Aktualny dzień w Marancie: 25.01.33
Zabójca zakonu Leytalon

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz zabojca zakonu leytalon.jpg

Opis

Zabójcy z zakonu Leytalon to wyłącznie elfy, mężczyźni o szczupłej budowie ciała. To starożytny zakon założony w przeszłości przez mroczne elfy. W starym świecie Leytalon usługiwali lokalnym władcom Elanoi jako szpiedzy. Organizacja była mózgiem wywiadu państwa do okresu wielkich wojen i zamachu na władcę. Haniebny czyn z punktu widzenia elfów zmusił zakon do zejścia do podziemia, od tego czasu Leytalon działają w ukryciu jako płatni zabójcy. Przez setki lat wyrobili sobie opinie doskonałych łowców. Typowy zabójca z zakonu wyposażony jest w noże bądź sztyletu, którymi potrafi po mistrzowsku walczyć. Dodatkowym atutem wykorzystywanym w walce przez zabójców jest opanowana do perfekcji zdolność telekinezy oraz tajemnicza substancja aplikowana bezpośrednio do organizmu. Uważa się, że wzmacnia ona zdolności fizyczne i magiczne przedstawicieli zakonu.

Statystyki

Broń: srebrny sztylet zabójcy
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Bestia: zabójca zakonu laytalon
Kategoria: II
Wytrzymałość: 6


Technika walki

Zabójca z zakonu Leytalon atakuje z ukrycia w pierwszej kolejności posługując się swymi sztyletami, którymi miota we wrogów za pomocą mortokinezy. Kiedy atak z dystansu zawiedzie stosuje bardziej bezpośrednie techniki ataku posługując się bronią białą.

Ataki

 • Walka wręcz - Zabójca potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią - Istota uzbrojona jest w jednoręczny srebrny sztylet o zasięgu 0,3 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.
 • Śmiertelny cios - Istota jest w stanie zakraść się do przeciwnika po czym niepostrzeżenie pozbawić go życia przebijając sztyletem ważne organy np. serce, podciąć przeciwnikowi gardło lub w bardziej konwencjonalny sposób skręcić mu kark za pomocą siły własnych rąk.


Umiejętności

 • Mortokineza - Zasięg mortokinezy oraz czarów ofensywnych miotanych wynosi 100 metrów. Może raz na post pchnąć przeciwnikiem lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 580 kilogramów na odległość 10 metrów. Może raz na post podciągnąć przeciwnika lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 580 kilogramów z odległości 10 metrów. Może unieść przeciwnika do 580 kilogramów metr nad ziemię dusząc go mortokinetycznym uściskiem, wykonując tą czynność nie może wykonać żadnej innej akcji ani używać zaklęcia długotrwałego. Duszony przeciwnik nie może mówić i zostaje obezwładniony na następny post z walką, o ile nie zastosuje kontrataku za pomocą teleportacji lub telekinezy i jej wyższych form. Raz na post może złamać kark przeciwnikowi, którego wytrzymałości wynosi mniej niż 8 punktów. Waga unoszonych mortokinezą przedmiotów nie może przekraczać 120kg. Może rozbijać przedmioty np. drzwi, wazony, okna, barykady, których wytrzymałość nie przekracza 25 punktów. Jest w stanie odbić 3 pocisk z broni dystansowej lub broni palnej oraz 2 zaklęcia ofensywne, nieobszarowe na post, których atak nie przekracza 45 punktów.
 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią sieczną - sztylet [100%].
 • Trzeźwy umysł - Zabójca zakony Leytalon jest odporny na żywioł umysłu, co za tym idzie wszelkie zaklęcie z tego żywiołu nie działają na niego.
 • Akrobatyka zabójcy - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 2 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 5 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 6 metrów.
 • Zabójczy instynkt - Posiada wyjątkowo wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym nie można podejść do zabójcy niewykrytym.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi elfa
 • odzienie:

Nazwa odzienia: lewy karwasz ze skóry paradraka
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 0,27kg skóry paradraka. Materiał odporny na zaklęcia żywiołu ognia na obrażenia do 26 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: prawy karwasz ze skóry paradraka
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 0,27kg skóry paradraka. Materiał odporny na zaklęcia żywiołu ognia na obrażenia do 26 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: spodnie ze skóry paradraka
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykonane z 3,15kg skóry paradraka. Materiał odporny na zaklęcia żywiołu ognia na obrażenia do 26 punktów wytrzymałości.

Nazwa odzienia: buty ze skóry paradraka
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobione z 1,8kg skóry paradraka. Materiał odporny na zaklęcia żywiołu ognia na obrażenia do 26 punktów wytrzymałości.

 • bronie:

8x
Nazwa broni: sztylet zabójcy
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,65kg srebra o zasięgu 0,3 metra.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF