Aktualny dzień w Marancie: 28.02.2
Wzorce działań mistrzów gry

Z Forumowy system RPG Marant

Wzór akceptacji nauk i transakcji

Akceptując naukę w większości przypadków wystarczy sam kod potwierdzający jej odbycie. Wyróżnia się jednak nauki wymagające od ucznia opisania czynności nauczonych przez mentora. W takim wypadku tekst zapisujemy w formie dialogu NPC. Podobnie jest w sprawie akceptacji wszelakich transakcji. Szczegóły ów czynności przedstawione są poniżej.

Nauka

Forma zapisu potwierdzenia nauki nie podlega zmianie. Należy skopiować potrzebny kod, zamienić nick gracza i uczoną umiejętność lub specjalizacje.


[nick gracza] nauczony: [nazwa nauczonej umiejętności lub specjalizacji], tracisz [ilość straconych brązowych talentów]

[color=brown][b]Devristus nauczony: wrzątek, tracisz 1 brązowy talent.[/b][/color]


[nick gracza] nauczony: [nazwa nauczonej umiejętności lub specjalizacji], tracisz [ilość straconych srebrnych talentów].

[color=silver][b]Salazar nauczony: większy drenaż energii witalnej, tracisz 1 srebrny talent.[/b][/color]


[nick gracza] nauczony: [nazwa nauczonej umiejętności lub specjalizacji], tracisz [ilość straconych złotych talentów].

[color=yellow][b]Devristus nauczony: krwawe ostrza, tracisz 1 złoty talent.[/b][/color]


Transakcje

Zapis transakcji może być dowolny, dopóki zachowuje poprawną stylistycznie formę i utrzymany jest w tonacji danej postaci. Istotne jest, by odpowiadać klimatycznie nie używając kolokwializmów. Wymagane jest użycie kod poprawnego dla kwestii NPC.


-Sprzedane, towar należy do Ciebie.

[dialog_npc]Sprzedane, towar należy do Ciebie.[/dialog_npc]


-Nie sprzedam Ci tego.

[dialog_npc]Nie mogę Ci tego sprzedać.[/dialog_npc]
Zadanie szkoleniowe

Zadanie szkoleniowe przeprowadzane jest na każdym nowym graczy, który zgłosi się u NPC o imieniu Respev. Należy wtedy zaprosić gracza na wyprawę posługując się poprawnym zapisem dialogu dla NPC opisanym powyżej.Przyjmowanie nowych graczy

Każdy użytkownik forum chcący dołączyć do gry zobowiązany jest do zapisania się w temacie Rozpocznij swoją przygodę i przejdź przez portal prowadzący do Valfden, znajdującym się w dziale Dracoński teleport. Obowiązkiem kanclerza koronnego oraz rady królewskiej jest regularne sprawdzanie tego tematu, gdy pojawiają się nowi, chętni użytkownicy. Gdy radny królewski zauważy nowy post w temacie, ma obowiązek sprawdzić wysłaną wiadomość, ocenić jej treść i przyjąć bądź odrzucić podanie. Jednakże w przypadku nieobecności członków rady królewskiej każdy inny gracz, którego staż w grze wynosi dłużej niż miesiąc, może przyjąć kandydaturę nowego gracza. Akceptując kandydaturę staje się on automatycznie odpowiedzialny za pierwsze kroki nowego gracza w grze.

W przypadku pozytywnej oceny

Należy zacytować treść postu gracza odpisując mu, że został przyjęty do gry, zaś po przejściu przez portal jego oczom ukazała się polana i mieniący się w oddali obraz miasta Efehidonu.

Kolejną czynnością jest wysłanie prywatnej wiadomości na forum do gracza. W nazwie tematu wiadomości należy wpisać "Marant" zaś w treści "Tutaj masz rozpisane jak rozpocząć grę.  Po więcej pytań zgłoś się do Isentora, jak już założysz domostwo. Możesz również pytać w tym temacie."

[url=http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Jak_zacz%C4%85%C4%87]Tutaj[/url] masz rozpisane jak rozpocząć grę.  Po więcej pytań zgłoś się do   [url=http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?action=pm;sa=send;u=1]Isentora[/url], jak już założysz domostwo. Możesz również pytać w [url=http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php/topic,21986.0.html]tym[/url] temacie.

Po tych czynnościach pozostaje zmienić grupę gracza na Marant, nadając mu tym samym dostęp do gry. By tego dokonać należy wejść w opcje na forum pod nazwą moderuj. Następnie w grupy użytkowników i wyświetl grupy użytkowników. Po wybraniu właściwej grupy - Marant, pokaże się lista graczy. Wystarczy przejść do funkcji "Dodaj użytkownika do tej grupy" wpisać nick użytkownika i kliknąć "Dodaj użytkownika". Gracz zostanie wtedy dodany do grupy.

Kolejnym ważnym krokiem zaraz po nadaniu graczowi grupy marant jest stworzenie dla niego karty postaci. Dokonujemy tego używając tej opcji. Nazwa użytkownika jest imieniem postaci, zaś domyślne hasło ustawiamy na marant. Po kliknięciu na utwórz kolejne konto zostaniemy przeniesieni do strony z informacją potwierdzającą wykonanie tej czynności. Następnie pozostaje nam kliknąć na odnośnik znajdujący się na nazwie dopiero co utworzonego konta, by przenieść się do edycji jego karty postaci. Będzie to pole o nazwie "Tworzenie Użytkownik:nick". W treści pustego pola wklejamy zawartość wzoru ekwipunku postaci, który można skopiować stąd. Pozostaje nam kliknąć na opcje zapis, co zakończy proces zakładania konta i karty postaci dla nowego gracza.


W przypadku negatywnej oceny

Należy zacytować treść postu gracza odpisując mu, że nie został przyjęty do gry i podać powód odrzucenia jego podania.