Aktualny dzień w Marancie: 27.04.2
Fort Numenoru

Z Forumowy system RPG Marant

Fort Numenoru.jpg

O lokacji

Bramy Fortu Numenoru

- Mam dla Ciebie jedną radę. Nie zapuszczaj się na północ. A jeżeli zajdziesz tam i zobaczysz twierdzę... Zawróć. - tropiciel Tufor ze wsi Jaggiel.


Pośród gór wnosi się krzyk,
Nocny mir szarpie dziki zły ryk,
Martwego bytu, co krwi jest rad
Co Fort Revarski ma za dom od lat!

- fragment revarskiej pieśni "Nów".


Daleko na północy królestwa Valfden znajduje się jeden z najpotężniejszych i najstarszych fortów wyspy. Fort Numenoru wzniesiony został w kotlinie Krwistego Śniegu, położonej pomiędzy Smoczą Górą, pasmem Haloi i masywem Vimin Itharu, w gminie Numeron.
Jego powstanie związane jest powrotem Dzieci Nocy na ziemie zwane niegdyś Numenorem. Kiedy, w trakcje ewakuacji przed zbliżającą się asteroidą, królestwo Marantu płynęło statkami na opuszczoną od tysięcy lat wyspę Numenor, wraz z nim na wyspę przeprawił się cały Sabat Nieśmiertelnych. Ucieczka z zagrożonych katakumb pod Fortecą Magii na Wyspie Wulkanicznej pozwoliła na odbudowanie społeczności i powołanie nowego Sabatu. Na pierwszym Zgromadzeniu Synów i Córek Nocy każdy z Nieumarłych oddał swój majątek, aby wznieść daleko w górach nowy dom - Fort Numenoru.
Serce Fortu Numenoru stanowi gmach główny, zwany Siedliszczem. Kilkumetrowe ściany Siedliszcza chronią najważniejsze pomieszczenia tego przybytku, takie jak Hol, Komnata Przemian i Bibliotekę. Są to bez wątpienia jedyne, prócz Wieży Snów, pomieszczenia naziemne Siedliszcza. Bowiem gros Fortu Numenoru znajduje się pod ziemią. To właśnie pod powierzchnią ziemi rozciągają się korytarze i katakumby, labirynty tuneli, w których znajduje się Komnata Cieni, Karczma "Pod Kroplą Krwi", komnaty nauczycieli wampirycznych zdolności, skarbiec, zbrojownia i setki pracowni i warsztatów.

Siedliszcze

Hol Fortu Numenoru

Siedliszczem nazywana jest naziemna cześć fortu, jego gmach główny. Naziemna część warowni częściowo kuta była w skale, zapewniając budowli kilkumetrowej grubości ściany. Górskie skały w których kute były ściany fortu wykazują śladowe ilości żył czerwonej rudy. Ściany fortu mają minimalną ilość okien i szczelin, a te prowadzone są nie bezpośrednio do wnętrza lecz poprzez ukośne i spiralne kanały, zapewniające Nieśmiertelnym ochronę przed światłem dnia i ciągłą wentylacje. W Siedliszczu jest sucho i chłodno. Wielkie Bramy fortu składają się z trzech zestawów kamiennych zasuw i stalowych krat, pozwalając na odcięcie i zapieczętowanie Sabatu.

Hol

Pierwszym i największym pojedynczym pomieszczeniem w Forcie Numenoru jest jego Hol. Podstawę holu tworzy prostokąt, zaś jego przekrój wykazuje trapezowy kształt. Ściany holu są lekko nachylone do podstawy lecz nie na tyle, aby stykać się u wierzchołka i stanowić trójkąt. Trapezowy przekrój holu nie jest możliwy do zauważenia na pierwszy rzut oka, ponieważ jak hol długi ciągną się dwa rzędy wielkich kolumn wspierających kamienne sklepienie. Szczyt holu niknie w mroku tego mało oświetlanego pomieszczenia. Wymiary jego podstawy to 100x60 metrów u podstawy przy wysokości 80 metrów.
Hol spełnia bardzo istotną rolę w siedzibie wampirów, głównie za sprawą ulokowanej tu Komnata Przemiana i Tronu, będące ważnymi miejscami dla każdego z nieśmiertelnych.

Komnata Przemiany

Komnata Przemiany

"- Czego oczekujesz?
- Przemiany w wampira - odpowiedział człowiek
- Jeśli taka twoja wola, to niech tak będzie, ale pamiętaj, że od tego nie ma odwrotu. Przemieniając cię w Wampira otrzymujesz wiele zaszczytów z Nieśmiertelnością na czele, ale także zostajesz obarczony zasadami i prawami które są tak samo stare jak nasza rasa (...). - Już po przemianie. Jako Władca Wampirów witam cię serdecznie w naszym gronie, ponownie Dragosani. Jesteś Wampirem przemienionym w murach tej siedziby, oby Ona się na Tobie nie zawiodła. Umarłeś dla świata i ludzi, powstań dla chwały swej Rasy i bogów! A teraz idź odpocznij Synu Krwi."
~ Gunses Cadacus przemienia na powrót Dragosaniego.

"Krew jak wino" rycina przedstawiająca Anais Nurnen i Czarny Kielich

Komnata Przemiany jest swoistym katafalkiem śmiertelników, którzy zdecydowali się porzuć swoje słabe i wątłe życie, którzy zachcieli nieśmiertelności i potęgi skrytej w tajemniczej mocy przeklętej krwi. To tu następuje przemiana w wampira. Podczas rytuału, którego widziało niewielu śmiertelnych, następuje zawiązanie przymierza nowego przemienionego wampira z wampirem, który prowadził przemianę. Swoista więź, która kształtuje myśli i pragnienia. Podporządkowuje wolę prawu krwi.

"W głównym holu, a jednocześnie największym (najdłuższym i najwyższym) pomieszczeniu w siedzibie, miedzy ustawionymi wzdłuż kolumnami jest kaplica. Półokrągłe pomieszczenie, na środku którego jest kamienny ołtarz, a na nim specjalny sztylet o dwóch ostrzach, zwany Anais Nurnen, którego Wampir używa by przebić swoje żyły, oraz kielich, zwany Czarnym Kielichem bądź Kielichem Krwi, do którego Wampir zlewa swoją krew potrzebną do przemiany." ~ Z dziennika wędrowcy [V]
Krew jest dla wampirów rzeczą świętą. Dlatego w rytuale przemiany używane są artefakty, stworzone za panowania Nieśmiertelnych na Numenorze. Sztylet i kielich. Anais Nurnen (elf. Miecz Krwi) to sztylet o dwóch ostrzach, symbolizujących kły wampirów. Został ukuty z wydartego ziemi żelaza. Czarny Kielich również wykonany z żelaza jest tak samo stary jak i miecz. Żelazo w których ukute zostały artefakty będące związane z krwią Nieśmiertelnych wykazują niewytłumaczalne właściwości. Z tego samego żelaza zostały stworzone stągwie, w których przechowywana jest od tysięcy lat krew starożytnych - krew w owych naczyniach nigdy się nie psuje, zachowując wiecznie świeżość.

Nawa Tronowa

Tron

Lokacje

...