Aktualny dzień w Marancie: 10.04.33
Lothal: Różnice pomiędzy wersjami

Z Forumowy system RPG Marant

(Garnizon)
(Garnizon)
 
Linia 163: Linia 163:
  
 
=Garnizon=
 
=Garnizon=
35x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Stra%C5%BCnik_zamkowy Straż]<br>
+
30x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Stra%C5%BCnik_zamkowy Straż]<br>
 
20x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Poborowy Kusznik]<br>
 
20x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Poborowy Kusznik]<br>
 
15x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Rekrut_Bractwa_%C5%9Awitu Rekrut Bractwa Świtu]<br>
 
15x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Rekrut_Bractwa_%C5%9Awitu Rekrut Bractwa Świtu]<br>
10x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Rycerz_Bractwa_%C5%9Awitu Rycerz Bractwa Świtu]<br>
+
5x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Rycerz_Bractwa_%C5%9Awitu Rycerz Bractwa Świtu]<br>
5x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Paladyn_Bractwa_%C5%9Awitu Paladyn Bractwa Świtu]<br>
+
1x [https://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Paladyn_Bractwa_%C5%9Awitu Paladyn Bractwa Świtu]<br>

Aktualna wersja na dzień 18:24, 13 lip 2019

O lokacji

Lothal

Zbudowana w 33 roku III ery, na komendę Marduka Dravena, pana ziemi Gear, twierdza Lothal ulokowana jest w południowo zachodniej części gminy. Twierdza wzniesiona została na małym, skalnym wzniesieniu, które zapewnia wyższą i dogodniejszą pozycję do obrony. Dodatkowo, twierdza otoczona jest głęboką fosą, pełnej lodowatej wody, zasilanej z małej odnogi jednej z głównych rzek wyspy. Twierdzę z resztą lądu łączy most zwodzony, możliwe do uniesienia w każdej chwili. Praktyka taka jest jednak stosowana tylko w przypadku ataku na twierdzę, toteż most zwodzony prawie zawsze jest opuszczony, pozwalając wszelkim handlarzom i gościom wejść do środka. Oczywiście każdy też zostaje dokładnie przeszukany. Na samym szczycie najwyższej z wież umieszczone jest coś co przypomina iglicę. Choć zamiast pionowego słupka, jest to rzeźba przedstawiająca skrzydlatą figurę z płonącym mieczem w prawej dłoni i kwiatem lilii w lewym - rzeźba Zartata, przedstawiająca go jako miłosiernego, acz srogiego boga światła i dobra. Mury twierdzy są wysokie na kilka metrów, wykończone blankami. W okolic bramy znajdują się wieże, z których straż ma doskonałe pole widzenia na okolicę, a także może razić nieprzyjaciół ogniem kusz, balist i innych machin miotających. Im dalej, w głąb zamku, tym więcej wyższych wież, dzięki czemu nawet, gdyby nieprzyjaciele przedarli się przez most fosę, wzgórze i bramę, mogliby być rażeni atakami z dystansu z wewnętrznego zamku, otoczone drugą warstwą muru. Najwyższa wieża twierdzy jest też siedzibą jego władz. Znajduje się tam komnata okrągłego stołu, w której w razie ataku kieruje się obroną, kaplica Zartata, oraz najbardziej komfortowe sale dla gości. Tu też znajdzie się wielka sala do bali i uczt.


Ważne miejsca

Główna wieża

Okrągły stół

Okrągły stół

W centrum Sali Obrad znajduje się nigdy nie gasnący ogień, wokół którego zbudowana jest cała sala. To na około niego postawiony został potężny, kamienny stół. Podłoga, a także częściowo ściany zostały wyłożone czerwoną rudą, w celach bezpieczeństwa "na wszelki wypadek". Materiał w zjawiskowy sposób odbija światło z płomienia, wraz z wystawnym żyrandolem rozświetlając całą salę mieszaniną czerwieni, żółci oraz pomarańczu. Sala ma też drugie piętro, na którym znajdują się strażnicy, elita Bractwa Świtu, strzegąca jej w czasie obrad, jak i wtedy, gdy się nie odbywają.


Kaplica Zartata

Kaplica Zartata

Kaplica jest religijnym centrum całej twierdzy. To tutaj zbiera się załoga zamku w celu zmówienia modlitwy, proszenia boga światła o, pokuty, czy składania ofiar. Została przygotowana z najwyższą starannością. Znajduje się w niej kilka rzędów mocnych, hebanowych ław, w których zasiadają wierni. W samym środku znajduje zaś wystawny ołtarz, za którym znajduje się posąg Zartata - taki sam jak na szczycie wieży, lecz mniejszy. W kaplicy znajduje się też zejście pod nią, gdzie kapłani mogą się przygotować do nabożeństw. Tam też znajduje się biblioteczka.
Sala rozrywkowa

Sala rozrywkowa

Sala obrad jest miejscem, gdzie w czasie pokoju załoga, oraz mieszkańcy zamku mogą oddać się zabawie. To tutaj elity balują i ucztują w akompaniamencie najlepszych muzyków, jaka gmina, a czasem nawet wyspa, czy świat może zaoferować. Wykonana z białych marmurów, drogiego szkła, zawsze czyściutko wypolerowana jest miejscem, w którym można odpocząć od codziennych trosk.Dolna strefa

Pod wewnętrznym murem, broniącym dostępu do mnogich strzelistych wież i bogatszej części zamku, znajduje się część mniej bogata i wystawna. Daleko jej jednak do biedy. To tutaj są stoiska kupców, tutaj znajdą się warsztaty takich rzemieślników jak kowale, płatnerze, szewcy, krawcy, kramy lekarskie, czy też pospolite stoiska wielobranżowe i sklepiki z potrzebnymi na co dzień przedmiotami. To tutaj znajdzie się też świątynia ku czci Zartata oraz koszary.

