Aktualny dzień w Marancie: 27.01.2
Użytkownik:Marduke

Z Forumowy system RPG Marant

Portret

Portret Marduk.png

Rasa: Człowiek
Mutacja: Anioł
Udźwig: 26,73kg/30kg
Majątek: 5813 grzywien

Bronie

PRZY PASIE [1]

Nazwa broni: Grom
Opis: Buzdygan wykuty z 1,39kg czarnej rudy o zasięgu 0,7 metra. Rękojeść tej broni została obita najlepszej jakości skórą. Trzon, którego częścią jest rękojeść, jest matowo czarny, prowadzi do głowicy, od której odchodzi 6 piór, z których każde zdobione jest w taki sposób, że przypomina złote skrzydła anioła. Ozdobiony jest również w insygnia wielkiego mistrza Bractwa Świtu oraz urzędu kanclerza koronnego.


Nazwa broni: Tygrys
Opis: Miecz wykuty z 1,2 kg czarnej o zasięgu 0,9 metra. Rękojeść obłożona została pręgowaną skórą tygrysa, same ostrze poprzecinane jest wzorami, które także przypominają takie pręgi. W miejcu, gdzie rękojeść przechodzi w ostrze widnieje zaś podobizna wyszczerzonej tygrysiej paszczy, z której wychodzi klinga. Dawniej ostrze te należało do do Leopolda zwanego Tygrysem - wojownika, który swe życie poświęcił walce z siłami zła i ciemności w imię Zartata. Nie wiadomo przez kogo klinga została wykuta, wiadomym jest jednak, że przesiąknięta została siłą dzielnego rycerza i błogosławieństwem samego boga światła. Broń jest błogosławiona. By użyć całej jej mocy, wymaganym jest by złożyć ofiarę ze swej krwi w imieniu Zartata oraz przysiąc wierność ideałom rycerskim i Zartatowi - chronić słabszych oraz niewinnych i stawiać czoła złu. Wówczas broń zyskuje swe właściwości, lecz tylko w ręce właściciela. W przypadku, gdy miecz zostanie podniesiony przez osobę, która nie złożyła przysięgi, traci on wszelkie właściwości, stając się zwykłym ostrzem z mithrilu do czasu odzyskania go przez prawowitą osobę. Z racji swej świętości miecz nie może zostać podniesiony przez istoty posiadające umiejętności witalność demona, wąpierz oraz pomiot zaświatów. W przypadku próby podniesienia, miecz zacznie parzyć. Prócz błogosławieństwa, broń daje też dodatkową siłę władającemu, dzięki czemu w obliczu przewagi, jaką jest pierwszeństwo ataku przeciwnika, właściciel miecza otrzymuje 1 dodatkowy finiszer w walce mieczem dopóki wróg posiadający pierwszeństwo żyje.


2x Nazwa broni: Biedak
Opis: Nóż wykuty z 0,4kg srebra o zasięgu 0,2 metra o ząbkowanym ostrzu z jednej strony.

NA PLECACH [2]

Nazwa broni: Błogosławiony
Opis: Tarcza wykuta z 1,88kg czarnej rudy, wysoka na 0,8 i szeroka na 0,4 metra. Zahartowana. Tarcza trójkątna wykonana z czarnej rudy, dodatkowo zahartowana, z łagodnymi łukami na bokach. Lekko wypukła, by ciosy lepiej schodziły po niej. Na niej znajduje się duży na całej jej powierzchnię symbol Bractwa Świtu w całej swej gamie barw.

PRZY PASIE I KOSTCE [3]

Przy kostce:
Nazwa broni: Kruchość
Opis: Sztylet wykuty z 0,26 kg ilusmirskiego szkła o zasięgu 0,3 metra. Jelec został wykonany tak, że imituje pnącą się latorośl.

Przy drugiej kostce:
Nazwa: Aresh
Rodzaj: runa ziemi
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg wywołania 4 stalagmitów wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Obszar na którym wyłaniają się stalagmity obejmuje okrąg o średnicy 1 metra. Cztery ostre jak brzytwa stalagmity są w stanie przebić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Wytrzymałość stalagmitów wynosi 15. Runy można użyć raz na 24h.

NA KORPUSIE [4]

Na torsie:
Nazwa runy: Heshar
Rodzaj: runa ognia
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 5 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 20 punktów. Runy można użyć raz na 24h.

Nazwa: Anoshu
Rodzaj: runa wody
Funkcja: Gracz musi mieć wolne obie ręce. Zasięg podmuchu wynosi 6 metrów po prostej od dłoni maga. Podmuch jest w stanie śmiertelnie zamrozić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 15 punktów. Jeśli wytrzymałość przeciwnika wynosi więcej niż 15 a mniej niż 20 punktów zostaje on zamrożony na następny post i nie może wykonać żadnej akcji. Runy można użyć raz na 24h.

mikstura leczenia ran (0,3l) x2
mikstura sił witalnych (0,2l) x1
gnatozrost (0,4l) x1

Sakiewka [5]

Nazwa: Paczka tytoniu
Opis: Paczka zawiera pewną ilość skrętów miodowych.

Nazwa: Paczka zapałek
Opis: Zawiera zapałki, przydatne dla palaczy.

Nazwa: Pierścionek z cmentarza
Opis: Srebrny pierścionek z niebieskim kamykiem. Jest nieco uszkodzony. Znaleziono go na cmentarzu w Saint-Eatinne podczas badania sprawy zabójstwa Martina du Camp, młodego paladyna z tamtejszej jednostki.

Nazwa: sól
Opis: Znana przyprawa.

Nazwa przedmiotu: przedziwny amulet
Opis: amulet z trudnego do zidentyfikowania materiału, częściowo nadpalony. Bije od niego silna, acz dziwna magia.

Odzienie

GŁOWA [1]

Nazwa odzienia: Hełm posłańca Zartata
Opis: Hełm wykuty z 1,6kg mithrilu. Zahartowany. Od środka wyłożony jest miękkim materiałem, który zapewnia komfort noszenia, zapobiega odciskom i pozwala nosić hełm przez długie godziny. Sam hełm ma kopulasty kształt i przechodzi w okolice ramion okalalając przy tym policzki. Drugą część stanowi maska, która w każdej chwili może być uniesiona do góry jak przyłbica. Przedstawia ona bliżej niezidentyfikowane widmo,w miejscu ust ma zaś cienką kratkę, uformowana w taki sposob, aby przerażać. Hełm w wyniku procesu kucia przybrał intensywnie szarą barwę.. Całość została pozłocona w niektórych miejcach, nadając hełmowi swoistej mimiki i sprawiając, że maska jest jeszcze bardziej przerażająca.


Nazwa: Gołębi wisior
Opis: Srebrny wisior przedstawiający gołębia o rozpostartych skrzydłach, głowie przychylonej w prawą stronę i ostrych pazurach u łap. Zainspirowany jest postacią pod którą ujawnił mu się Zartat.

RAMIONA [2]

Nazwa odzienia: Prawy naramiennik posłańca Zartata
Opis: Naramiennik wykuty z 0,8kg mithrilu. Zahartowany. Naszpikowany jest kilkoma rzędami złotych ćwieków, zdolnych nawet zaklinować ostrze. Tam, gdzie ich nie ma, naramiennik został wygięty w łukowaty kształt, dzięki czemu broń ma szansę zeźlizgnąc się po nim. W wyniku procesu kucia przybrał intensywnie szarą barwę.


Nazwa odzienia: Lewy naramiennik posłańca Zartata
Opis: Narammienik eykuty z 0,8kg mithrilu. Zahartowany. Naszpikowany jest kilkoma rzędami złotych ćwieków, zdolnych nawet zaklinować ostrze. Tam, gdzie ich nie ma, naramiennik został wygięty w łukowaty kształt, dzięki czemu broń ma szansę zeźlizgnąc się po nim. W wyniku procesu kucia przybrał intensywnie szarą barwę.

KORPUS [3]

Nazwa odzienia: koszula szlachecka
Opis: Uszyta z 0,03kg jedwabiu.

Nazwa odzienia: Napierśnik posłańca Zartata

Opis: Napiersnik wykuty z 9,6kg mithrilu. Zahartowany. Napierśnik stworzony został z nachodzących na siebie płyt metalu, dzięki czemu zbroja zapewnia świetną ochronę, a przy tym zapewnia maksimum mobilności. Płyty są ściśnięte tak ciasno, że mało, co jakiś oręż jest w stanie się przecisnąć. Łączony z częścią pancerza z pleców mocnymi rzemieniami i metalowymi zapięciami. Na piersi wyryty został złoty herb Bractwa Świtu, oraz mniejszy od niego herbowy lew właściciela. W wyniku procesu kucia przybrał intensywnie szarą barwę.

Nazwa odzienia: Obszerna peleryna
Opis: Peleryna uszyta z 0,03kg bawełny. Materiał został zabarwiony na czarno. Sama peleryna sięga do ziemi, jest obszerna do tego stopnia, że może się nią okryć rosły mąż w zbroi płytowej i z bronią przy pasie tak, że zakryje ona całe jego ciało. Kaptur jest na tyle pojemny, że okryje nawet głowę w hełmie. Została wykonana z największą starannością przez nieznaną elfią krawcową.

RĘCE [4]

Nazwa odzienia: Prawa rękawica posłańca Zartata
Opis: Rękawica wykuta z 0,56kg mithrilu. Zahartowana. Wewnętrzna część wykonana z najwyżej jakosci skóry, zewnętrza stworzona z nachodzących na siebie płyt metalu, których nie brakuje też na palcach. Na knykciach znajdują się złote guzki, mające spotęgować siłę ciosu. Na odcinku od nadgarstka do łokcia, w dracońskiej mowie wygrawerowano "Błogosławiony, który idzie w imię Zartata". W wyniku procesu kucia przybrał intensywnie szarą barwę.


Nazwa odzienia: Lewa rękawica posłańca Zartata
Opis: Rękawica wykuta z 0,56kg mithrilu. Zahartowana. Wewnętrzna część wykonana z najwyżej jakosci skóry, zewnętrza stworzona z nachodzących na siebie płyt metalu, których nie brakuje też na palcach. Na knykciach znajdują się złote guzki, mające spotęgować siłę ciosu. Na odcinku od nadgarstka do łokcia, w dracońskiej mowie wygrawerowano "Bowiem jego mocą jest moc Zartata". W wyniku procesu kucia przybrał intensywnie szarą barwę.

NOGI [5]

Nazwa odzienia: Nagolenniki posłańca Zartata
Opis: Nagolenniki wykute z 4,8kg mithrilu. Zahartowane. Nagolenniki chronią już od pasa, dodatkowo ozłocone i stworzone z przylegających płyt, które zapewniają komfort ruchu, oraz świetną ochronę dzięki kątowemu nagięciu, przez które broń ześlizguje się po nich. Całość dodatkowo przyprawiona w zdobienia przywodzące na myśl Bractwo Świtu.

STOPY [6]

Nazwa odzienia: Buty posłańca Zartata
Opis: Buty wykute z 2,4kg mithrilu. Zahartowane. Długie do kolan, wiązane serią rzemieni osłoniętych dodatkowymi płytkami. Jak rękawice, buty na stopie pokryte są złotymi guzkami, które potęgują siłę kopniaka. W wyniku procesu kucia przybrały intensywnie szarą barwę.

Statystyki postaci

Specjalizacje walki

Sieczne:

 • Mistrzowkie techniki walki - miecz
 • Mistrzowskie techniki walki bronią sieczną - szabla
 • Zaawansowane techniki walki - sztylet
 • Zaawansowane techniki walki - nóż

Obuchowe:

 • Mistrzowskie techniki walki - młot
 • Mistrzowskie techniki walki - buzdygan
 • Podstawowe techniki walki - kiścień

Tarcze:

 • Mistrzowskie techniki walki - tarcza

Dystansowe:

 • Podstawowe techniki walki bronią dystansową - kusza

Noszenie pancerzy:

 • Używanie zbrój miękkich
 • Używanie zbrój niepłytowych
 • Używanie zbrój płytowych

Umiejętności nabywane

Różne:

Medyczne:

Fizyczne i mistyczne:

Magiczne:

Łaski:

Umiejętności rasowe

Spis zaklęć magicznych

Życie:

Umysł:

Śmierć:

Wyuczone schematy rzemieślnicze

Broń sieczna jednoręczna

 • schemat szponu z żelaza
 • schemat szponu z mithrilu
 • schemat szabli ze stali valfdeńskiej
 • schemat noża z czarnej rudy
 • schemat noża ze stali
 • schemat noża ze srebra i stali valfdeńskiej
 • schemat ukrytego ostrza ze srebra i stali valfdeńskiej

Broń sieczna oburęczna

 • schemat wardyny z żelaza
 • schemat wardyny ze stali valfdeńskiej
 • katana ze stali tiniriletańskiej

Broń obuchowa jednoręczna

 • schemat buzdygana z czarnej rudy

Pozostałe

Wierzchowce

Nazwa wierzchowca: Zirael
Udźwig ekwipunku postaci: 7,04/160 kg

Przy jukach Zirael:
Nazwa broni: Pobożny
Rodzaj: miecz
Opis: Miecz wykuty z 1,16kg czarnej rudy o zasięgu 1 metra. Naostrzony. Półtoraręczny miecz z czarnej rudy o długości jednego metra. Długość taka została wybrana, ażeby broń była bardziej zbalansowana oraz poręczniejsza, a przy tym zachowała typowy dla swego rodzaju zasięg. Dodatkowo zaostrzona. Na ostrzu wyryty po dracońsku napis "Nie mi, Panie, lecz Twemu imieniu chwała.". Prócz zwykłych jelców, u podstawy ostrza znajduje się rozwarta paszcza lwa o złotej grzywie. Rękojeść pokryta najlepszej jakości skórą, w głowicy zaś znajduje się specjalny i ukryty przełącznik, który otwiera malutki schowek, w którym można schować małe przedmioty. Sama głowica ma wyryty symbol Bractwa Świata, oraz napis "Z łaski Zartata" po dracońsku.

Nazwa broni: Młot rekruta z Bractwa Świtu
Opis: Wykuty z 1,55 kg żelaza o zasięgu 0,6 metra.

Nazwa broni: Luna
Opis: Miecz wykuty z 1,55kg srebra o zasięgu 1,1 metra. Jelce układają się tak, jak gdyby były stopione przez ogień, dzięki czemu bardziej okalają dłoń użytkownika. Głowica jest w kształcie płomienia, który dosięga tych, którzy na to zasłużyli.


Nazwa: zestaw cyrulika
Opis: Apteczka zawierająca wszystkie niezbędne przedmioty do udzielenia pierwszej pomocy (bandaże, opaski uciskowe). Do poprawnego korzystania wymaga umiejętności: Pierwsza Pomoc.


17x Nazwa amunicji: żelazny bełt
Opis: Wykonany z 0,01kg żelaza i 0,03kg drewna.


Nazwa broni: Dravia
Opis: Szabla wykuta z 0,94 kg czarnej rudy o zasięgu 0,9 metra. Naostrzona. Przez większość długości klingi idzie płytkie zbrocze, mające na celu zmniejszenie wagi i tak lekkiej szabli, dzięki czemu znacznie łatwiej wykonuje się nią ciosy. Rękojeść broni jest wyprofilowana pod dłoń jej właściciela oraz zamknięta osłoną przypominającą latorośl. Dodatkowo od u podstawy ostrza, w miejscu gdzie zaczyna się uchwyt na dłoń, szabla posiada również jelce zakończone maleńkimi podobiznami lwich łbów. Rękojeść została też dodatkowo odpowiednio wygięta, co pozwala zadawać ciosy z różnych niespodziewanych kątów i tym samym zaskoczyć wroga. Ostrze szabli wieńczy za to szerokie pióro, sztych zaś jest diabelsko ostry.


28x Nazwa amunicji: bełt ze srebra
Opis: Wykonany z 0,01kg srebra i 0,02kg drewna.


Nazwa broni: Kusza valfdeńska z drewna
Opis: Wykonana z 1,12 kg drewna o zasięgu do 300 metrów. Sposób mocowania kuszy valfdeńskiej nie blokuje miejsca w ekwipunku. Czas naciągu kuszy potrzebny do załadowania jednego bełtu to 75 sekund.Nazwa wierzchowca: Apollo
Udźwig ekwipunku postaci: 0/110 kg
Przy jukach:


Nazwa wierzchowca: Astarte
Udźwig ekwipunku postaci: 0/110 kg

Przy jukach:

Wozy

Najemnicy

Chowańce

Okręty