. Co jakiś czas spotyka się tu ze swoimi jarlami i ucztuje przez dobre kilka tygodni.

Drangavik (4)

Drangavik.jpg

Drangavik jest położony na wschód od głównej wyspy Aw Draddar na nieco mniejszej wyspie. Jest to osada, która opiera się głównie podczas pokoju na rybołówstwie, z powodu ubogiej fauny wynikającej z surowego, mroźnego klimatu. Jednak niskie temperatury nie przeszkadzają tamtejszym mieszkańcom spokojnego życia i budowy wspaniałych łodzi, z których słynie Drangavik. Tamtejsze drakkary zaopatrują resztę klanów, dzięki którym można pływać na niespokojnych wodach, a sama żywotność łodzi jest dość wysoka. Drangavik jest również stolicą klanu Mroźnych Wichrów, którego jarlem jest Ragnhild.

Hraunhafna

Hraunhafna jest osadą położoną na północnym wschodzie wyspy, przy wielu puszczach. Sama osada żyje z łowiectwa, a sąsiadujące z miastem lasy pozwalają na wielkie łowy. Podobno to tutaj co jakiś czas, król Hakon przybywa do tej osady i rozpoczyna łowy w tych lasach. To stąd też pochodzą najlepsze skóry, które ma nawet sam Hakon. Właśnie to skóry ze zwierząt z lasów tej osady przyzdabiają królewskie komnaty. Pomimo tego Hraunhafna jest także stolicą klanu Łowców, to właśnue tu jest ich siedziba, i to właśnie stąd pochodzą najlepsi tropiciele oraz zwiadowcy.

Eiriksey (6)

Kiojafell (7)

Rond (8)

Rond.jpg

Wioska Rond jest położona na północnym zachodzie wyspy, nad jeziorem, który wszyscy nazywają Torne. Jest spokojną, średniej wielkości osadą, która żyje z rybołówstwa oraz łowiectwa na okoliczne zwierzęta. W Rondzie także położone jest najwięcej świątyń dotyczących ich wierzeń, oraz dzieje się tu najwięcej wikińskich wydarzeń związanych z ich religią. Pomimo tego Rond jest też stolicą Klanu Żelaznego Wilka, którego jarlem jest Einar.

Kirkjusandr (9)