Plac kupiecki

Plac kupiecki

Plac kupiecki jest bez wątpienia najgłośniejszym miejscem w zamku, to z powodu kupców próbujących nawzajem siebie przekrzyczeć. Handel nie jest łatwą rzeczą, a w miejscu, gdzie kupców dużo, trzeba walczyć o każdego klienta. Na placu znajdzie się każdy towar o jakim można pomyśleć. Pyszne wypieki, broń, kosztowności, usługi bankowe, towary egzotyczne. Kupujących ograniczać mogą tylko ich chęci.Koszary i zbrojownia

Koszary

Położone tu koszary, oraz przylegająca do nich zbrojownia należą do straży miejskiej, służącej za oddziały porządkowe dolnego miasta. Oddziały te stanowią też pierwszą linię obrony w razie przerwania pierwszej warstwy murów. W czasie pokoju, straż miejsca jednak pilnuje placu kupieckiego, oraz całego terenu dolnego miasta. W koszarach zaś znajdują się łóżka oraz kuchnia oraz co najważniejsze arena treningowa, gdzie straż i jej rekruci szkolą się w walce i pacyfikacji przestępców. Bezpośrednio do koszar przylega zbrojownia. Tam strażnicy dobierają swój oręż oraz pancerze.


Karczma Uśmiechnięty Antałek

Uśmiechnięty Antałek

Uśmiechnięty Antałek jest jedną z bogatszych i lepszych karczm w zamku. Jako, że jest to porządny przybytek, to wszelkiego rodzaju burdy i bijatyki. Kuchnia karczmy przyciąga ludzi z całego zamku - nawet jego górnej części. Jakością nie odstają także trunki i napitki. Miody, wina i piwa przelewają się tam litrami. Sama karczma służy też noclegami dla handlarzy i strudzonych podróżników oraz poszukiwaczy przygód.Postacie

Grododzierżca Velerad

Velerad
 • Imię: Velerad
 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: człowiek
 • Mutacja: brak
 • Data urodzenia: 01.02.01 eIII
 • Lokalizacja: Lothal
 • Status: Żywy

Velerad jest mężczyzną młodym, urodzonym na samym początku III ery. Mimo młodego wieku nie można powiedzieć, że nie zna się na fachu kasztelana, bądź jak się tytułuje - grododzierżcy. Jego ojciec sprawował tą samą funkcję i tak jak dziadek, nauczył swego syna wszystkiego. Od sztuki retoryki, do umiejętnego zajmowania się sprawami sądowymi, gospodarczymi, oraz co najważniejsze militarnymi. Velerad jest też sprawnym wojownikiem i uzdolnionym szermierzem. Jako przyjaciel pana tej ziemi - Marduka Dravena uczył się od niego samego fechtunku. Choć nie jest członkiem Bractwa, to jest zapalonym wyznawcą Zartata.


Opiekun kaplicy

Abuyin Ibn Djadir Ibn Omar Kalid Ben Hadji Al Sharidi
 • Imię: Abuyin Ibn Djadir Ibn Omar Kalid Ben Hadji Al Sharidi
 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: mauren
 • Mutacja: brak
 • Data urodzenia: 31.03.10110 eII
 • Lokalizacja: Lothal
 • Status: Żywy

Imię Abuyina jest niezwykle długie. Na tyle, że niemal każdy mówi tylko pierwszym, bądź też tytułuje go ojcem zważywszy na funkcję, jaką sprawuje w zamkowej kaplicy. Jest jej opiekunem i najwyższym kapłanem. Urodzony w Ishgar, wychował się na spalonych słońcem pustyniach. Szybko jednak opuścił swe rodzinne ziemie i znalazł się na valfden. Nie mając czym się zająć i wyżywić kradł. Jako człowiek szlachetny nie okradał świątyń i biednych rodzin. Pewnej nocy był jednak świadkiem napadu na małą kapliczkę Zartata i nieumyślnie zabił napastnika. Załamany swym czynem został przyjęty przez kapłana, który wychował go, wykształcił i nadał sens jego życiu - służba Zartatowi.


Dowódca straży miejskiej

Vanya
 • Imię: Vanya
 • Płeć: kobieta
 • Rasa: człowiek
 • Mutacja: brak
 • Data urodzenia: 09.02.06 eIII
 • Lokalizacja: Lothal
 • Status: Żywa

Vanya była zwyczajną dziewuszką ze wsi, kiedy jej wieś została zaatakowana i splądrowana. Jej rodzina zginęła, ona zaś została wzięta do niewoli. Najpewniej skończyłaby jako zabawka bandy zbójów, gdyby nie samotny wojownik Bractwa Świtu, który wybił całą zgraję szumowin i uratował ją. Kobieta nie za bardzo wiedziała co ze sobą począć, to też zaciągnęła się do straży w Efehidonie. Zapisała się w jej historii jako twarda i zahartowana wojowniczka z niemal wrodzoną nienawiścią do przestępstwa. Wkrótce też, aby odwdzięczyć się Bractwu Świtu za pomoc odpowiedziała na prośbę o dołączenie do załogi zamku, gdzie zaproponowano jej pozycję kapitan straży, którą też przyjęła.


Garnizon

30x Straż
20x Kusznik
15x Rekrut Bractwa Świtu
5x Rycerz Bractwa Świtu
1x Paladyn Bractwa Świtu

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF