Aktualny dzień w Marancie: 03.03.33
Krasnolud

Z Forumowy system RPG Marant

O rasie

Mężczyzna
Kobieta
Krasnoludy są dosyć starą rasą żyjącą przez bardzo długi okres w całkowitej izolacji w stosunku do innych ras. Wywodzą się oni od Niziołków, które w obliczu zagrożenia jakim był wulkan, a właściwie jego erupcja porzuciły swe naziemne siedziby ukrywając się w górskich rozpadlinach. Bardzo szybko przystosowały się do nowych warunków, tworząc pod ziemią olbrzymie kompleksy kopalń, które sukcesywnie przeobrażały się w przepiękne miasta, pełne złota, szlachetnych kamieni i wszelkich innych bogactw, których dostarczała ziemia.

Życie pod ziemią sprawiło, że Niziołki powoli zaczęły przeistaczać się w całkowicie nową rasę - Krasnoludów. Ciężka praca w kopalniach i kuźniach sprawiła, że ich tężyzna fizyczna znacznie wzrosła a ciało stało się bardziej krępe, umięśnione. a pokrywające je gęste owłosienie skutecznie izolowało od chłodu podziemnych pieczar. Wzrok szybko dostosował się do ciemności a gładkie niegdyś podbródki udekorowały długie, skręcone brody pełniące wśród Krasnoludów wyznacznik statusu społecznego. Również głos uległ przemianie, niegdyś śpiewny i łagodny stał się teraz niski, gruby i donośny. Legendarnym też stało się też ich zamiłowanie do alkoholu, ze szczególnym naciskiem na piwo i pitny miód, których to obdarzone mocną głową Krasnoludy potrafiły wypić olbrzymie ilości. Liczne biesiady skutkowały też tym, że język Krasnoludów stał się bardzo skory do rzucania wulgaryzmów i przekleństw, co w połączeniu z wielką pogardą i nieufnością do innych ras często stawało się podstawą wszczynania licznych konfliktów. Jednym z największych zamiłowań Krasnoludów jest metalurgia. Opanowując do perfekcji obróbkę wszelkich metali stali się prawdziwymi artystami jeśli chodzi o wyrób zbrój czy broni.
Podczas walki posługują się zazwyczaj wielkimi toporami, młotami i tarczami, wykonanymi z najwyższej jakości stali czy mithrilu.Historia

Historia powstania tej rasy jest bardzo banalna. Część dziko żyjących Gnomów - praojców Krasnoludów ucywilizowała się dzięki licznym kontaktom z innymi rasami, ówcześnie żyjącymi na kontynencie. Dzięki przemianom powoli stawali się Niziołkami, których zamiłowaniem stały się badania nad naturą magii oraz alchemią. Ten pierwotny jeszcze lud zadomowił się na rozległych równinach rozciągających się u stóp kilku masywów dawno wygasłych wulkanów. Gdy pewnego dnia jeden z największych wulkanów plunął w atmosferę chmurą popiołów i dymów na rozwijającą się cywilizację padł cień strachu. Powstały dwa ośrodki mówiące o tym jak ocalić się przed zbliżającą się katastrofą. Pierwszy z nich mówił o ewakuacji na tereny położone bardziej na południe, drugi z kolei zakładał, że najlepszym schronieniem będą góry. Niziołki nie mogąc dojść do konsensusu podzieliły się i gdy część z nich uciekała na mniej zagrożone tereny druga część pakując dobytek zeszła do podziemi. Wejścia zostały zapieczętowane i od tej pory przez prawie 1000 lat nie było o nich żadnych wieści.
W czasie tej asymilacji od wszystkich innych kultur rasa Niziołków wyewoluowała w rasę Krasnoludów - wojowników o wielkiej sile i mocnej głowie. Gdy Krasnoludy po raz pierwszy pojawili się na powierzchni od razu zostali wciągnięci w wir Wielkiej Wojnie, która zakończyła się korzystnie w dużej mierze dzięki ich świetnemu wyszkoleniu i doskonałemu uzbrojeniu.
Po wojnie większość Krasnoludów osiedliła się na stałe na powierzchni, tworząc państwo Torgon, oczywiście część z nich nadal pozostała w podziemnych miastach by tam wzrastać w bogactwie.
Przez następne kilka tysięcy lat Krasnoludy bardziej lub mniej włączały się w politykę. Ostatnia poważniejsza agresja Krasnoludów będących w pakcie z kilkoma innymi państwami miała miejsce w 26505 roku. Zjednoczone armie paktu Tyranis pod dowództwem Meaneba uderzyły na Valfden. W wielkiej bitwie na Zielonych Równinach armie paktu zostały rozgromione przez wojska Fratris Daha dowodzone przez samego króla Isentora.Pochodzenie

  • TorgonWydarzenia

  • [3501 p.n.e.] - Wielka Wojna
  • [26500.02.16] – Atak Krasnoludów
  • [26504.01. 29] – Wdarcie się do Ombors wrogich oddziałów Krasnoludów oraz upadek Asteroidy niszczący połowę kontynentu i Państwo Marant.
  • [26505.02.5] - Bitwa pod Atusel i górskim posterunkiem
  • [26505.02.13] – Zielone Równiny – Decydująca, główna bitwa w wojnie Meaneb vs. Państwo MarantUmiejętności krasnoluda

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF