Aktualny dzień w Marancie: 21.02.2
Otchłań

Z Forumowy system RPG Marant

Stworzenie otchłani

Beliar zazdrosny o dzieło stworzenia swoich braci postanowił zesłać na świat bestie, która przyniesie mu śmierć i zniszczenie. Przemierzywszy cały Marant odnalazł najpotężniejszego z draconów, a gdy do niego przemówił stał się on jego sługą. Tak Beliar stworzył pierwszego demona, któremu rozkazał zabić każde żywe stworzenie stąpające po ziemi. Próba zemsty na braciach zakończyła się niepowodzeniem. Mroczna istota została zabita przez wybrańca Innosa.


Mitologia o bogach3.jpg

Zdesperowany Beliar postanowił zwrócić się o pomoc do innych istot. Wykorzystując cały swój potencjał wskrzesił smoczych braci zabitych przez Innosa u zarania dziejów. Beliar był jednak mroczną częścią pierwszego boga, toteż wskrzeszone smoki zostały wypełnione jedynie mrokiem. Niezdolne do współczucia i miłości sprowadziły na Marant jedynie śmierć i cierpienie. Rozgniewany Adanos zesłał potężną falę, która zmyła smoki z powierzchni ziemi. Ale wraz z nimi odeszły także drzewa i zwierzęta, więc Adanos wielce się zasmucił. I rzekł wreszcie do swych braci: „Nigdy więcej nie postanie wasza noga na mojej ziemi, bo jest ona święta i pozostanie taką na wieki!".


Otchlan 1.jpg

Adanos nie był w stanie pozbawić życia swoich mrocznych braci, lecz obawiał się, że Beliar może ponownie wykorzystać ich do swoich celów, dlatego udał się do wnętrza Marantu, gdzie stworzył otchłań. Miejsce, w którym nie upływa czas, brak życia i śmierci, którego żadne żywe stworzenie nie może opuścić. Bóg harmonii zamknął w otchłani swych braci oraz wszystkie mroczne istoty powołane do życia przez Beliara po czym zapieczętował za sobą wrota 9 pieczęciami.


Otchlan 2.jpgIstoty zamieszkujące otchłań

Otchłań zamieszkują istoty uwięzione przez Adanosa. Pierwsze demony stworzone przez Beliara oraz smoczy bracia Innosa, Adanosa i Beliara. Pierwotni - tak nazywamy pierwsze smoki, stworzyli również nowe zastępy demonów na wzór dzieła Pana Nocy. Do otchłani trafiają również najbardziej zdeprawowane dusze, które nie zasługują na odkupienie w kotle dusz lub dusze powierzone w ofierze demonowi za sprawą umowy bądź ofiary.

Pierwotni

Do pierwotnych zliczamy 8 pierwszych smoków zrodzonych z czystej energii magicznej planety. Nie potrafili oni stworzyć spójnego obrazu świata. Innos, który nie mógł na to patrzeć zabił swoich braci, po czym w spokoju zabrał się za kreowanie stworzenia. Pierwotni zostali wskrzeszeni przez Beliara i wykorzystani do jego własnych celów, zniszczenia stworzenia Innosa. Pokonani przez Adanosa zostali zamknięci w otchłani, gdzie po wsze czasy odbywać będą karę za podniesienie ręki na dzieło stworzenia. Pierwotni nie mogą opuścić otchłani, ponieważ nie mogą pokonać wrót zaplombowanych 9 pieczęciami Adanosa.


Demony boskie

Beliar stworzył 13 demonów boskich z pierwszych draconów. Jeden z nich najpotężniejszy, by dwunastoma przewodzić i świat w mroku skąpać. Bergacher został pokonany i zabity przez wybrańca Innosa, zaś jego sługi rozpierzchły się po świecie. Wkrótce potem Adanos stworzył otchłań, do której pozamykał demoniczne niedobitki z wielkiej wojny. Demony boskie nie mogą opuścić otchłani, ponieważ nie mogą pokonać wrót zaplombowanych 9 pieczęciami Adanosa.


Demony wyższego rzędu

Należą do nich istoty demoniczne powołane do życia przez pierwotnych na wzór demonów boskich stworzonych przez Beliara. Demony wyższego rzędu posiadają własną dusze, dzięki temu po śmierci są w stanie opętać dowolne ciało i odrodzić się w nim na nowo jako istoty mroku. Demony wyższego rzędu mogą opuścić otchłań pod warunkiem przeprowadzenia specjalistycznego rytuału przejścia, który pozwala im pokonać wrota zaplombowane 9 pieczęciami Adanosa.


Demony niższego rzędu

Istoty te zostały powołane do życia przez demony boskie. Są amorficznymi stworami, demonami bez duszy i miejsca na świecie, dlatego pała nimi niepohamowana żądza mordu. Zostały zniewolone przez demony wyższego rzędu, których uważają za panów, i którym bezgraniczne służą. Demony niższego rzędu mogą opuścić otchłań pod warunkiem przeprowadzenia odpowiedniego rytuału przejścia, który pozwala im pokonać wrota zaplombowane 9 pieczęciami Adanosa.


Demony astralne

Wyjątkowo złe dusze wysyłane są z kotła dusz do otchłani. Można tam również trafić składając swoją duszę w ofierze jednemu z demonów boskich lub zawrzeć z nim umowę, której stawką będzie dusza. Demon astralny to dusza, która została wypaczona przez demona boskiego poddając się bezgranicznie w sposób dobrowolny lub po długotrwałych torturach. Po takim zaprzysiężeniu demon astralny jest na zawsze związany ze swoim mistrzem i staje się przedłużeniem jego woli. Demony astralne mogą swobodnie wędrować z otchłani do Marantu oraz opętywać ciała istot żywych. Często mówi się, że są oczami i uszami swoich panów.